21. století trvá teprve pár let, ale i tak už se během něj lidstvo posunulo v mnoha směrech mílovými kroky kupředu. Moderní medicína, počítačové technologie, chytré telefony a mnoho dalšího. Jenže dnes se nebudeme bavit o ničem ze zmíněných věcí, nýbrž o pokroku světové kinematografie. Kvalitnější kamery, lepší speciální efekty, nové herecké talenty a taky humor bez jakýchkoliv zábran. Každou sobotu si probereme to nejlepší ze všech žánrů, co nám kinematografie 21. století přinesla, a začneme komediemi. (Žebříček nezahrnuje animované ani superhrdinské filmy, ty budou hodnoceny zvlášť)

5. Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

 Kdo se za mlada netrhal smíchy u prvního dílu kultovního American Pie? Primitivní teenagerský humor založený především na sexu a trapných situacích, perfektní zábava především pro náctileté diváky. Avšak od vydání toho filmu uběhlo už několik let, tehdejší teenageři jsou už dospělí lidé a tvůrci filmu jsou si toho vědomi. A přesně proto v roce 2012 přišel na svět Školní sraz, který nám měl připomenout ten kopec srandy, který jsme si u prvního dílu užili, ale zároveň nám stále dával najevo, že všechny hlavní postavy přešly do dospělého života spolu s námi. Zkrátka pořádná nostalgická pecka.

4. Vlk z Wall Street (2013)

 Glorifikace zločineckých činností jistého Jordana Belforta, jehož role se ve filmu ujal úžasný Leonardo DiCaprio a celé to režíruje legendární Martin Scorsese. Nějak takhle by se dal shrnout celý film do jedné věty. Ale už jen podle té jedné věty to zní zatraceně dobře, co? Přináší náramnou zábavu, nemalou nálož nahoty, sprostých slov, sexu a drog a taky pár věcí k zamyšlení. Co víc si od komedie přát?

3. Kingsman: Tajná služba (2014)

 Skvělý špiónský film se skvělým hereckým obsazením, který si tak trochu dělá srandu z Bondovek a všech ostatních podobných filmů. A přesně to se mi na něm líbí. Samuel L. Jackson hraje padoucha s ďábelským plánem, Colin Firth hraje člena Kingsman, což jsou Angličtí tajní agenti, a Taron Egerton hraje mladého kadeta na začlenění do Kingsman. Samozřejmě to celé dopadne tak, že padouch je zastaven tím mladíkem, o kterém všichni pochybovali, ale to nikoho nezajímá, protože nejhlavnější z celého filmu je jedna skvělá scéna v kostele.

2. Drž hubu! (2003)

Je vůbec potřeba, abych tento film nějak představoval? Je tady někdo, kdo by tuhle klasiku neznal? Jean Reno a Gérard Depardieu je dvojice těch nejlepších herců, které nám kdy Francouzská kinematografie přinesla, o tom není žádných pochyb. Vždyť už jen tento film je toho skvělým důkazem. Vážně, nikdy nezapomenu na to, jak jsem se smál, když jsem Drž hubu! viděl poprvé. „Ruby?“ „Hoooovno!“

1. Nedotknutelní (2011)

 Krásná a zatraceně vtipná komedie, o které jsem nikdy nikoho neslyšel říct něco negativního. A tak by to taky mělo být, protože to je úžasný film, možná i jeden z nejlepších filmů vůbec. Děj vypráví příběh o tom, jak si ochrnutý bohatý muž jménem Philippe vybere jako svého opatrovatele člověka, který se na tu práci nejméně hodí – mladého černocha, který se právě dostal z vězení. Ale světe div se, časem z toho vznikne přátelství, které plno lidí dokáže dojmout.

Jan Michalčík
Student, spisovatel, redaktor a filmový nadšenec.