Animovaný film sice není nic zbrusu nového, vzhledem k tomu, že první vznikl už sto let zpátky, a Disney animovaný film popularizoval už v první polovině 20. století. Jenže jsou to dnešní pokročilé technologie, které umožňují vznik opravdu úchvatně vypadajících animací a kreslených postaviček. Pojďme se proto podívat na to nejlepší, co nám moderní počítačové technologie přinesly od začátku 21. století až dodnes. 

5. V hlavě (2015)

 Když tento film zavítal poprvé do kin a hromady lidí ho po celém světě spatřily, tak si jej množí okamžitě zamilovali a někteří dokonce považovali za návrat Pixaru tak, jak jej známe, tedy tvůrce kvalitních a nadmíru zábavných animovaných filmů. A musím říct, že s těmi lidmi plně souhlasím. V hlavě je příjemný filmový požitek, který přináší nejen náramnou zábavu, ale i pár smutných momentů ze života mladé dívky, která není zrovna dvakrát nadšená ze stěhování.

4. Mary a Max (2009)

 Fascinující černobílý animovaný film vyprávějící dojemný příběh dvou zcela odlišných lidí, kteří se v podstatě znají jen prostřednictvím dopisů, které si vzájemně posílají. Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem mu ze začátku moc nevěřil, že si dokáže udržet moji pozornost, ale postupem času mě dokázal děj úplně pohltit. Mohu Vám zaručit, že u sledování tohoto filmu nezůstane jedno oko suché. Každému bych doporučil zhlédnout tento svěží animák z Austrálie.

3. WALL-E (2008)

 Kdo by si nezamiloval toho malého roztomilého robota jménem WALL-E? Ten, kdo tvrdí, že se mu film WALL-E nelíbí, tak si ho buď plete s jiným, mnohem horším filmem, nebo jeho vkus je velice pochybný a Vy byste se s tím člověkem měli okamžitě přestat stýkat. Ale teď vážně, WALL-E získal v roce 2009 Oscara za nejlepší animovaný film, Golden Globe za nejlepší animovaný film, cenu BAFTA za nejlepší animovaný film,… Myslím si, že už nemusím pokračovat. Pointa? Je to skvělý film, podívejte se na něj.

2. Hledá se Nemo (2003)

 Kdo by neznal tuhle legendární klasiku mezi animovanými filmy? Pixar sice disponuje hned několika ikonickými výtvory, jenže já si troufám říct, že Hledá se Nemo je jedním z těch nejikoničtějších, ne-li tím nejikoničtějším animovaným filmem všech dob. No, možná až po Příběhu hraček. Každopádně, tento film doslova přetéká hláškami, které děti po jeho zhlédnutí neustále opakovaly, dokonce i já.

1. Shrek (2001)

 S tímto prvním místem se mnou budou pravděpodobně někteří nesouhlasit, a já pro to mám pochopení, přeci jen nemůžeme mít všichni rádi stejné věci, ale pro mě je zkrátka Shrek legendární animovaný film, který má a vždycky bude mít speciální místo v mém srdci. Bavil mě sice už když jsem ho viděl jako malý, ale pořádně jsem některé jeho vtipy a odkazy na světovou popkulturu pochopil až když jsem byl starší, a o to víc jsem si tento film poté zamiloval. Navíc v roce 2002 vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film!