Uteklo to jako voda a pátá série Arrowa je nenávratně pryč. Zanechala za sebou asi největší ohlas ze všech doposud odvysílaných sérií. Fanoušci jsou zkrátka nadšení, sledovanost mírně stoupla a většina lidí se doufá, že v podobném akčním duchu ponese i série šestá. Pravda je taková, že asi největší osvěžení páté série, Adrian Chase aka Prometheus, se bude nahrazovat velmi těžce, přesto ale věříme, že má arrowverse stále ještě co nabídnout. Finálový díl, stejně jako většina páté série, byl akční napínák od začátku do konce, i tak ale díky závěrečnému cliffhangeru zůstává spousta otázek, na které bychom chtěli odpovědi. Nejvíce se opakují tyto čtyři a já se vám pokusím na ně odpovědět.

KDO PŘEŽIL VÝBUCH NA LIAN YU?

Závěrečná chvíle finálového dílu páté série vyrazila dech nejednomu fanouškovi. Asi každý z nás čekal, že tým Arrow odstraní Adriana Chase ze scény, že se ale Adrian odpráskne sám a ještě takhle epicky, to asi nečekal nikdo. Tvůrci už před finále avizovali, že finále skončí cliffhangerem, což znamenalo, že například budeme svědky vážného zranění některé z postav, ale nedozvíme se, zda to přežila nebo ne. Produkce se toho ale očividně nebála a místo jedné postavy si za cíl zvolili rovnou všechny, kromě Olivera a jeho syna. Otázkou ale zůstává, kdo onen útok přežil? Určitě si říkáte, že přece nemůžou zabít tolik lidí najednou, ale podle různých vodítek se dá soudit, že možná kromě Malcolna bude zabit, nebo vážně zraněn ještě někdo další. Ze všech herců (kromě Stephena Amella) mají podepsanou smlouvu na šestou sérii zatím pouze Katie Cassidy, Juliana Harkavy a Rick Gonzalez, podle čehož můžeme soudit, že minimálně Black Siren, Dinah a Rene onen výbuch přežili. U ostatních ale stále visí otazník, zatím nejpravděpodobnější obětí je Samantha, Williamova matka, která se rozhodla neodplout z ostrova a nenechat tam syna samotného, je tedy dost možné, že zatímco se skupinka ostatních k lodi dostala včas, Samantha se ve snaze najít syna odpojila a výbuch ji smetl. Adrianovi komplicové pravděpodobně svůj únikový plán měli vymyšlený už před akcí.

JE MALCOLM OPRAVDU MRTVÝ?

Už dlouhou dobu bylo jasné, že se ve finále dočkáme nějakého zvratu, který velmi osobně zasáhne Theu. Většina lidí (včetně mě) předpokládala, že se Thea stane Prometheovou obětí a ve finále zemře, což tak chvilku i vypadalo, nakonec ale nastoupil starostlivý taťka Malcolm a zachránil situaci, aby alespoň částečně splatil to, co prováděl kdysi. Fanoušci tuto smrt přijímají veskrze pozitivně, jakože Malcolm tím tak nějak uzavřel svůj životní kruh a víceméně stoupl výše i v očích své dcery, o což vždy usiloval. Proč by tedy mělo smysl ho nechávat naživu? Pravda je taková, že Malcolmovu smrt jsme neviděli a staré dobré seriálové pořekadlo říká „nikdo není mrtvý, dokud nevidíme tělo“. Přesně tak, opět se ozval pouze výbuch, ale my jsme neviděli, zda Malcolm se svými pronásledovali vyletěl do vzduchu také. Spekuluje se, že si našel nějakou kličku, jak smrti uniknout, stejně jako když ho Oliver „zabil“ v první sérii a on se pak zázračně objevil v sérii druhé s tím, že smrt je pouze iluze.. Za sebe musím říct, že by se asi slušelo Malcolma nechat mrtvého a žádné zázračné přežití nevymýšlet.

UVIDÍME ZNOVU SLADE WILSONA?

Slade je bezesporu nejoblíbenějším záporákem mezi fanoušky, davy ho zkrátka milují pro jeho charisma i to, že to vlastně zas tak zlý chlápek ve finále není. Po finální scéně, kdy celý ostrov vyletěl do vzduchu, bylo 90% reakcí po sociálních sítích právě „Panebože, snad to přežil Slade!“. Přesně tak, žádná Felicity, žádná Thea nebo John, většina fanoušků se zkrátka bála o Sladea. Naskýtá se tedy otázka. Zůstane Slade (pokud přežil) i v šesté sérii a připojí se třeba k týmu Arrow? Nebo odejde stylem „jdu hledat syna, čau“ a už se neobjeví? Manu Benett se vyjádřil, že má arrowverse rád a rád by v tomto světě znovu učinkoval, ze strany fanoušků je to jasné, ti by brali Sladea všemi deseti a přineslo by to další staro-novou tvář. Bohužel to ale vypadá, že pokud Slade přežije, pouze se s Oliverem rozloučí, oba si vzájemně poděkují za pomoc, poté se rozejdou a Slade se vydá hledat svého syna. Je ale možné, že stejně jako se Slade vrátil teď, vrátí se jednou znova, až ho bude potřeba.

CO BUDE DÁT S WILLIAMEM?

Dlouhou dobu se o Oliverovu synovi, Williamovi, vůbec nemluvilo, jenom jsme zkrátka věděli, že má Oliver někde syna a bylo to. Změna přišla až s novým záporákem Prometheem, když dostal taťka Oliver strach, že by se mohl Prometheus zaměřit právě na Williama, což se ve finálním díle ukázalo jako pravda. Oliver dostal na výběr, buď zachrání syna, nebo všechny své přátelé a sestru, žádná možnost mezi tím. Oliver nakonec zvolil záchranu Williama, díky čemuž celý ostrov s jeho přáteli a Theou vyletěl do vzduchu. Otázkou ale zůstává, co bude s Williamem dál? Vzhledem k tomu, kam se pohnul vztah mezi Oliverem a Felicity, není moc pravděpodobné, že by se Samantha (pokud přežila) a William nějak závratně vraceli do hry, určitě ale o chlapci uslyšíme více, než doteď. Teď, když už je vše prozrazeno, bude chtít Oliver být tátou na plný úvazek a je tedy dost možné, že se v šesté sérii ještě pár scén s touhle dvojicí dočkáme, kdy si budou vynahrazovat, co promeškali. 

Článek pro vás připravila Narry

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz