Odjakživa byla mezi seriálovými a filmovými herci propast, velká většina herců se věnovala jen jednomu. Avšak v posledních letech se tato mezera začala pomalu zmenšovat, protože stále více herců se objevuje jak ve filmech, tak v seriálech. K té změně mohlo dojít díky zvýšení nejen produkční kvality seriálů, ale i platů herců.Podle mě je to hlavně to druhé, a právě proto je tady pětimístný žebříček nejlépe placených seriálových herců současnosti.

5. Hra o trůny – Nikolaj Coster-Waldau, Emilia Clarke, Kit Harington, Lena Heady, Peter Dinklage (500,000 dolarů)

Od své premiéry v roce 2010 se Hra o Trůny stala celosvětovým fenoménem. Není to jen nejsledovanější pořad na HBO, ale dokonce, co se týče hodnocení kritiků, překonává i většinu ostatních pořadů. Doposud tento pořad vyhrál neuvěřitelných 38 cen Emmy, což jej činí nejvíce oceněným drama seriálem a druhým nejvíce oceněným seriálem celkově.

Samozřejmě je dost pravděpodobné, že by seriál nesbíral takové úspěchy nebýt těchto bravurních herců, kteří si za své výkony vysloužili působivých 500 tisíc dolarů za epizodu.

4. Dům z karet – Kevin Spacey (500,000 dolarů)

Ze všech pořadů v tomto žebříčku se dá tento považovat za ten nejvíce revoluční. Ne za obsah, ani za způsob ztvárnění, nýbrž za síť, která jej vysílá. Dům z karet získal Netflixu pověst zdroje kvalitního obsahu, když měl svou premiéru v roce 2013. Toto politické drama získalo jen za svou první sérii 9 nominací na cenu Emmy, což je něco, co do té doby ještě žádný online vysílaný pořad nedokázal.

Dům z karet je politikou poháněné drama, ale jsou to úžasné herecké výkony Kevina Spaceyho a Robin Wrightové, které dovolují seriálu posouvat hranice. Jelikož je však Kevin Spacey považován za tvář seriálu, tak má o něco vyšší plat než ostatní, a to přesně 500 tisíc dolarů.

3. Námořní vyšetřovací služba – Mark Harmon (525,000 dolarů)

 Námořní vyšetřovací služba, v originále zvaná zkratkou NCIS, která debutovala v roce 2003, se stala velmi rychle nejsledovanějším pořadem v historii televize s průměrnými devatenácti miliony diváků u každé epizody. Od premiéry tohoto pořadu vznikly dva úspěšné spin-offy: Námořní vyšetřovací služba L.A. a Námořní vyšetřovací služba: New Orleans.

Po nedávném odchodu Michaela Weatherlyho, který hrál speciálního agenta Anthonyho DiNozza, je Mark Harmon jedním z posledních herců, kteří jsou součástí seriálu od samého začátku. A vzhledem k tomu, že je vlastně hlavní postavou, tak to z něj dělá nejdůležitějšího herce ze všech. A to se taky odráží na jeho platu, který je 525 tisíc dolarů za jednu epizodu.

2. Gilmorova děvčata – Lauren Graham, Alexis Bledel (750,000 dolarů)

Gilmorova děvčata je jedním z nejoblíbenějších seriálů všech dob, s neumírající fanouškovskou základnou, která čítá miliony. Po sedmi odvysílaných sériích byl pořad v roce 2007 ukončen, údajně především kvůli nenalezení společné řeči ohledně platu pro hlavní členy obsazení.

Nyní, o devět let později, Netflix a Amy Sherman-Palladino (tvůrce původního seriálu) spolupracovali na znovuzrození Gilmorových děvčat s kompletním původním hereckým obsazením, aby fanoušci mohli dostat takový konec, jaký si vždycky přáli. Takže v listopadu tohoto roku Netflix odvysílá 4 devadesátiminutové epizody. Hvězdy seriálu Lauren Graham a Alexis Bledel, které hrají Lorelai a Rory Gilmorovy, dostanou každá krásných 750 tisíc dolarů za jednu epizodu, takže dohromady 3 miliony dolarů za tuto sérii na rozloučenou.

1. Teorie velkého třesku – Johnny Galecki, Kaley Cuoco, Jim Parsons (1 milion dolarů)

To, že se jedná o jeden z nejsledovanějších komediálních pořadů všech dob, má rozhodně své výhody, především vysoké platy pro hlavní hvězdy. I když prvních pár sérii nemělo ten největší úspěch, tak se od té doby seriál ohromně rozrostl a každá epizoda má průměrně 18 milionů diváků.

Z celého hereckého obsazení jsou Jim Parsons, Johnny Galecki a Kaley Cuoco těmi nejhlavnějšími hvězdami seriálu, k čemuž také patří neuvěřitelný plat 1 milion dolarů pro každého za jedinou epizodu. CBS musí své hvězdné trio opravdu milovat, když jim za každou sérii dají dohromady přes 70 milionů dolarů.