Co dělá horor nezapomenutelným? Není to okouzlující hlavní hrdina či důmyslně propracovaný záporák. Jsou to především okamžiky, které v nás zanechají dlouhotrvající pocit chladu a zděšení. A to vše splňují následující snímky.

5. Audition

theplaylist.net

S tímto hororem jsme vás už dříve seznámili. Nicméně práce režiséra Takashiho Miikea je natolik geniální, že si zaslouží malou rekapitulaci.

Zde hraje hlavní roli moment překvapení. Po většinu filmu netušíte, co od mladičké nevěsty očekávat. Přesto exitují náznaky, že s dívkou není něco v pořádku. Vše vyvrcholí v okamžiku, kdy se chopí klavírní struny a svému choti uřeže nohu. Nic neobvyklého? Více než samotný čin je znepokující dětská radost, s kterou Asami amputaci provádí. A to zdaleka neskončila.

buzzfeed.com

4. Hostel 2

Slash Board

Co je základní myšlenkou Hostelu? Užít si tolika mučení, co hrdlo ráčí. Zdá se vám to zvrácené? A přesto máte nutkání tuto skličující přehlídku vidět až do konce.

Jednou z těch „Best Off“ scén je ta napodobující životní dílo hraběnky Bhatoryové, kdy se dívčí krček promění v krvavou spršku. Či preferujete okamžik, kdy se mladík stane žrádlem pro psy? Výběr nechám čistě na vás.

The Essential

3. Captivity

Cinemaphile

Film se snaží předstírat satiru tohoto žánru, ale ve výsledku není ničím jiným, než krutým příběhem, kde se nebohá dívka dostane do skutečně nezáviděníhodné situace.

Je zajímavé, že většinu diváků více rozruší zastřelení psa, než pohled na toho „zlého týpka“, který svou oběť donutí vypít proteinový nápoj složený z očí, uší a široké škály vnitřností.

2. Imprint

Rotten Tomatoes

Další snímek od Takashiho Miikea, respektive epizoda ze série Masters of Horror. Je tedy jisté, že se nejedná o žádnou pohádku na dobrou noc. Tentokrát se jde o pohled na ženu mučící jinou ženu, což není tak běžné.

A o co vlastně kráčí? Představte si, že jsou vám pod nehty vpichovány jehly. Ty vám následně bodnou do dásní a jako třešničku na dortu vám popálí podpaží. Nechybí ani tragická zápletka o milujícím muži, kterému se nepodaří zachránit svou lásku.

1. The Passion of the Christ

Youtube

Jste překvapení? Jaký jiný film by lépe prezentoval utrpení mučeného člověka, než právě „Umučení Krista“? Přestože se jedná o biblický snímek, tato adaptace zobrazující posledních dvanáct hodin života Ježíše Krista byla natolik autentická, že se po uvedení někteří útlocitní diváci regulérně sesypali a ze sálu je vynášeli nohama napřed.

Zajímavostí je, že Mel Gibson (proudukce) otevřeně přiznal, že není příznivcem židovského lidu. A kdo byl hlavním mučitelem v tomto příběhu?