Určitě Vám neuniklo, že v současné době se natáčí stále více seriálů a pořadů s velkým rozpočtem a bohatým hereckým obsazením a ještě k tomu bývají kolikrát plné speciálních efektů. Jenže, sem tam se objeví i něco relativně nízkorozpočtového, jako například animované seriály. A i když jich není moc, tak skoro všechny poskytují kvalitní zábavu. Ale jaké jsou ty nejlepší? 

5. Adventure Time

 Originální animovaný seriál, který vznikl v roce 2010 pro Nicktoons Network. Hlavním hrdinou je Finn a jeho nevlastní bratr pes Jake, kteří chrání obyvatele země Ooo před různými nepřáteli. Věřte mi, je to zhruba ještě 8x víc ulítlé, než se zdá z pouhého strohého popisu, který jsem Vám právě poskytl. Celé to mají na svědomí scénáristé Pendleton Ward a Kent Osborne, kteří nejspíš zkonzumují neznámé množství několika různých drog předtím, než se pustí do práce.

4. SpongeBob SquarePants

 „Námořnická a někdy nesmyslná dobrodružství SpongeBoba, nevyléčitelně optimistické, bezstarostné a mluvící mořské houby a jejích přátel, kteří žijí na dně oceánu.“ To je oficiální popis od distributora. A víte co? Jediné, co bych na něm změnil, je „někdy nesmyslná“ na „nesmyslná“ a bude to dokonalé. Vážně, vždyť se jedná o mluvící mořskou houbu, která má za kamaráda blbou mluvící hvězdici jménem Patrick. A i když všichni žijí na dně oceánu, tak pro ně není problém založit oheň. Zkrátka je to nesmysl za nesmyslem, ale to je právě to, co dělá tenhle seriál takovou zábavou.

3. Futurama

 Kdo by neměl rád Futuramu? kdo by si nezamiloval blbečka Philipa J. Frye? Kdo by se nesmál legendárním hláškám, které ze sebe vypouští ohýbací robot Bender Rodriguez? Kdo by neměl rád odvážnou a půvabnou jednookou pilotku Turangu Leelu? Kdo by se neusmíval pokaždé, co profesor Hubert J. Farnsworth řekne „dobré zprávy ve spolek“? Myslím, že se moc takových lidí nenajde. Futurama je zkrátka skvělý seriál, který dokáže náramně pobavit. A i když ten druhý seriál od Matta Groeninga, kde jsou postavičky žluté, má větší úspěch, tak Futurama je v srdcích některých na prvním místě.

2. Rick and Morty

 Taky Vás děda bere na divoké dobrodružství do různých podivných zákoutí celého vesmíru? Že ne? Tak to Vám nezbývá nic jiného, než jen závidět mladému Mortymu, který je vnukem jednoho přesně takového dědečka – šíleného vědce jménem Rick. Nejlepší animovaný seriál za posledních 5 let? Rozhodně! Jeden z nejoriginálnějších seriálů všech dob? Bezpochyby! Tak proč ho ještě nesledujete? Šup šup! Myslím to vážně, okamžitě si jděte pustit aspoň jeden díl.

1. The Simpsons

 Samozřejmě, že ti žlutí parchanti zaujmou první místo v tomto žebříčku. Pochyboval o tom vůbec někdo? Jistě? Posledních pár let už to rozhodně není, co to bývalo. Simpsonovi ztrácí diváky a stále se mluví o tom, že už se blíží jejich konec. Ale to nic nemění na tom, že se z tohoto animovaného seriálu stala legenda. Je to nejdéle běžící animovaný seriál všech dob, každý rok vydělává miliardy dolarů a snad každý ho miluje, nebo aspoň jednu dobu miloval. Těžko byste hledali něco více kultovního, než jsou Simpsonovi, a právě proto si zaslouží první místo, i když v současné době by se už dalo tvrdit, že tím nejlepším je například Rick and Morty.