Začalo léto, což obecně znamená méně seriálů ke sledování. Většina těch známějších má jako každý rok přestávku a svoje vysílání zahajuje zase na podzim. Na druhou stranu je tu stále spousta sitcomů a oněch „nekonečných“ seriálu, které je možné sledovat stále znovu a člověku se prostě neokoukají. Každý má samozřejmě určitý tip seriálu (zombie tématika, historie, horory, sitcom, telenovela..) oblíbenější než jiný, přesto ale průměrný fanoušek podle průzkumu stíhá aktivně sledovat až 7 seriálů, ať už v televizi nebo na internetu. Časem bohužel každý dospěje ke svému konci a bývají to právě finálové díly, které v nás zanechávají nejvíce pocitů. Na jednu stranu konečné rozuzlení celého děje, ale na druhou rozloučení se s herci a příběhem, který nás mnohdy provázel i několik let. Dnes jsem si pro vás připravila 5 finálových dílů různých seriálů, které jsem sledovala a po jejichž dokoukání mi problesklo hlavou „tak tenhle konec byl strašnej!“.

Friends630x420_020910

 • ZTRACENI (Lost)

  -2004-2010
  Asi každého, kdo někdy letěl letadlem, napadlo „Co kdybychom ztroskotali?“. Přesně o tom ze začátku vypráví seriál, který po úvodních dílech diváka tak rychle pohltí, že se nedokáže přestat koukat. Počáteční problémy s jídlem, zraněnými lidmi, odplutím z ostrova a takovými těmi „běžnými věcmi“ pomalu přerostou v mysteriózní drama s paranormálními jevy, kde postupně odhalujeme, co jsou lidé z onoho letadla vlastně zač a že už v podstatě zemřeli. Postupem času na ostrově objevujeme různé tajemné bunkry, prapodivné obyvatele ostrova a děj se úplně od onoho původního přežití havárie letadla dost odkloní. Celou poslední sérii Lost v podstatě divák netuší, co se z toho vyklube a proto bylo finále plné očekávání. Část postav odlétá z ostrova, část si přeje zůstat a už už to vypadá na jakýsi happy end, s kterým nám vzápětí tvůrci doslova „vytřou zrak“.
  Najednou přijde scéna zcela mimo děj z jakési alternativní reality, kde se všechny postavy sejdou šťastně v kostele a Jack se belhá ostrovem. A to je všechno, prostě konec a pohádky je konec. Nejsem si jistá, zda ten konec někdo pochopil a pokud ano, ať nám to prosím dá vědět do komentářů, mě osobně tohle finále velmi zklamalo a rozuzlení děje pro mě skončilo na bodu mrazu.
  487120_ztraceni-v-960_image_620x349

  -reklama-


  Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
  Přidat na Seznam.cz