Po dlouhých spekulacích bylo oznámeno, že Buffy, jinak známá jako Ta jediná a vyvolená dívka, která je předurčená k boji se zlem a temnotou, dojde ke svému znovuzrození. Reakce fanoušků na sebe nenechaly dlouho čekat, a i když byly řekněme smíšené, existuje hned několik důvodů, proč je návrat Buffy Summers do 21. století dobrý nápad.

 

Multikulturní přemožitelka

Dobře. Mnozí z vás si řeknou, kde je ona výhoda. Pravdou je, že se původní seriál potýkal s kritikou, že je příliš „bílý“. Dalším důvodem, proč se představitelka nové přemožitelky hledá v řadách etnicky vzhlížejících hereček, je současný trend multikulturismu. Ten se projevil rovněž v nové adaptaci Čarodějek. Tato změna hlavní protagonistky s sebou přináší nemalá rizika, která se mohou vykompenzovat faktem,  že boj s nadpřirozenem je jakousi metaforou problémů reálného života, a tak se tvůrci mohou více ponořit do současné světové a politické situace.

Zdroj: Hypable

Projektu se zúčastí ti správní lidé

Produkci si vzal na triko Joss Whedon, a to i přes rozčarování fanoušků, kteří nesouhlasí s jeho chováním vůči ženám, včetně bývalé manželky. Těžko si však představit, že by nová Buffy vznikla bez Whedonova přičinění, což potvrzuje jen fakt, že Fox odmítl projekt odstartovat do doby, než bude Whedon na palubě.

Scénáře se ujme Monica Owusu-Breen (Agents of SHIELD, Midnight, Texas), která zajisté bude vědět, jak se s čokoládovou přemožitelkou popasovat .

Zdroj: Hypable

Moderní nádech

První epizoda Buffy, přemožitelky upírů byla odvysílána v roce 1997 a poslední v roce 2003. Jedná se o jeden z evergreenů fantasy seriálů, který má stále co nabídnout. Přesto je zřejmé, že technologie pokročily a pro oko současného diváka se původní efekty mohou zdát přinejmenším zastaralé. To platí i pro výskyt počítačů, mobilů nebo internetu, které se začal více používat až v pozdějších sériích. Kolik starostí by si asi Buffy ušetřila, kdyby měla po ruce smartphone?

Moderní technologie jsou zajisté velkým pomocníkem, ale zároveň přinášejí méně soukromí. Ve světě sociálních sítí, YouTube a všudypřítomných selfie maniaků, bude přemožitelka horko těžko skrývat svou tajnou identitu.

Zdroj: Hypable

Může se více ponořit do problematiky původního děje

První série Buffy, přemožitelky upírů jsou na míru dělané pro tehdejší teenagery. Řeší se především malicherné středoškolské problémy, a i když se kolem prohání hladoví upíři, nezahlédnete ani kapičku krve. Další série se z této cenzury snaží vymanit, ale stále nevyhovují současným požadavkům. A tak se můžeme těšit nejen na lepší vizuální efekty, potoky krve a sexuální scény, ale více zabředneme do otázek týkajících se šikany, vztahů, smrti, prvních lásek a k nim patřících zlomených srdcí.

Zdroj: Buffyverse Wiki – Fandom

Je to reboot

Jedna z největších stížností, která se objevila po ohlášení restartu Buffy byla, proč se nejedná o pokračování původního děje. Koneckonců Buffyverse je natolik rozsáhlý, že by mohl zkoumat minulost přemožitelek, navázat na finální epizodu nebo se naopak podívat do budoucnosti. Přesto se vše vrací na začátek, k Buffy.

Existuje hned několik důvodů, proč je reboot nejlepším řešením. Buffy je prostě klasika, která nezklame. Samotný název přiláká nejedno zvědavé oko, které bude chtít kritickým pohledem zhodnotit, jak si nový seriál povede. Důležitějším důvodem je ovšem zmatená povaha komiksů, z kterých příběh vychází. Proto nevznikl ani další spin-off.

Zdroj: Comic Book Herald

Výroba Buffy, přemožitelky upírů je na samém počátku, ale už nyní je jasné, že se jedná o silný projekt s obrovským potenciálem.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz