Je Říjen a Halloween se neodvratně blíží, což pro televizní diváky znamená jediné – speciální Halloweenské epizody některých jejich oblíbených pořadů. Avšak pokud by letošní rok nepřinesl žádné zábavné či jakkoliv zajímavé, Halloweenské speciály, tak nevěšte hlavu, protože pro Vás máme žebříček pěti nejlepších Halloweenských seriálových speciálů. (Jednotlivé epizody nejsou v žádném určitém pořadí, jedná se spíš jen o výpis, než o žebříček)

5. Kancl: Máš padáka

 Americká verze stejnojmenné klasické komedie měla hned několik Halloweenských epizod, ale tato byla ze všech nejlepší a nejbolestivější. Je Halloween a kvůli škrtům v rozpočtu musí Michael, ztvárněn Stevem Carrelem, někoho bezpodmínečně vyhodit. Avšak jeho snaha to udělat co nejméně bolestivé vše nevyhnutelně ještě zhoršila. Tato epizoda člověka zasáhne, protože nejen, že Devon přijde o práci, ale Michaela to vrací opět na pozici antagonisty, když už jsme si toho otravného vola začínali oblibovat.

4. Zpátky do školy: Epidemiologie

 Bezpochyby jedna z nejlepších epizod z celého seriálu. Tento speciál bere obsesi seriálu pop kulturou do nových výšin. Děkan zakoupil pro studenty zásilku levného masa do tacos, které by mohli jíst na Halloweenské party, ale ukázalo se, že se jedná o experimentální substanci vytvořenou armádou Spojených států, která každého, kdo ji pozře, promění na zombie. Abed  a Troy se, jako vždy, snaží vše zachránit.

3. American Horror Story: Halloween

 Když je řeč o Halloweenu a podobných strašidelných tématech, tak se dá čekat, že přijde řeč na American Horror Story, tedy aspoň co se týče seriálů. V tomto případě bude řeč o dvoudílné epizodě uprostřed skvělé první série. Je Halloweenská noc a duchové mrtvých mohou volně kráčet po zemi, a taky že kráčí. Uvidíme zde například oběti střelby ve škole, dvojici gayů zabitou mužem v latexu a nebo nečekanou smrt Adelaide. Bezpochyby jedna z nejlepších epizod za celou dobu, co se American Horror Story vysílá.

2. Přátelé: Halloween

 Buďte ohledně Přátel cyničtí, jak chcete, ale v nejlepší formě to byl zkrátka nonstop generátor vtipů. V této epizodě z osmé série Chandler a Monica pořádají Halloweenskou party na které se toho plno pokazí, jak už tomu tak bývá, a je to k popukání. Dokonce se tam objeví i Sean Penn jakožto Eric, snoubenec od Ursuly, dvojčete Phoebe. A vzhledem k tomu, že to byla první odvysílaná epizoda po nešťastných událostech 11. Září, tak tvůrci vzdali nenápadně úctu New Yorkským hasičům tím, že Joey měl na sobě tričko s jejich logem.

1. Simpsonovi: Speciální čarodějnický díl V. 

 Je zkrátka nemožné mluvit o Halloweenských speciálech a nezmínit při tom Simpsonovi, to by byl hřích. Simpsonovi vyprodukovali mnoho těchto „speciálních čarodějnických dílů“, a všechny jsou skvělé, ale jeden mnohým utkvěl v paměti ze všech nejvíce. Tento díl obsahuje tři skvělé příběhy, avšak asi nejlepší z nich je „The Shinning“, který je perfektní parodií brilantního filmu od režiséra Stanleyho Kubricka The Shinning, kde Homer zešílí z toho, že nemá pivo a chce tak povraždit celou svou rodinu. Ty další dva příběhy jsou „Time And Punishment“, který si dělá srandu z filmu A Sound Of Thunder, a „Nightmare Cafeteria“, ve kterém se ukáže, že ředitel Skinner jí děti.

Jaké jsou Vaše nejoblíbenější Halloweenské speciály? Dejte nám vědět dole v komentářích!