V poslední době vidíme stále více televizních pořadů a seriálů s velkými rozpočty, herci si pomalu vydělají za jeden díl seriálu stejně, jako za nějaký průměrný film. Například ti nejdůležitější herci z Game of Thrones mají za každou epizodu zhruba půl milionu dolarů, ale to se ani není čemu divit vzhledem k tomu, jak velkou popularitu si tento seriál získal. Avšak většinou, když někomu řeknete, aby vyjmenoval své nejoblíbenější seriály, tak kromě Game of Thrones řekne aspoň jeden seriál z produkce té nejúspěšnější internetové streamovací služby – Netflixu. Pojďme si proto povědět o tom nejlepším z Netflixu za rok 2016. 

5. Daredevil, 2. Série

 Myslím si, že tohle se dalo tak nějak v tomto žebříčku čekat. Druhá série seriálu, který odstartoval superhrdinskou tvorbu na Netflixu a posbíral přitom neuvěřitelný úspěch. Po úžasné první sérii, která určila tón všech následujících dílů i pro ostatní seriály, si nebyli fanoušci jistí, co přesně od druhé série čekat. A čeho se nakonec dočkali? Ještě větší dávky úžasnosti a akce než kdy předtím. Byl nám například představen Punisher, kterého Jon Bernthal zahrál perfektně. A mezitím, co Punisher vykonával čistku New Yorkských gangů s Daredevilem v patách, se nenápadně přiblížila úplně jiná hrozbaThe Hand (Ruka). A aby toho nebylo málo, tak na úplném konci se Matt Murdock rozhodne konečně přiznat své kolegyni Karen, že je Daredevil.

4. House of Cards, 4. série

 Kevin Spacey jako Frank Underwood – manipulující politik, u kterého se nenávidíme za to, že ho milujeme. Dalo by se říct, že tohle je jeden z těch nejdůležitějších seriálů v historii Netflixu, protože hlavně díky němu se Netflix prokázal jako streamovací služba přinášející kvalitní zábavu.

 Děj čtvrté série House of Cards je vážně nabitý, od Claire kandidující do senátu v Texasu, přes postřelení Franka při jeho návštěvě jedné univerzity, až po usmíření Franka a Claire a jejich společný boj proti teroristům. Zkrátka nás tvůrci stále přesvědčují o tom, že toto politické drama nám má stále co nabídnout.

3. Luke Cage

 Luke Cage neprůstřelný drsňák bojující proti Harlemskému podsvětí. Myslím si, že budu mluvit za všechny, když řeknu, že na tomto seriálu není ani tak zajímavý hlavní hrdina, jako spíš jeho protivníci. Určitě nejsem jediný, kdo si zamiloval toho mocného muže nesoucího přezdívku Cottonmouth. Měli mezi sebou skvělou chemii a bylo vážně zajímavé pozorovat, jak mezi sebou bojovali o „přízeň lidu“. Dále je tady také Diamondback, který se snaží utnout Lukovi tipec, i když marně. A jako poslední by také stál za zmínku frajírek neustále nosící sluneční brýle, díky čemuž si vysloužil přezdívku Shades. Ze začátku to byl pouhý Diamondbackův poskok, ale nakonec se dostane k moci spolu s Cottonmouthovou sestrou. A to všechno je v seriálu za doprovodu úžasného soundtracku, který perfektně pasuje k tónu seriálu.

2. Narcos, 2. série

 Další trefa do černého, další úžasný seriál z produkce Netflixu. Životopisné drama o králi kolumbijského drogového byznysu. Pablo Escobar jeho Medelínský kartel kontroloval většinu drog mířících do Mexika, Portorika a Dominikánské republiky. Mluví se o něm jako o tom největším a nejobávanějším zločinci druhé poloviny 20. století. A díky tomuto seriálu s Wagnerem Moura v hlavní roli se můžou diváci přesvědčit o tom, že jsou ty tvrzení o něm rozhodně oprávněná.

1. Stranger Things

 Pokud jste tento seriál viděli, tak Vám nejspíš bylo jasné, že se ocitne na prvním místě tohoto žebříčku. Nevím o nikom, kdo by nebyl tímto seriálem při jeho sledování úplně pohlcen. Ta atmosféra, ten příběh, ty postavy, všechno je na tomto seriálu skvělé. Vážně, ať přemýšlím sebevíc usilovně, tak nemůžu přijít na jedinou zápornou věc, co bych mohl o Stranger Things říct. Můžu tak možná zmínit akorát jeden zápor: Pokud jste časově vytížený člověk, nepouštějte se do tohoto seriálu, protože jakmile si pustíte jeden díl, budete hned chtít vidět další. 

 

A jaké jsou Vaše nejoblíbenější seriály streamované na Netflixu?