Ať už vás jeho tvorba baví nebo ne, nemůžete popřít, že animované seriály Matta Groeninga jsou nedílnou součástí populární kultury. Nemám samozřejmě na mysli nic jiného, než Simpsonovi a Futuramu. Avšak dnes je bude tématem jen jeden z těchto seriálů, podíváme se totiž na ty nejlepší epizody Futuramy (filmy rozdělené na epizody jsem do výběru nezahrnul).

5. Meanwhile (S07E26)

Zdroj: Comedy Central

V roce 2013 byla odvysílaná oficiálně poslední série Futuramy. Našli se mnozí, kteří s touto sérií nebyli spokojení, avšak nikdo si nemůže dovolit tvrdit, že úplně poslední epizoda Futuramy nebyla skvělá. Leela a Fry konečně dostali ten šťastný konec, který si zaslouží. Celý svět zamrzl v čase, jen oni dva nebyli tímto ovlivněni, a tak spolu prožili skvělý život cestováním po celém světě, až nakonec spolu i zestárli.

4. Fry and the Slurm Factory (S01E13)

Zdroj: Fox

A teď tady máme naopak epizodu, při jejímž sledování nebudete cítit nic jiného, než jen silnou potřebu se smát. Jak už název epizody napovídá,  jedná se o parodii na příběh o Karlíkovi a jeho návštěvě továrny na čokoládu Pana Wonky. Akorát že tentokrát to není Karlík a pár dalších dětí, ale celá posádka Planet Express a místo továrny na čokoládu navštíví továrnu na Slurm, ve které také objeví jedno nechutné tajemství.

3. Space Pilot: 3000 (S01E01)

Zdroj: Fox

Samozřejmě, že sem dám i tuto epizodu. Co bych to byl za fanouška Futuramy, kdybych do tohoto žebříčku nedal tu epizodu, kterou to všechno začalo? Fry pracuje jako poslíček a na silvestra roku 1999 dostane za úkol roznášku pizzy, která ho zavede do kryogenické laboratoře, díky které nakonec skončí v roce 3000.

2. The Sting (S04E12)

Zdroj: Fox

Tohle je v podstatě další epizoda, která se točí kolem Frye a Leely. Planet Express dostane za úkol získat med od obřích včel, avšak Fry je probodnut žihadlem a Leela odejde jen s povrchovým zraněním. Fry na své zranění umře, což přivede Leelu k šílenství a začne trpět všelijakými halucinacemi. Avšak na konci epizody se samozřejmě ukáže, že Fry je naživu a Leela byla celou dobu v kómatu.

1. Jurassic Bark (S04E07)

Zdroj: Fox

Sedmá epizoda čtvrté série, jinak také známa jako ta epizoda, která rozbrečela každého fanouška Futuramy. Vážně, tahle epizoda je tak dobrá a tak dojemná, že jsem neměl to srdce umístit na první místo kteroukoliv jinou epizodu. Jurassic Bark je z velké části složen z flashbacků, které vypráví příběh Frye a jeho milovaného psa Seymoura.