Americké adaptace zahraničních seriálů, filmů nebo pořadů většinou nedopadají moc dobře. Avšak vím minimálně o jednom seriálu, který nakonec sklidil mnohem větší úspěch, než originál. Mluvím samozřejmě o legendárním seriálu The Office se skvělým Stevem Carellem v hlavní roli. A teď tady pro vás mám žebříček pěti nejlepších epizod tohoto seriálu. (Článek obsahuje spoilery.) 

5. Casino Night (S02E22)

Zdroj: NBC

 Je hned několik důvodů, proč si tahle epizoda zaslouží místo v tomto pětimístném žebříčku. Je to skvělé finále druhé série, které je plné zábavných momentů, ale také především obsahuje ten jeden jediný moment, na který čekali doslova všichni fanoušci už od samotného začátku tohoto seriálu. Mám na mysli samozřejmě to, jak Jim konečně řekne Pam, co k ní cítí.

4. Dinner Party (S04E09)

Zdroj: NBC

Co se první zdá jako normální společný večer několika kolegů a přátel u Michaela a Jan doma, se rychle zvrtne v jednu z nejvtipnějších a zároveň nejtrapnějších epizod. Průběžně během večera se začne projevovat, jak je vztah Michaela a Jan značně dysfunkční, z čehož nakonec vznikne pořádná hádka, která je grandiózně zakončena jejich rozchodem. A to vše za neustálé přítomnosti jejich hostů Jima, Pam, Angely a Andyho.

3. The Dundies (S02E01)

Zdroj: NBC

 Jedna z mých nejoblíbenějších epizod vůbec. „The Dundies“ je o každoročním udělování cen, které si sám Michael vymyslel, a které on sám uděluje svým kolegům a podřízeným. Avšak, jak už by se dalo čekat, věci nejdou tak úplně podle plánu. Společnost odmítá zaplatit za občerstvení a Michael se ještě k tomu během obřadu musí potýkat s lidmi, kteří očividně nemají jeho show rádi. Což vede nejen k mnoho zábavným okamžikům, ale také k několika úsměvným momentům, když se zaměstnanci Dunder Mifflin snaží Michaela podpořit.

2. Dwight’s Speech (S02E17)

Ani nevím, jestli je potřeba něco dodat. Přiložené video ukazuje ten jeden jediný důvod, proč je tato epizoda skvělá a proč si zaručeně zaslouží místo v tomto žebříčku.

1. Goodbye Michael (S07E22)

Zdroj: NBC

Odchod hlavní postavy nikdy není dobrá věc pro jakýkoliv seriál. Většina seriálu začne velmi rychle upadat, až nakonec zůstane jen zlomek původního diváctva. Avšak nejen, že si tvůrci The Office zvládli udržet své diváky a dobré hodnocení, ale dokonce i dopřáli Michaelovi plnohodnotné a krásné rozloučení, u kterého člověku zkrátka musí ukápnout slzička. A přesně proto dávám tuto epizodu na první místo.

 

Také stojí za zmínku: Diversity Day (S01E02), The Job (S03E24), Booze Cruise (S02E11), Threat Level Midnight (S07E17)