Ano, za všemi těmi explozemi, mimozemskými invazemi, super schopnostmi a zvláštními kostýmy,  Marvel Cinematic Universe je hlavně o charakterech. Jistě, velká část z nich jsou v podstatě polobohové s nadlidskými schopnostmi, ale i tak jsou to charaktery. Avšak i ty nejzajímavější charaktery mohou být zapomenuty, pokud nejsou ztvárněny těmi správnými herci. Naštěstí pro nás, jedni z nejlepších herců se v celkem hojném počtu stali součástí MCU, a právě díky tomu si nyní můžeme povědět o jejich nejlepších hereckých výkonech. 

5. Chris Pratt jako Star-lord

 Chris Pratt byl velmi obdivován za to, jak moc na sobě zapracoval kvůli této roli. Avšak nebyl dostatečně obdivován za to, jak roli Star-lorda přivedl k životu na filmových plátnech. Zvládal to perfektně jak z hlediska komediálního, tak i v těch akčnějších sekvencích filmu. Ať se dělo ve filmu cokoliv, tak Chris zkrátka nepřestával být sympatický. Díky svým hereckým schopnostem dokázal z celkem obskurního superhrdiny udělat jednoho z nejoblíbenějších superhrdinů v celém MCU.

4. David Tennant jako Kilgrave

 Skutečný záporák ve filmech založených na komiksech je vážně vzácná a skvělá věc. Je to vzácné protože záporáci v těch filmových adaptacích většinou buď skončí jako přehnaně cool postavy nebo jako nudní a zapomenutelní padouši. To, co divák skutečně chce, je padouch, kterým bude vážně pohrdat. Padouch, při jehož sledování má pocit, že je v přítomnosti samotného zla. A právě toho David Tennant dosáhl s už tak skvělým charakterem Kilgravem.

3. Tom Hiddleston jako Loki

 Zbývající herecké výkony v tomto žebříčku jsou tak dobré, že by se dalo o nich říct, že  definují hercovu kariéru. Je to tvrzení, které je nejjednodušší říct u Toma Hiddlestona. Hiddlestonova kariéra před tím, než hrál Lokiho, nebyla špatná, ale scházel jí takový ten herecký výkon, se kterým bude herec navždy spojován. Nějaká role, u které si člověk řekne, že by ji nikdo nedokázal zahrát lépe, než daný herec. A přesně něco takového je pro Toma Hiddlestona jeho herecké ztvárnění Lokiho.

2. Chris Evans jako Captain America

 Není pochyb o tom, že Chris Evans se na roli toho chlápka, který chce konat jen dobro, perfektně hodí. Jakmile se Evans promění v kapitána, tak divák nechce vidět nic jiného, než jen to, jak koná dobro, protože je v tom tak skvělý. Dá se bez problému říct, že Chrisovo ztvárnění je rozhodně to nejlepší ztvárnění této role ze všech. A vzhledem k tomu, že se tato postava stává stále komplexnější, tak Evansova nejlepší práce může být stále ještě před námi.

1. Robert Downey Jr. jako Iron Man

 Je těžké si vybavit kdy naposledy nějaký film od Marvelu nebyl obklopený obrovským nadšením, že? Ale ne vždy tomu tak bylo. Není to tak dávno, co superhrdinské filmy byly spíše jen pro určitou skupinu lidí. Bylo by hloupé tvrdit, že ta změna proběhla ze dne na den, ale také by bylo hloupé tvrdit, že na to neměl Iron Man obrovský vliv.

 Robert Downey Jr. se stal tím, kdo přivede Tonyho Starka k životu. Jeho „démoni“ ze skutečného života mu umožnili perfektně zahrát člověka, který si chce jen užívat, ale pomalu přichází na to, že má světu mnohem více co nabídnout. Skoro to vypadá tak, že Robert byl pro tuto roli stvořen, protože v současné době by bylo vážně těžké si představit MCU bez něj.