Seriál The Walking Dead (Živí mrtví) je tu s námi již nějaký ten pátek. Každoročně se dočkáme nejdříve konce jedné série a v druhé polovině roku poté začátku další. V loňském roce tomu nebylo jinak a my jsme nejdříve viděli konec osmé řady a po půlroční pauze začátek řady deváté. Celkem jsme tedy mohli loni zhlédnout 16 nových epizod. Z tohoto hojného čísla bylo vybráno pět nejlepších, které si zmíníme níže. Jaké epizody seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) publikované v roce 2018 byly ty nejlepší?

5. WHO ARE YOU NOW?

tvnz.co.nz

9. série, 6. epizoda

Mnozí se obávali, že seriál bez Ricka Grimese nebude fungovat. To vyvrací hned první epizoda po jeho odchodu s názvem „Who Are You Now?“. Ta se odehrává šest let po Rickově zdánlivé smrti a následném zmizení. Vidíme mnoho změn. Mezi ty největší patří asi proměna některých postav. Sledujeme Michonne, která je opět strohá, ale má daleko lepší vůdčí schopnosti. Dále vidíme Daryla, který od skupiny odešel a malou Judith, která poprvé za dobu seriálu plynule mluví a chrabře ctí otcův odkaz. Novinek je opravdu hodně, dokonce tolik, že se nevyšly pouze do jedné epizody, a proto je nám spousta z nich odhalena až v nadcházející epizodě.

4. THE OBLIGED

TV Club – The AV Club

9. série, 4. epizoda

Další epizodou v žebříčku je čtvrtá epizoda 9. série, která byla především o Darylovi a Rickovi. Jejich přátelství zažívalo krušné časy od chvíle, kdy Rick ušetřil Neganův život. Vše vyvrcholilo až v této epizodě, kde se Daryl snaží zdržet Ricka, aby měla Maggie dost času na to zlikvidovat Negana. Nicméně věci nejdou tak úplně podle plánu a Rick spolu s Darylem končí v hluboké jámě, odkud se mohou dostat jen společnými silami. To se jim však nakonec povede a je to právě Daryl, se kterým Rick vede svůj poslední rozhovor v seriálu, když nepočítáme výplody jeho fantazie v následující epizodě.

3. THE KEY

twitter.com

8. série, 12. epizoda

Osmá řada je jednou z vůbec nejhůře hodnocených sérií seriálu, a proto v ní lze jen těžko hledat kvalitní a dobré epizody. Jednou z takových je však 12. epizoda, ve které se Rick střetne s Neganem a my vidíme ikonickou scénu, kde Rick zapálí Neganovu Lucille. Kromě toho vidíme, jak Jadis unese Negana nebo jak Maggie na Hilltopu obchoduje s novou společnicí Georgie, která nabízí mnoho za téměř nic.

2. EVOLUTION

flipboard.com

9. série, 8. epizoda

Na druhém místě se umístila zatím poslední vydaná epizoda, tedy osmá epizoda 9. série. Jedná se o tzv. finále první poloviny série, ve kterém, jak už bývá zvykem, vždy někdo přijde o život. Tato nepěkná tradice má hluboké kořeny a bohužel se týká především výraznějších postav. V loňském roce se tato epizoda stala osudnou Ježíšovi, který zemřel rukou Šeptače. Kromě Ježíšova tragického skonu, sledujeme i dějovou linku na Hilltopu, kde se mladý Henry dostal za mříže.

1. WHAT COMES AFTER

Paste Magazine

9. série, 5. epizoda

Myslím, že nemálo z vás očekávalo, že se tato epizoda minimálně objeví v tomto žebříčku. Epizoda „What Comes After“ alias Rickova poslední epizoda byla plná emocí a starých návratů. Kromě Rickova parťáka Shanea, vidíme i zesnulého Hershela a Sashu. Vyjma Ricka v epizodě sledujeme i linku Maggie, která se dostane k Neganovi do cely s cílem jej zabít. To se však nakonec nestane a Negan zůstává stále naživu. Epizoda končí krátce poté, co Rick odpálí most, čímž prakticky zničí celé stádo chodců. Sám však končí v řece, která jej zanese až k Anne, chcete-li Jadis, která zavolá helikoptéru a spolu s Rickem odlétá pryč. Pak už jen vidíme krátký pohled na události dějící se šest let po těch u mostu.

Žebříček pro vás udělala stránka Skybound, což je společnost Roberta Kirkmana, jenž stojí za komiksovou předlohou. Jak můžete vidět, tak většinu epizod zde zastávají právě ty z 9. série, která je považována za novou, lepší, éru seriálu. A jak to vidíte vy? Líbil se vám žebříček epizod za rok 2018? Která se vám líbila nejvíc? Jak hodnotíte poslední série seriálu The Walking Dead vy? Nebojte se nám napsat váš názor dolů do komentářů!