Premiéra druhého dílu Deadpoola se skvělým Ryanem Reynoldsem v hlavní roli se pomalu ale jistě blíží, takže je právě vhodný čas na to si připomenout, proč vlastně ten první díl byl tak úspěšný. A to uděláme tak, že společně zavzpomínáme na ty nejlepší a nejvtipnější scény. Tady je 5 nejlepších scén z Deadpoola. 

5. Vymýšlení jména

Přesněji se jedná o scénu, ve které se Wade Wilson poprvé setká s Weaselem poté, co podstoupil Ajaxovy experimenty, což vede k slušné salvě vtipných přirovnání k Wadeovému ohyzdnému obličeji. A na konci této scény se tito dva spolu snaží vymyslet nějaké „superhrdinské“ jméno.

4. Úvodní titulky

Dobře, úvodní titulky technicky vzato nejsou žádná „scéna“, ale v tomto případě jsou tak zatraceně dobré, že jsem je zkrátka musel do tohoto žebříčku zařadit. Nejen, že jejich vizuální zpracování je působivé, ale dokonce i ty samotné titulky vás dokážou pobavit, když si je přečtete. A to se jen tak nevidí.

3. Jízda v taxi

V této scéně se setkáváme s indickým taxikářem jménem Dopinder, se kterým Deadpool naváže dost bizarní, ale zároveň zatraceně vtipnou konverzaci poté, co se začne na zadních nudit a přesune se na sedadlo spolujezdce.

2. Colossus a Negasonic Teenage Warhead

Deadpoolovi se podařilo dopadnout svého úhlavního nepřítele Ajaxe a má v plánu ho pořádně potrápit, ale právě v tu chvíli se tam objeví kovový hromotluk Colossus a odhodí Deadpoola stranou. A přesně v tu chvíli začíná slušná nálož humoru, když se na scéně objeví i Negasonic Teenage Warhead. A celé je to zakončeno tím, že si Deadpool uřeže vlastní ruku, aby těm dvěma mohl uniknout.

1. Boj na dálnici

Moje nejoblíbenější scéna z celého filmu. Proč? Protože má všechno. Skvělou akci, nemalou dávku vtipů, výborné vizuální zpracování a vážně dobrou bojovou choreografii. A také, jak mnozí jistě víte, je to přesně ta scéna, díky které v prvé řadě tento film vůbec vznikl. Pokud nevíte, o čem mluvím, tak bych vás chtěl odkázat na TOHLE VIDEO.