Dr. House, v podání velmi talentovaného herce jménem Hugh Laurie, je dnes již legendární postavou ze stejnojmenného seriálu s doktorskou tématikou. Zná ho snad každý a troufám si říct, že každý, kdo má doma televizi, viděl aspoň jeden díl. A většina diváků si toho sarkastického, necitlivého a geniálního doktora okamžitě zamilovala. A není se čemu divit. I když se více než jednou projeví jako prvotřídní hajzl, tak má extrémně silné charisma, které na diváka zkrátka musí zapůsobit. Každopádně, jak už název článku napovídá, tak se dnes podíváme na ty nejlepší epizody tohoto seriálu. 

5. House vs Bůh (S02E19)

Zdroj: Fox

V této epizodě se do péče doktora House dostane mladý kluk, který je považován za člověka, který má velice blízko k Bohu a že díky síle Boží dokáže léčit lidi, což samozřejmě vzbudí Houseův zájem, jelikož velice silně opovrhuje náboženstvím. A to, jak už by se dalo u House čekat, vede k „soutěži“ mezi ním a Bohem samotným. Což je samozřejmě pro nás, neboli pro diváky, zatraceně zábavná podívaná.

4. Přičina neznámá (S02E24)

Zdroj: Fox

Velmi dobré finále druhé série. Epizoda začíná tím, že je House postřelen pomstychtivým manželem jedné jeho bývalé pacientky. Toto samozřejmě přežije, ale skončí na nějakou dobu na nemocničním lůžku a ještě k tomu je nucen být ve stejném pokoji jako muž, který ho postřelil. Ale ani to nezabrání Houseovi pokračovat v léčení jeho současného pacienta. Tedy aspoň to tak ze začátku vypadá, ale nakonec se ukáže, že vše, čeho jsme byli v této epizodě svědky, byla jen rozsáhlá halucinace, kterou měl House po postřelení.

3. Pod Kůží (S05E23)

Zdroj: Fox

Závěr páté série je velmi temný a plný intenzivních scén, protože House trpí halucinacemi a všude, kam se podívá, vidí Amber, která v minulé sérii umřela. Toto trvá několik epizod, avšak rozhodl jsem se umístit do žebříčku tuto epizodu, protože mám pocit, že právě zde jsou ty halucinace nejintenzivnější a nejděsivější. Především ten moment, když je House přesvědčený o tom, že už se halucinací zbavil, ale poté se mu Amber znovu zjeví v restauraci a zpívá píseň „Enjoy Yourself“. A nevím, jak ostatní diváci, ale já jsem z této scény měl husí kůži.

2. Houseova hlava a Wilsonovo srdce (S04E15 & 16)

Zdroj: Fox

U předchozí epizody šlo o halucinace zahrnující v tu dobu již mrtvou Amber, avšak tyto dvě epizody se naopak zabývají její smrtí. House byl obětí dopravní nehody, když jel autobusem domů z baru. Vyvázl bez závažnějších zranění, ale byl přesvědčený o tom, že někdo, kdo byl v tom autobuse taky, potřebuje jeho pomoc. Až si však konečně uvědomil, že se jednalo o Amber, tak už bylo příliš pozdě na to jí pomoct.

1. Pomozte (S06E22)

Zdroj: Fox

Je vážně těžké vybrat jednu jedinou epizodu, která by patřila na první místo. Nejradši bych jich sem dal hned 10, ale to by potom tento žebříček postrádal smysl. Každopádně, po dlouhém zvažování jsem nakonec zvolil závěrečnou epizodu šesté série. Jeřáb zapříčiní zřícení budovy a House je povolán, aby pomohl při zachraňování uvězněných lidí. Snaží se udržet naživu ženu, které uvízla končetina pod sutinami. Až se však nakonec nechá přemluvit k amputaci a naloží ji do sanitky, tak bohužel zemře dřív, než stihnou vůbec dorazit do nemocnice. To se na Houseovi silně podepíše. Avšak tato vcelku depresivní epizoda je zakončena něčím pozitivním, na co mnozí diváci čekali už pomalu od samotného začátku. House a Cuddyová si konečně vzájemně přiznají, že k sobě něco cítí.