Netflix má ve svém arzenálu mnoho kvalitních pořadů z vlastní produkce. Avšak House of Cards (Dům z karet) je jedinečný seriál, který zcela jasně mezi ostatními seriály populární streamovací platformy vyniká. Nejen proto, že se jedná o skvělé politické drama, které dokáže zabavit i lidi, kteří se o politiku ani trochu nezajímají, ale také je to jeden z prvních seriálů z originální produkce Netflixu. (Článek obsahuje spoilery)

5Chapter 1 (S01E01)

Kapitola První je velmi kvalitně zpracovaný pilotní díl, ve kterém jsou nám představeny hlavní postavy, jejich povahy a motivace (o Frankovi ví divák v podstatě vše, co potřebuje, když na samotném začátku zabije psa a zároveň vede monolog a upřeně se dívá do kamery), ale také je to sama o sobě napínavá podívaná, s jejímž koncem Vám zůstane jen v hlavě otázka: „Co se bude s Frankem dít dál?“

4Chapter 14 (S02E01)

Skvělý začátek druhé série, ve kterém se mnohé dějové linie uzavřou, ale další se otvírají, čímž si samozřejmě seriál udržuje divákovu pozornost. Frank Underwood se připravuje na to, že z něj bude více-prezident, jeho věrný náčelník štábu Doug se snaží zamést stopy, které by je oba mohly spojit s jistými kriminálními aktivitami, zvídavá reportérka Zoe se dočká svého tragického konce a Claire pokračuje ve svém boji se svou bývalou zaměstnankyní/kolegyní Gillian. Rozhodně jedna z nejnabitějších epizod druhé série.

3Chapter 19 (S02E04)

Tato epizoda možná není tak dějově našlapaná, jako výše uvedená první epizoda druhé série, ale o to je zajímavější. Zatímco Frank je uvězněný v budově kongresu kvůli hrozbě teroristického útoku, tak Claire musí čelit náročnému interview, ve kterém odhalí, že byla znásilněna, což vede k zajímavým událostem v nadcházejících epizodách.

2Chapter 26 (S02E13)

Bezkonkurenčně nejlepší epizoda tohoto seriálu, kterou za následující 4 série nedokázali tvůrci překonat. Skvělé herecké výkony, napínavý děj a obrovský triumf pro Franka, který konečně dosáhl svého dlouholetého cíle a stal se prezidentem USA.

View this post on Instagram

#FU2016

A post shared by Kevin Spacey (@kevinspacey) on

1Chapter 52 (S04E13)

Epizoda plná napětí, ve které se Frank jakožto prezident USA i nadále potýká s nebezpečnou teroristickou organizací a musí řešit komplikovanou situaci s rukojmí. Toto je jedna z epizod, ve které herci ukazují, co opravdu v rámci svých hereckých schopností dokáží. A rozhodně to stojí za to.

 

Také stojí za zmínku: Chapter 32 (S03E06), Chapter 16 (S02E03), Chapter 5 (S01E05)

-reklama-

Student, spisovatel, redaktor a filmový nadšenec.