Scrubs je jedinečný americký seriál, přesněji sitcom, který za svého času byl, a do jisté míry stále je, opravdu hodně populární. Všechny série dohromady měly průměrnou sledovanost přes 8 milioDonu diváků, a to především díky tomu, že vyloženě každá epizoda měla něco do sebe. Avšak které epizody jsou ty nejlepší z nejlepších? Na to se společně podíváme v tomto pětimístném žebříčku. (OBSAHUJE SPOILERY)

5. My Musical (S06E06)

V této epizodě se v nemocnici Sacred Heart ocitne mladá pacientka jménem Patti Miller s velmi kuriózní nemocí. V hlavě této ženy všichni zpívali, i když ve skutečnosti měli běžné konverzace. Dokonce i sebe samotnou slyšela ve formě zpěvu. Tento symptom způsobovalo aneuryzma na mozku, což jí okamžitě operovali, jakmile na to přišli. Každopádně, díky této pacientce jsme měli možnost slyšet hned několik zábavných a chytlavých písní. Co víc si přát?

4. My Occurrence (S01E22)

První série byla opravdu skvělá. Řádně nám představila všechny centrální charaktery, představila nám jejich povahy a vzájemné vztahy a také nám dala několik zatraceně vtipných, ale také pár velmi dojemných momentů. Každopádně, mnoho z nich pochází právě z epizody zvané My Occurrence, ve které se poprvé objeví miláček publika Ben Sullivan, což je velmi blízký přítel doktora Coxe.

3. My Screw Up (S03E14)

U předchozí epizody jsem sice zmínil, že v první sérii bylo několik dojemných momentů, avšak ta nejdojemnější scéna je k nalezení ve třetí sérii, přesněji v epizodě My Screw Up, ve které zjistíme, že Ben Sullivan zemřel na leukémii, kterou mu objevili ke konci první série. Už jen díky této jedné scéně si zaslouží tahle epizoda vysoké místo v žebříčku a každý fanoušek Scrubs se mnou pravděpodobně bude souhlasit.

2. My Lunch (S05E20)

Myslíte si, že už jsme s dojemnými epizodami skončili? Inu, opak je pravdou. V této epizodě totiž zemře na předávkování postava, která se objevila už v pár předchozích epizodách. J.D. si to dává za vinu. Každopádně Dr. Cox se rozhodne využít její orgány k záchraně životů několika lidí. Nebo aspoň si myslel, že je zachraňuje. Avšak později se ukáže, že neumřela na předávkování, ale na vzteklinu, a nyní se tato nemoc přenesla na všechny, kteří dostali její orgány, což zapříčiní i jejich smrt.

1. My Fallen Idol (S05E21)

Tahle epizoda přímo navazuje tam, kde ta předchozí skončila. Dr. Cox si dává za vinu smrt všech těch lidí a upadl tak do hluboké deprese, což vypadá tak, že sedí doma a zapíjí svůj pocit viny. Všichni ho chodí navštěvovat a dělat mu společnost, ale je to až J.D., kdo ho dokáže znovu postavit na nohy pomocí emocionálního proslovu.

 

Také stojí za zmínku: My Cake (S04E06), My Life in Four Cameras (S04E17), My Finale (S0819), My Own Personal Jesus (S01E11)