Romantická tvorba je obrovskou součástí lidské kultury už stovky let, a to ať už je řeč o knihách, divadelních hrách, básních, seriálech, písničkách nebo filmech, tak je zkrátka obrovské množství lidí, kteří shledávají tyto milostné příběhy při nejmenším zajímavými. Ale co těmto lidem nabídl filmový průmysl za posledních 17 let? Pojďme se na to společně podívat. 

5. Kamarád taky rád (2011)

 „Kamarád taky rád“. Jsou lidé, kteří o takovém přátelském vztahu založeném na nezávazném sexu doslova touží, ale nejspíše si neuvědomují, že z takového vztahu se velmi snadno může vyklubat něco, co je mnohem víc, než jen pouhé kamarádství s výhodami. A přesně o tom je tento film s Justinem Timberlakem a Milou Kunis v hlavních rolích. Ale jsou tam k zahlédnutí i další oblíbení a známí herci, jako například Emma Stone, Woody Harrelson nebo legenda americké komedie Andy Samberg.

4. Charlieho malá tajemství (2012)

 Píše se rok 2011, natáčení posledního dílu Harryho Pottera skončilo a tak Emma Watson nemá do čeho píchnout. A vzhledem k tomu, že už nebyla vázána smlouvou k udržování stejné délky vlasů, tak se ostříhala nakrátko a šla si zahrát v romantickém filmu založeném na knize od spisovatele jménem Stephen Chbosky, který se zároveň ujal i režie filmu. Mužské hlavní role se ujal jistý mladý a talentovaný herec jménem Logan Lerman.

3. Hvězdy nám nepřály (2014)

 Jedná se o film založený na příběhu stejnojmenné knihy od veleúspěšného spisovatele Johna Greena, který se už před premiérou stal obrovským hitem, a to především u mladšího publika. Hlavními hrdiny tohoto romantického příběhu jsou dva mladí lidé, kteří byli zasaženi vážnými onemocněními, přesněji rakovinou, a následně se do sebe zamilují. Více Vám ovšem z děje nevyzradím, protože pak byste pomalu už ani neměli důvod se na film podívat a navíc, nikdo nemá rád spoilery.

2. Zápisník jedné lásky (2004)

 Tento film je dodnes pro mnohé diváky nejoblíbenějším filmem všech dob, i když to především platí u ženské populace. Ovšem ne, že bych se jim divil, protože Zápisník jedné lásky vypráví krásný příběh, u kterého hrozí i ukápnutí nějaké té slzičky. A navíc, hraje tam mladý Ryan Gosling, tak proč by si film slečny nezamilovaly? Ale i mužské publikum se má na co dívat, protože ženskou hlavní roli hraje půvabná Rachel McAdams.

1. Láska nebeská (2003)

 Láska nebeská je britský film od režiséra Richarda Curtise, který má speciální místo v mém srdci. A to nejen proto, že miluji britské filmy. Tenhle film je totiž až po okraj narvaný velkými a celosvětově známými jmény. Rowan Atkinson, Bill Nighy, Colin Firth, Emma Thompson, Liam Neeson, Hugh Grant, Alan Rickman, Claudia Schiffer, Keira Knightley a samozřejmě i Rick Grim- eh, teda Andrew Lincoln. Každopádně, pointou je, že je takřka nemožné, aby film nebyl úžasný s takovým úžasným hereckým obsazením.