V současnosti by bylo už vážně obtížné si představit svět bez seriálů z produkce Netflixu. Mnohé z těchto seriálů jsou totiž těmi nejlepšími současnosti a získávají pozitivní hodnocení ze všech koutů světa. Avšak seriály nejsou jediné, čím se Netflix zabývá. Asi poslední dva roky se snaží prosadit i ve filmovém průmyslu se svou stále zvětšující se nabídkou originálních filmů. A to nás přivádí k otázce, které z těchto filmů vážně stojí za zhlédnutí? 

5. Spectral (2016)

Zdroj: Netflix

Američtí vojáci bojující proti nadpřirozeným bytostem. Takhle bych film shrnul v jedné větě. Jedná se o vcelku originální námět s ohromným potenciálem, ale ve finále z toho je průměrný film, který ale i tak stojí za zhlédnutí. Podle mě největší kámen úrazu je ten, že na tom pracovali neznámí a velmi nezkušení lidé. Například pro režiséra (Nic Mathieu) to byl první celovečerní film, který režíroval. Samozřejmě, existují režiséři, jejichž první film byl ihned trhákem, ale Spectral má, bohužel, do trháku daleko.

4. Bright (2017)

Zdroj: Netflix

Bright je film odehrávající se v alternativní realitě, ve které jsou součástí našeho světa orkové, elfové, kentauři a mnoho dalších fantasy bytostí. Hlavní role se ujal Will Smith, což hodně pomohlo propagaci filmu, avšak pomohlo to i kvalitě filmu? Rozhodně ano. Tento film má sice své mouchy, ale i tak je to slušná podívaná a já osobně si myslím, že pokud se Netflix opravdu rozhodne udělat druhý díl, tak bude zas o něco lepší, jak ten první.

3. The Ritual (2017)

Zdroj: Netflix

Jedná se o jeden z několika pokusů o hororový film, avšak tento se Netflixu, dle mého názoru, povedl nejvíc. Je sice vcelku očividné, že tvůrci se, tedy aspoň částečně, inspirovali veleúspěšným filmem The Blair Witch Project. Také se totiž jedna o malou skupinku lidí toulající se po lese, která čelí nějakému neznámému a záhadnému zlu. Avšak na rozdíl od Záhady Blairwitch je tento film natočen normálními profesionálními kamerami, takže se neskládá z roztřesených záběrů z videokamery za pár stovek, na kterých není nic vidět. Pokud máte rádi horory, tak bych vám The Ritual rozhodně doporučil.

2. Mudbound (2017)

Zdroj: Netflix

Mudbound je film plný herců, které když spatříte, tak si řeknete něco jako „Joo, toho znám. To je ten tam z toho seriálu co včera hráli v televizi! Jak se sakra jmenuje?“ Ale teď vážně. Film se odehrává během čtyřicátých let minulého století na farmě v Mississippi. Vypráví příběh pár mladých mužů, kteří byli odvedeni do armády, aby bojovali za svou vlast. A i když válku přežili a vrací se domů jako hrdinové, tak se stále musí potýkat s mnohými problémy. Jednoho trápí noční můry a druhý je stále odsuzován za svou barvu pleti tou vlastní, pro kterou hrdinně bojoval.

1. Jim & Andy: The Great Beyond (2017)

Zdroj: Netflix

Ironicky, nejlepším filmem od Netflixu není žádný celovečerní akční trhák s abnormálně velkým rozpočtem, nýbrž prostý dokumentární film o natáčení filmu Man on the Moon, ve kterém Jim Carrey hrál Andyho Kauffmana. Jedná se o velmi zajímavý pohled nejen do zákulisí filmu, ale i na Jimovo fascinující metodické herectví. Tento dokumentární film je skvělý a doporučil bych ho každému, kdo má rád Jima Carreyho nebo aspoň viděl film Man on the Moon.