Pennywise možná nebude dlouho tančit…

Je těžké označit tržní úspěch hororu „TO“ za cokoliv jiného, než absolutní překvapení. Září nikdy příliš filmům nepřálo (letošní tržby se vyšplhaly na $123 milionů, čímž s přehledem předčily rekord z minulého roku, a to $48 milionů), zároveň se tento srpen moc nenatáčelo, tudíž nikdo neočekával, že Pennywise ovládne kina a vydělá balík, za který by se nemusely stydět Marvelovky, natož horor se skromným rozpočtem.

Tento úspěch dokázal, že když přijde na tržby, může se stát cokoliv. Letošní rok byl plný překvapení – Válka o planetu opic, nedostatečný výkon, přidejte šílené zisky – a je těžké předpovědět další trhák.

Hororový žánr začal v posledních letech prosperovat, například V zajetí démonů a Rozpolcený nabízejí působivá čísla. Je tu mnoho dalších hororů, které mohou být stejně dobré, ne-li lepší, a mohly by „TO“ sesadit z pomyslného trůnu.

Které filmy mají největší šanci sesadit nynějšího krále?

  1. Five Nights at Freddy’s

Kdo by neznal hru plnou lekaček, Five Nights at Freddy’s? Vzhledem k popularitě této hry asi není překvapením, že se pracuje na její filmové adaptaci. V současné době na ní pracuje studio Blumhouse, ovšem zatím nebyly oznámeny žádné další detaily. Hra má velkou fanouškovskou základnu (to naznačuje i fakt, že první díl hry má stále stovky instalací denně), která by mohla z filmu udělat fenomén, jaký se stal ze hry. To znamená, že Five Nights at Freddy’s má velký potenciál překonat „TO.“

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz