Již od roku 2013, kdy byl oznámen příchod nového představitele Bruce Wayna v podobě Bena Aflecka, tento fakt přijali fanoušci s velikou skepsí. Většina z nich nevěřila a dodnes nevěří, že tento herec je hoden odkazu Temného rytíře. „Fan base“ dokonce požadovala návrat Christiana Balea, nicméně odpovědí byla vlažná sprcha z protagonistovi strany s tím, že jeho představování ikonické postavy DC-U nepatří do rukou Zacka Snydera. 

Navzdory katastrofálnímu výsledku filmu Daredevil, zkouší Affleck opět štěstěnu v hávu netopýřího hrdiny, což mu na oblíbenosti spíše nepřidá. Vysloužil si tím i přezdívku „Batfleck“ s níž bude žít asi do konce svého života. Poté co mu to nevyšlo ani v týmovce Justice Legue přichází i myšlenka kdo „zachrání“ roli v následujících zpracováních roli Gothamského hrdiny. 

15. Jake Gyllenhaal

V poslední době velmi rychle povstal v přední osobu, dokázal to především díky hvězdnému výkonu ve filmu Stronger, za který zaslouženě dostal Oscara. Například ve starším filmu Zodiac zase dokázal, že umí představit i výborného intenzivního vyšetřovatele. Z této rovnice nám vychází vhodná kandidatura na post netopýřího muže, on sám i přiznal velký zájem o tuto roli. Proslýchá se také, že měl nahradit i Tobeyho Maguireho ve filmovém zpracování Spidermana 2. V této volbě byl ale velmi opatrný a raději než aby skončil s hereckou identitou spojovanou s jinou postavou, nežli by chtěl, z tohoto důvodu odmítl a zvolil vyčkávací taktiku. Nicméně je pravdou, že jeho věk je neustále proti němu, aby mohl hrát ostříleného Gothamského hrdinu s chladnou tváří a už vůbec ne to, jak byl v posledních filmech věkově ztvárněn.

zdroj: www.theedgesusu.co.uk

14. Ryan Gosling

Už když byl poprvé oznámen příchod Batman versus Superman, tak Hollywood Report zveřejnil seznam možných kandidátů na roli Dark Knighta. Na výčtu herců figurovalo i Goslingovo jméno. Známý je především ze zamilovaných romantických filmů jako je třeba Notebook, nebo naposledy v La la landu. Zároveň ale nesmíme opomenout jeho výkon z filmu jako je Drive nebo Gangster Squad, či Blade Runner 2049. Pravdou zase zůstává, že jeho věk, který zrovna tak jako u Gyllenhaala nedosahuje věku Aflecka hraje proti němu. Ovšem je tu jeden fakt a tím zůstává jeho manželka Eva Mendes, která je vedena u fanoušků na Tumblr, jako nová Cat Woman“ čímž mu s kandidaturou dost pomáhá. A to jen díky tomu, že mají oba dva dost potřebné chemie  na představení jedné z nejslavnějších romancí ze světa DC.

zdroj: denofgeek.com

 

13. Josh Brolin

Josh potvrdil, že roli Batmana bere, ale po neshodách se Snyderem se jí vzdal. I tak je silným soupeřem Afflecka a dokázal by spravedlnost Gothamu obhájit. Dosvěčuje to spousta jeho dřívějších počinů. Můžeme jmenovat třeba Gangster Squad, True Grit anebo No Country for Old Men. Koneckonců jeho srdce je spíše nastavené na Marvel Cinematic, kde svůj um prodal jako Thanos Avengers Guardians of the Galaxy a je připraven pro roli Cable Deadpool 2. Přičemž v DC tvorbě se objevil v roce 2010 ve filmu Jonah Hex, který neměl moc dobré ohlasy, což mírní jeho šanci uspět v roli Gothamského rytíře.

zdroj: wallpapersite.com

 

12. Mathew Goode

Herec, jenž byl už na zmiňovaném nominačním seznamu Warner Bros do BvS, nejspíš pro roli Lexe Luthora, nakonec ho ale ztvárnil Jesse Eisenberg. Aktér v minulosti spolupracoval se Snyderem na produkci Watchmen z roku 2009 jako OzymandiasGoode dokázal přesvědčit publikum o tom, že umí zahrát skvělého obchodníka, čímž Bruce Wayne jest také a věděl, v jaký čas stáhnout plášť. Například ve filmu Stoker  zase obecenstvo utvrdil v tom, jaký by byl svůdný a zlověstný Batman, který by pronikl do svého poškozeného srdce netopýřího muže tím, jak by se vyhýbal traumatickým událostem z dětství. Vezmeme-li v potaz jeho štíhlé vzezření, nehodí se ale zase do Gothamského exteriéru našeho hrdiny a to opět ani věkovou kategorií.

zdroj: metro.co.uk

 

11. Richard Armitrage

Ohromil nás dobře zahranou rolí Thorina Oakshielda ze snímku The Hobbit. Deník The Daily Star uvedl, že hlavy Warner Bros se zajímali o to, zda by si zahrál Temného Rytíře v Dawn of Justice. Jelikož studio hledalo staršího fyzicky statného muže pro roli tohoto Batmana, ale není se ani čemu divit, jeho hluboký drsný hlas a věk s impozantní postavou přesně zapadá do profilu filmu a to i jako výplň do netopýřího kostýmu. Tento protagonista má svoji silnou fanouškovskou základnu, která mu vyjadřuje silnou podporu, ale i tak není vůbec jasné, zda-li má zájem nahradit našeho „Batflecka“. Armitrage též potvrzuje, že je připraven převzít štafetový kolík po herci Danielu Craigovi aka James Bond. Nyní se má objevit v díle Ocean 8 po boku Sandry Bullock Cate Blanchet. 

zdroj: anthemmagazine.com

 

10. Idris Elba 

„Ale ne ne to snad Warneři nemyslí vážně“, říkal by si téměř každý fanoušek Temného hrdiny v duchu. Tak či tak je to pravda a Warner Bros ho měl skutečně připraveného na své kandidátce v momentě, kdy by si mohli dovolit doopravdy zariskovat s mottem pro vícebarevné začlenění ve světě filmu. Za mne opravdu ne, moje přesvědčení je, že tento výborný herec patří do rolí, kde už bravurně vynikl. Jako je třeba zosobnění Heimdalla Thorovi, anebo Moreaua v pokračování Ghostrider: Spirit of Vengeance. Z mimo-komiksové tvorby ho můžeme nalézt v titulech jako třeba The Losers či RocknRolla. Takže Idrisi fandíme ti v tom co děláš a neměň se, takovéhle blamáže nám stačí v seriálech !!! :)

zdroj: screenrant.com
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz