V kariéře doslova každého herce jednou přijde moment, kdy zahraje v nějakém filmu či seriálu roli, se kterou si jej budou lidé spojovat až do konce jeho života. Na ulici už nebudou tito herci oslovováni svým jménem, nýbrž jménem jejich ikonické fiktivní postavy. A přesně o takových postavách je dnešní žebříček. 

5. Walter White (Breaking Bad)

Zdroj: AMC

Když by někdo položil otázku: „Z jakého filmu nebo seriálu znáte herce Bryana Cranstona?“ Tak na 90% lidí odpoví, že z Breaking Bad. Zbývajících 10% by pravděpodobně odpovědělo z Malcolm in the Middle. Každopádně se není čemu divit, protože Breaking Bad je jeden z nejlepších a nejpopulárnějších seriálů všech dob, a to právě především díky  hlavní postavě, kterou Bryan Cranston opravdu skvěle zahrál.

4. Joker (The Dark Knight)

Zdroj: DC

Jistě, Heath Ledger je známý pro mnoho rolí, protože byl zkrátka opravdu dobrý herec. Jenže jen jedna z těchto rolí mu získala Oscara, a to oprávněně. Měli jsme možnost vidět už různá filmová, herní i seriálová zpracování Jokera s mnoha různými herci, jenže v podání žádného z nich není Joker tak úžasný, jako byl v podání Ledgera.

3. Barney Stinson (How I Met Your Mother)

Zdroj: CBS

Když bych po vás hned teď chtěl, abyste vyjmenovali všechny role, které hrál Neil Patrick Harris, dokázali byste říct cokoliv kromě Barneyho z HIMYM? Mnozí z vás nejspíš ne. Barney Stinson je jedním z ústředních charakterů v seriálu How I Met Your Mother, který běžel po dlouhých 10 let a tak je vcelku pochopitelné, že se stal nedílnou součástí Harrisovy kariéry. A navíc měl Barney tolik ikonických hlášek, že kdybyste jednu z nich vykřikli na ulici, tak doslova všichni kolem vás by si ji s ním okamžitě spojili.

2. Gandalf (The Lord of the Rings/Hobbit)

Zdroj: New Line Cinema

Herec Ian McKellen má sice na triku víc než jednu ikonickou roli, jako například Magneto z X-Men nebo James Whale z Gods and Monsters. Avšak žádná z těchto rolí není tak legendární, jako je Gandalf. LOTR trilogie je jednou z nejlepších filmových sérií všech dob, která je plná skvělých herců, úžasných scenérií a speciálních efektů, které i po těch letech stále vypadají dost dobře. A když se řekne Pán Prstenů, tak si každý okamžitě vybaví Gandalfa. Nemám pravdu?

1. Harry Potter (Harry Potter)

Zdroj: OnSecretHunt.com

Na této filmové sérii mnozí lidé vyrůstali spolu s herci, kteří ztvárnili hlavní trojici postav. A každý z těchto tří herců bude až nadosmrti oslovován jménem své postavy z Harryho Pottera. Hlavně tedy sám Harry Pott- eh, totiž Daniel Radcliffe, který ztvárnil hlavní postavu sdílející své jméno s názvem filmu.

Také stojí za zmínku: Rick Grimes (Walking Dead), Frodo (LOTR), Will Smith (Fresh Prince of Bel Air), Rocky Balboa (Rocky), T-800 (Terminator)

Student, spisovatel, redaktor a filmový nadšenec.