Svět Hollywoodu je malý a občas se stane, že někteří herci si společně zahrají ve více filmech. Potom je zábava sledovat, jak Spider-Man a Thor zápasí proti obří velrybě. Pojďte se s námi kouknout na 20 filmů, ve kterých se objevili známí herci z marvelovek.

1V srdci moře (2015)

comicbook.com

Jak už bylo zmíněno výše, v tomto filmu jsme mohli vidět Toma Hollanda (Spider-Man) a Chrise Hemswortha (Thor), jak zápasí s velrybou mamutích rozměrů. Film byl natočen podle skutečného příběhu, který inspiroval i Hermana Melvilla k napsání románu Bílá velryba. Právě Hemsworth pomohl Hollandovi získat roli Spider-Mana, když ho doporučil prezidentovi Marvelu, Kevinu Feigovi.

2Až tak moc tě nežere (2009)

madeinatlantis.com

Ve hvězdně obsazené adaptaci stejnojmenného bestselleru se objevili Bradley Cooper (Rocket Raccoon) a Scarlett Johansson (Black Widow/Natasha Romanoff). Film se zabývá problematikou vztahů skupiny mladých lidí z Baltimoru. Mezi ty se řadí i Bradley a Scarlett, ti jsou ale jen „kamarádi“. A to je právě jejich problém.

3Letuška 1. třídy (2003)

miramax.com

Ve tomto filmu se na plátně představili Gwyneth Paltrow (Pepper Potts) a Mark Ruffalo (Hulk/Bruce Banner). Donna, kterou ztvárnila Gwyneth, se chce stát letuškou u Královských aerolinií. V cestě jí stojí několik překážek, ale všechny překoná a nakonec se její sen stane skutečností. Jediný háček je v tom, že se musí odstěhovat do úplně jiného města. Ted, postava Marka Ruffala, z toho není úplně nadšený.

4Díky za ty dary (2012)

variety.com

Letuška 1. třídy není jediný film, kde se společně objevili Gwyneth a Mark. Děj filmu Díky za ty dary se odehrává v New Yorku, kde sledujeme proces lidí, kteří se snaží zbavit závislosti na sexu. I tady Paltrow a Ruffalo vytvoří pár, který bude muset čelit problémům, ale nakonec vše dobře dopadne. Možná proto ve filmu Avengers: Age of Ultron bojoval Tony Stark (v obleku Hulkbuster) proti Hulkovi.

5Zodiac (2007)

imgur.com

V mysteriózním thrilleru se představili Mark Ruffalo a Robert Downey Jr., tedy představitelé Hulka a Iron Mana. Snímek vypráví příběh sériového vraha Zodiaca, který údajně zavraždil 5-37 lidí. Spolu s dalšími dvěma policisty se pro ně chycení vraha stane posedlostí. Film se pevně drží faktů a patří mezi nejlépe hodnocené filmy roku 2007.

6Rivalové (2013)

theplaylist.com

Ve filmu podle skutečné události si zahráli Chris Hemsworth a Daniel Brühl, neboli Thor a záporák z Captain America: Občanská válka, Helmut Zemo. Snímek vypráví příběh dvou závodníků Formule 1, kteří mezi sebou neustále soupeří. Těmi závodníky jsou Niki Lauda (Daniel) a James Hunt (Chris). Nikimu se přihodí vážná nehoda při Velké ceně Německa, jen o vlásek vyvázne živý a tímto okamžikem skončí jejich rivalita.

7Wind River (2017)

cubmagazine.com

Postavy Hawkeye a Scarlet Witch, které ztvárňuje Jeremy Renner a Elizabeth Olsen, se společně podíleli na filmu, jenž diváci mohli vidět i na filmovém festivalu v Karlových Varech v roce 2017, kde ho uvedl samotný Jeremy Renner. Stopař Cory (Jeremy) objeví tělo mrtvé indiánské dívky, vyšetřování se ujmou Jane z FBI (Elizabeth) s Corym a společně vypátrají jejího vraha.

8Oldboy (2013)

imdb.com

V remaku filmu z roku 2003 si zahráli Josh Brolin (Thanos), Elizabeth Olsen (Scarlet Witch) a Samuel L. Jackson (Nick Fury)Brolin se po párty probudí v pokoji, neví kde je a nemůže ven. Z televize zjistí, že jeho manželka byla zavražděna, on  je hlavním podezřelým a na živu zůstala jeho dcera. Po 20 letech v pokoji, se opět probudí na neznámém místě, tentokrát na louce. „Lizzie“ Olsen mu pomůže s pátráním po tom, kdo to udělal. A ten někdo je možná právě Samuel L. Jackson.

9Spotlight (2015)

bbc.com

Dvěma Oscary oceněný snímek Spotlight, který byl natočen podle skutečných událostí, měl hvězdné obsazení. Ve filmu se objevil Mark Ruffalo (Hulk), Michael Keaton (The Vulture), Rachel McAdams (Christine Palmer), John Slattery (Howard Stark) a  Stanley Tucci (Abraham Erskine z Captain America: První Avenger). Námětem filmu se stali investigativní novináři z Bostonu, kteří vyšetřovali obviněními katolických kněží ze zneužívání dětí, za což také získali Pulitzerovu cenu.

10Hobit (2012-2014)

crosswalk.com

Ve filmové trilogii, která byla natočena podle předlohy J. R. R. Tolkiena, se vystřídalo hned několik herců z marvelovek. V hlavní roli se představil Martin Freeman, který v Marvelu ztvárňuje agenta CIA Everetta Rosse z Občanské války a Black Panthera. V dalších rolích se objevili Cate Blanchett (Hela), Andy Serkis (Ulysses Klaue), Evangeline Lilly (Wasp), Lee Pace (Ronan), Hugo Weaving (Red Skull) nebo hlas Benedicta Cumberbatche (Doctor Strange).

11Černá labuť (2010)

movierdo.com

Natalie Portman (Jane Foster z Thora) získala díky tomuto snímku Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. V psychologickém horou se představil i Sebastian Stan, který si v marvelovkách zahrál Jamese „Buckyho“ Barnese. Děj pojednává o sporu mezi dvěma baletkami, které se obě ucházejí o roli v představení Labutí jezero. Nina (Natalie Portman) při soupeření objeví svou temnou stránku a její touha se změní v posedlost.

12Spatřil jsem světlo (2015)

entertainmentweekly.com

Životopisné drama, do kterého byli obsazeni Tom Hiddlestone (Loki) a Elizabeth Olsen (Scarlet Witch), vypráví o životě zpěváka Hanka Williamse. Tom si zahrál legendu country hudby a Elizabeth jeho první manželku Audrey Williams. Ve snímku můžeme vidět Hankovu cestu za slávou a její následky na jeho zdraví a osobní život. Zajímavostí také je, že Tom i Elizabeth písně k filmu sami opravdu nazpívali.

13Perfektní skóre (2004)

brownsboxoffice.blogspot.com

Jednalo se vůbec o první společný film Scarlett Johansson a Chrise Evanse (Captain America), kteří od té doby natočili 8 filmů, když nepočítáme Avengers 4, který ještě nevyšel, ale už je dotočen. Děj filmu je velmi prostý – parta středoškoláku, do které patří i „ScarJo“ a Chris, chce dostat dobrou známku z písemky, a tak se rozhodne, že ukradnou výsledky testu. Pak si ale uvědomí, že klíčem k úspěchu nejsou dobré známky.

14Holka na hlídání (2007)

popsugar.com

Právě film Holka na hlídání (The Nanny Diaries) je dalším z filmů, ve kterém zazářili Scarlett Johansson a Chris Evans. Po dostudování vysoké školy se Annie (Scarlett) rozhodne, že půjde dělat chůvu do bohaté newyorské rodiny. Předchozí chůva byl vyhozena za to, že s někým začala randit. To způsobí Annie problémy, protože potká sympaťáka z Harvardu (Chris), který bydlí ve stejném domě a pozve ji na rande.

15Válečný kůň (2011)

bbcamerica.com

Ve snímku Válečný kůň od Stevena Spielberga, který byl natočen podle předlohy stejnojmenného románu Michaela Morpurga, se objevili Tom Hiddlestone a Benedict Cumberbatch, tedy Loki a Doctor Strange. Oba herci se ve filmu, který pojednává o mladíkovi a jeho prodaném koni, potkali jen krátce. Děj se odehrává v Evropě za první světové války.

16Star Trek (2009)

cbr.com

V jedenáctém filmu ze sci-fi světa Star Trek, se objevilo hned několik MCU herců. Mezi ně patří Chris Hemsworth (Thor), Zoe Saldana (Gamora) a Karl Urban (Skurge z Thor: Ragnarok). Ve filmu se také představil Chris Pine, který ztvárnil Stevena Trevora ve Wonder Woman od konkurenčního DC. Snímek se chronologicky řadí ještě před první Star Trek. Odnesl si také Oscara za nejlepší masky a na spoustu dalších cen byl nominován.

17Sherlock Holmes (2009)

aceshowbiz.com

V roli legendárního detektiva z londýnské Baker Street se objevil ještě legendárnější Robert Downey Jr., představitel Tonyho Starka, neboli Iron Man. Rachel McAdams (Christine Palmer – Doctor Strange) si zahrála Irene Adler, Holmesovu osudovou ženu, která se Sherlockem vede bouřlivý vztah. Robert, Rachel i Jude Law, který se představil v roli Watsona, dělali většinu kaskadérských kousků sami.

18Králova přízeň (2008)

headstuff.com

Další film, který byl natočený podle knižní předlohy. Zahráli si v něm Natalie Portman (Jane Foster), Scarlett Johansson (Black Widow), Benedict Cumberbatch (Doctor Strange) a Andrew Garfield (Spider-Man / 2012-2014). Děj snímku vypráví příběh Mary Boleyn (Scarlett), milenky krále Jindřicha VIII., a její sestry Anny (Natalie). Obě bojují o královu přízeň. Anna touží zvítězit nad svou sestrou a stát se královnou Anglie.

19Kong: Ostrov lebek (2017)

indiewire.com

Ve druhém snímku z MonsterVerse (první je Godzilla z roku 2014) se objevila hned trojice herců z Marvelu. Brie Larson (Captain Marvel), Tom Hiddlestone (Loki) a Samuel L. Jackson (Nick Fury), ti všichni tvoří část týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se vydávají prozkoumat neznámý ostrov v Pacifiku. Kong: Skull Island se řadí na 17. místo v žebříčku nejvýdělečnějších filmů za rok 2017.

20Šéf (2014)

imdb.com

V komedii se objevilo hvězdné trio, které už si společně zahrálo, a to ve filmu Iron Man 2. Tady hrál i režíroval Jon Favreau, což platí i o prvních dvou dílech Iron Mana. V tom posledním, třetím, se opět vrátil k roli Happyho Hogana, ale moc času na obrazovce nedostal. Zbylí dva herci z tria jsou Scarlett JohanssonRobert Downey Jr., který si ve filmu střihl jen cameo roli. Oba se potkali už v sedmi filmech.