Minulou sobotu jsem se s Vámi podělil o 5 animovaných filmů, které považuji za ty nejlepší. A jak by se dalo čekat, tak jsem se rozhodl, že se podělím i o těch 5 nejhorších, ať to máme kompletní. A samozřejmě stejně jak minule, jedná se čistě o můj osobní názor, neřídím se podle hodnocení kritiků ani ostatních diváků. 

5. Past na žraloka

 Píše se rok 2006, jsou to tři roky, co vyšel všemi milovaný animák Hledá se Nemo a dva roky, co vyšel celkem úspěšný Příběh Žraloka. A co jistým tvůrcům přišlo jako dobrý nápad? Jistě, udělat animovaný film o rybách, kde je hrdina mladý zamilovaný charakter bojující proti krutému žralokovi. Zní povědomě? Tak to jste asi, stejně jako já, viděli Příběh Žraloka. Akorát že tohle má horší animace, nudnější děj a mnohem méně dobrého humoru.

4. Mezi námi zvířaty

 Seznamte se s mladým býkem, který má vemeno a nemá rohy. To nám to začíná dobře, co? Tento býk/kráva žije na farmě, kde zvířata žijí druhý život, když se lidé nedívají (mají párty, hrají kostky, dívají se na fotbal, mají myšího rappera jménem Biggie Cheese). Můj problém s tímto filmem je především jeho marná snaha o dobrou zábavu a nepříliš kvalitní animace. Jo, a taky to dost postrádá na originalitě.

3. Hoodwinked Too! Hood vs. Evil

 Tahle animovaná katastrofa s hloupým názvem je druhým dílem filmu, který byl u nás distribuován pod názvem Karcoolka. Proč teda tento film také neobdržel oficiální český název? Já bych si tipnul, že je tak příšerný, že ním nechtěli české a slovenské diváky trápit. Každopádně, pokud jste viděli Karcoolku, tak víte, že animace byla divná a humor taky dost pokulhával, ale dokázalo to pobavit, a zápletka byla zkrátka přihlouplá. Tak teď si představte, že by ta animace byla nějakým způsobem ještě divnější a zápletka ještě hloupější. Máte? Výborně. To, co si nyní představujete, je tento film.

2. Delfín, příběh o snílkovi

 Ano, je tady další film o podmořském světě s příšernou animací, tentokrát však jako hlavní hrdina figuruje delfín, což je svým způsobem celkem originální, ale koncept je úplně zničen tím, jak hrozná ta animace je. Vážně, pokud jste tuhle hrůzu neviděli, tak se podívejte na trailer, a řekněte mi, jestli vám ta animace přijde dobrá na to, že se jedná o film z roku 2009. Vždyť i ta zatracená Karcoolka byla zpracovaná lépe.

1. Ratatoing

 Dávám Vám výzvu: Najděte si tento „film“ na YouTube, pusťte si jej a kdo se na něj vydrží dívat nejdéle, vyhrává. Já jsem vydržel dvacet minut a potom jsem se z té otřesné animace pozvracel. Nyní se upřímně omlouvám všem tvůrcům ostatních filmů, u kterých jsem řekl, že měly špatnou animaci, protože tohle je katastrofální příšernost. Tvůrci tohoto animáku se nejspíš po zhlédnutí Ratatouille rozhodli, že také udělají film s vařící krysou a pojmenují ho podobně, aby si třeba nějaký ubohý divák omylem koupil tuhle zhovadilost místo toho úžasného filmu od Pixaru.