Kdybych po vás teď chtěl, ať vyjmenujete ty nejikoničtější herce 21. století, tak si jsem celkem jistý, že se mezi těmi jmény objeví i Will Smith. I když jeho herecká kariéra začala už na začátku 90. let minulého století v seriálu The Fresh Prince of Bel-Air, tak by se dalo říct, že se pořádně rozjela až když tento seriál skončil. A dnes je to světově uznávaný herec, rapper a producent. A dnes se společně podíváme na ty nejlepší filmy, ve kterých si Will Smith zahrál. 

5. Independence Day (1996)

Zdroj: Fox

Ten nejameričtější film, co existuje. To je čistý fakt. Mimozemšťané se rozhodnou napadnout Zemi a lidstvu hrozí nemilosrdná zkáza. Avšak naštěstí je nakonec celý svět zachráněn nikým jiným, než hrstkou nebojácných drsňáků z USA, a ještě k tomu v ten nejameričtější den v roce – Den Nezávislosti. BŮH ŽEHNEJ AMERICE! Ehm.. Ale teď vážně. Je to zajímavá sci-fi podívaná, která vás dokáže zaručeně zabavit za předpokladu, že nad dějem nebudete moc přemýšlet.

4. Bad Boys (1995)

Zdroj: Sony

Máte rádi Smrtonosnou zbraň? A co takhle Smrtonosná zbraň, ve které jsou v hlavní roli místo jednoho dva černoši? A ještě k tomu není jeden mladý drsňák a nedbající správných postupů a druhý starý a mrzutý, ale jsou oba mladí drsňáci nedbající správných postupů? Jestli byste o to měli zájem, tak tento film je přesně pro vás! Bad Boys je velmi zábavná akční komedie plná hlášek, výbuchů, střelby, hlášek, explozí, hlášek, výbuchů, střelby a hlášek.

3. I, Robot (2004)

Zdroj: Fox

V tomto akčním sci-fi, založeném na knize od Isaaca Asimova, hraje Will Smith policejního detektiva jménem Del Spooner, který vyšetřuje úmrtí jistého muže. Detektiv Spooner je přesvědčený, že toho muže zavraždil robot. I když mu nikdo nevěří, tak pokračuje ve svém vyšetřování a postupně odhaluje velmi zajímavé věci. I, Robot bych doporučil každému milovníkovi sci-fi i mysteriózních filmů.

2. The Pursuit of Happyness (2006)

Zdroj: Sony

The Pursuit of Happyness je film, ve kterém Will Smith jednou provždy dokázal, že je zatraceně dobrý herec a hodí se na mnohem víc, než jen na „akčního hrdinu“. Snímek vypráví příběh otce, který dělá vše pro to, aby dokázal uživit svou tříčlennou rodinu. Nakonec jej žena opustí a on zůstane sám se svým synem Christopherem, ale on se tím nenechá srazit na zem a dále usiluje o získání práce, která by mu umožnila svému synovi poskytnout dobrý a spokojený život.

1. Men in Black (1997)

Zdroj: Sony

Samozřejmě, že dám na první místo tuto skvělou sci-fi komedii, která je zároveň i Willovým druhým nejvýdělečnějším filmem. Originální a velmi propracovaný film, který vás dokáže náramně pobavit pomalu v každé scéně. Will Smith a Tommy Lee Jones jsou na plátně kupodivu velmi dobře fungující kombinace herců, kteří spolu zcela očividně velmi rádi pracují. Co víc dodat? Snad už jen to, že pokud jste tento film nikdy neviděli, tak to okamžitě napravte.

 

Také stojí za zmínku: I Am Legend (2007), Enemy of the State (1998), Men in Black 3 (2012)