V současné době filmovému průmyslu z velké části vládnou superhrdinské filmy, a to především ty z produkce Marvelu a DC. A i když je dost možné, že tato éra během následujících let skončí, tak to nic nemění na tom, že nám to přineslo mnoho kvalitních a zábavných filmů. Avšak které z nich jsou ty úplně nejlepší? Dnes se podíváme na ty od Marvelu a příští týden je na řadě DC. 

5. Captain America: Civil War (2016)

Zdroj: wegotthiscovered.com

Pro některé byl tohle vcelku slabší film, a uznávám, že měl v sobě pár nelogičností, ale to nic nemění na tom, že to byl velmi významný film pro celý MCU a zároveň to byl velký krok vpřed co se týče posunu děje. A taky to byla vskutku velká zábava. Byl to také první film, ve kterém se oficiálně v MCU objevil Spider-Man, z čehož mnozí fanoušci, včetně mě, měli ohromnou radost. Tom Holland odvádí ve své nové roli skvělou práci.

4. Avengers (2012)

Zdroj: Marvel

Avengers. V podstatě první film, ve kterém jsme měli možnost vidět hned několik hrdinů spolupracovat, aby „zachránili svět“. Iron Man, Captain America, Hulk, Thor, Black Widow a Hawkeye. Někteří lidé byli před premiérou filmu skeptičtí, protože měli strach, že tolik hrdinů spolu na obrazovce zkrátka nebude fungovat. Avšak naštěstí to fungovalo perfektně a je to jeden z hlavních důvodů, proč Marvel nyní nemá strach z toho vypustit do světa Avengers: Infinity War, kde bude spolu fakt služná nálož hrdinů.

3. Deadpool (2016)

Zdroj: Fox

Deadpool byl pro tvůrce riskantní film, ale ve finále se samozřejmě vyplatil, stal se hitem a lidé se nyní nemůžou dočkat druhého dílu. Jistě, tohle čistě teoreticky není film od Marvel Studios a nepatří do MCU, ale vzhledem k tomu, že je to film s postavou vytvořenou Marvelem, tak si myslím, že je fér Deadpoola do tohoto žebříčku zařadit. Navíc, Fox a Marvel už dnes oba patří pod záštitu Disney, takže není co řešit. Každopádně, je to skvělý a náramně zábavný film, který bych doporučil i lidem, kteří nemají rádi superhrdinské filmy.

2. Guardians of the Galaxy (2014)

Zdroj: Marvel

Tento film byl v dobu svého vydání v rámci MCU něčím úplně novým, což Marvelu velmi prospělo a zároveň to přitáhlo plno nových fanoušků. Bylo to vtipné, do jisté míry i celkem originální a hlavně to přineslo do MCU úplně nové postavy, o kterých mnozí diváci slyšeli poprvé v životě. A také je potřeba zmínit, že při sledování pocitu jsem měl pocit, že Chris Pratt byl pro roli Starlorda stvořený.

1. Iron Man (2008)

Zdroj: Marvel

Ten film, který to všechno začal. Ta postava, kterou si všichni okamžitě zamilovali. Iron Man s Robertem Downeym Jr. je jedním z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl a jednoznačně si zaslouží první místo na tomto žebříčku. Protože nebýt ohromného úspěchu tohoto filmu, tak je velmi pravděpodobné, že Marvel není tam, kde dnes, a taky je dost možné, že by ani neexistoval Marvel Cinematic Universe. Buďme vděční za tento film a také buďme vděční za to, že Robert Downey Jr. zahrál svou roli tak perfektně.