Harry Potter – kultovní knižní série od J.K. Rowlingové, na které mnozí z nás vyrůstali. A pokud nevyrůstali na knihách, tak vyrůstali spolu s herci hrajícími ve filmovém zpracování tohoto díla. Každopádně, jak jistě všichni víte, tak celá série je plná úmrtí, vražd a heroických obětí. Ale které z nich jsou ty nejdojemnější? 

5. Fred Weasly

 Existuje vůbec někdo, kdo si při sledování/čtení Harryho Pottera nezamiloval dvojčata Freda a George? Jejich vychytralost a humor vždy slibovaly náramnou zábavu. A právě o to dojemnější to bylo, když jeden z této nerozlučitelné dvojky zemřel při bitvě o Bradavice. Ale to by nebyl Fred Weasly, kdyby neumíral tak, jak žil – s úsměvem na tváři.

4. Severus Snape

 Zprvu se nezdála jeho smrt jako zas takový zásah, přeci jen to byl zrádce, který chladnokrevně zavraždil Brumbála ve jménu Voldemorta. Jenže když je později odhalena celá pravda, že profesor Severus Snape ve skutečnosti dělal celou dobu vše pro to, aby udržel Harryho Pottera v bezpečí, tak se jeho smrt stala mnohem dojemnější záležitostí.

3. Sirius Black

 Sirius Black – muž, který byl křivě obviněn a odsouzen za vraždy, které nespáchal. Byl tak nucen velkou část svého života strávit za mřížemi v Azkabanu. Avšak až se mu konečně podařilo z toho příšerného vězení utéct, tak si příliš své svobody neužil, protože byl jeho život krutě ukončen věrnou služebnicí pána zla jménem Bellatrix Lestrange. Rozhodně to byla jedna z nejsmutnějších a nejméně očekávaných smrtí z celé série.

2. Albus Brumbál

  Jak už bylo řečeno, tak v moment jeho smrti nikdo nevěděl, jaká je skutečnost, a tak se to celé zdálo jako dechberoucí a srdcervoucí zrada, když Severus Snape seslal na profesora Brumbála nechvalně známé kouzlo Avada Kedavra. Každopádně, Albus Brumbál byl Harryho mentorem a tak to byl dost možná ten nejtemnější moment v celé sérii, když jeho bezvládné tělo padalo dolů.

1. Dobby

 Samozřejmě, že všemi milovaný svobodný skřítek a věrný přítel Harryho Pottera bude na prvním místě. Nikdo jeho smrt nečekal, nikdo na jeho smrt nebyl připravený a rozhodně se ani nenajde někdo, jehož oči by při tom dojemném okamžiku zůstalo suché. Ať už jste toho byli svědky v knize nebo ve filmu, tak v obou případech to byl ten nejsmutnější a nejdojemnější moment ze všech, které nám J.K. Rowlingová naservírovala.