Uběhl týden od posledního top 5 z 21. století, a tak přišel čas na další. Dnes se podíváme na žánr, do kterého patří ty největší a nejznámější filmové série všech dob, jako například Harry Potter nebo Pán Prstenů. A teď, když jsem je zmínil, tak je Vám asi jasné, že se v žebříčku umístí. Ale který díl a na jakém místě? Čtěte dál a dovíte se to. 

5. Most do země Terabithia (2007)

 Most do země Terabithia je krásný fantasy film, jehož hlavními postavami jsou dvě děti s hlavami v oblacích. Nejedná se o běžné fantasy, jako například Hobit nebo Letopisy Narnie, což ale právě dělá tento film výjimečným. Celý ten „fantasy“ aspekt se totiž odehrává v hlavách těch dvou mladých lidí.

4. Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

 Už jsem zmínil, že se v žebříčku objeví Pán Prstenů, ale museli jste tady čekat i Hobita. Jistě, není to ani zdaleka tak super trilogie (možná kvůli tomu, že to je jedna kniha roztáhnutá na 3 celovečerní filmy), ale i tak si tady zaslouží být. Jedná se o příjemný a vizuálně velice uspokojivý návrat do světa J. R. R. Tolkiena, ve kterém je vyprávěn příběh Bilba Pytlíka a dopřává nám vidět všechna ta jeho dobrodružství, o kterých vždy vyprávěl mladému Frodovi.

3. Constantine (2005)

 Vzhledem k roku výroby a taky vzhledem k tomu faktu, že tohle je žebříček jen s filmy, tak Vám předpokládám došlo, že není řeč o tom stejnojmenném seriálu s Mattem Ryanem v hlavní roli. Tohle je totiž našlapaný film s pořádnou dávkou drsnosti od mistra svého řemesla jménem Keanu Reeves. Pokud jste tento film ještě neviděli, tak to okamžitě napravte, protože to vážně stojí za to. Constantine Vám představí fascinující svět plný andělů a démonů, ve kterém hlavní hrdina John Constantine, který už je jednou nohou v pekle, řeší záhadnou sebevraždu mladé ženy.

2. Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

 Bylo vážně náročné vybrat jen jeden díl z celé série Harryho Pottera, obzvlášť když ten, co vyberu, by měl být ten nejlepší. Ale nakonec jsem se rozhodl pro vězně z Azkabanu. Ptáš se proč, drahý čtenáři? Tak mi dovol ti to objasnit. Dle mého skromného názoru je to právě tento díl, kdy začne být děj opravdu zajímavý a napínavý. Neříkám, že předchozím dílům tohle chybělo, jen zkrátka tvrdím, že Harry Potter a vězeň z Azkabanu je přesně ten film, kdy příběh začíná nabírat na otáčkách.

1. Pán Prstenů: Návrat krále (2003)

  Kdo uhádl díl i umístění Pána Prstenů v tomto žebříčku, tak vyhrává dobrý pocit a mé svolení se chlubit svým grandiózním úspěchem komukoliv jen bude chtít. Je to legendární trilogie, kterou každý zná, viděl nebo četl. J. R. R. Tolkien je mistrem fantasy žánru a Peter Jackson je jedním z nejlepších režisérů současnosti. Spojte tyhle dvě jména dohromady a vznikne Vám právě tato úžasná filmová trilogie, kterou by měl vidět každý, i když nemá žádný velký zájem o tento žánr.