Pomalu ale jistě nám ubíhá život před očima a zub času se podepisuje úplně na všem, co se nachází na Zemi. Platí to dokonce i pro filmy. Snad každý má aspoň jeden film, který když viděl poprvé, tak se mu vážně líbil a užíval si ho, ale když si ho pustil po pár letech, tak mu efekty a triky přišly strašné a zastaralé a už z toho filmu neměl takový požitek. Ale naopak jsou tady i filmy, kterým jejich stáří neuvěříte. 

5. Lví Král

 Vzpomínáte si na ten úžasný animovaný film od Disneyho který dokáže stále člověka dojmout? Ale jistě, že vzpomínáte, kdo by na něj zapomněl? Vždyť to není zas tak dávno, co ho divácké publikum vidělo poprvé, že? Špatně, protože Lví Král měl premiéru 15. Června 1994 a v Česku poté 15. Prosince tentýž roku.

4. Austin Powers: Špionátor

 Mnozí považují Jamese Bonda jako legendární film, který se stal inspirací pro mnoho budoucích „špiónských filmů“. Ale jedni filmoví tvůrci si řekli, že si z něj prostě udělají srandu, a tak vznikl Austin Powers – obrovská dávka sexuálního humoru a geniálních narážek na Jamese Bonda.

 Teď je rok 2017 a za necelé čtyři měsíce bude mít tato stupidně vtipná komedie komedie 20 let. Tak co, už si začínáte připadat staří?

3. Titanic

 Co člověk může říct o Titanicu, co ještě nebylo řečeno? Je to ikonické dílo a velká součást pop kultury, ale především je to vážně dobrý film, u kterého málokteré oko zůstane suché. Teď se to možná bude zdát hloupé, ale před tím, než měl premiéru 19. Prosince 1997, byl tento film považován za velký risk. Byl to romantický příběh založený na skutečné katastrofické události a hráli v něm dva tehdy neznámí herci. Avšak, jak už nyní víme, byl to nakonec obrovský úspěch a dodnes je to jeden z nejvýdělečnějších filmů všech dob.

2. Kolja

 Bez pochyby jeden z nejlepších českých filmů spolu s Pelíšky a Českou sodou. Kolja je dílo bratří svěráků, kteří jsou bez pochyby velká jména v české kinematografii. Jan Svěrák se pochopitelně ujal režie a Zdeněk Svěrák hlavní role. Ale věděli jste, že tento film je starý už skoro 21 let? Své premiéry se totiž dočkal 15. Května 1996.

1. Muži v černém

 Ano, je to tak, dokonce i tento filmový klenot, který dokázal rozesmát snad každého, kdo jej viděl, už dost stárne. Tommy Lee Jones a Will Smith se rozhodně ukázali jako skvělá dvojka, o tom není pochyb. Jones se ujal role mrzutého stárnoucího agenta a Smith mladého zelenáče a ta chemie, která mezi nimi probíhá, je při nejmenším zábavná. Každopádně, za necelých šest měsíců bude mít už i tento originální a stále zábavný film 20 let.