Nějakou dobu zpátky jsme si probrali 5 zatím nejlepších hororů tohoto století, a týden předtím byla řeč o pěti nejlepších komediích. A teď, o měsíc později, se vracíme k této „sérii“ článků. Tentokrát si probereme žánr zvaný Science Fiction, neboli zkráceně Sci-Fi

5. Marťan (2015)

 Matt Damon v roli astronauta, kterého jeho kolegové ponechají na planetě Mars v domnění, že je mrtvý, ale on je ve skutečnosti živ a zdráv, a tak je nucen nějakým způsobem přežít své čekání na záchranu. Je to zajímavá, a někdy i zábavná, podívaná, kterou bych doporučil všem, dokonce i těm, kteří nejsou ani náhodou fanoušky tohoto žánru.

4. Star Wars: Epizoda III (2005)

 Jistě, ne všichni fanoušci Star-Wars našli zalíbení ve sledování prequel trilogie, někteří dokonce nepovažují za pravé fanoušky ty lidi, kterým se tato trilogie líbila. Každopádně, nic z toho nemění nic na tom, že Epizoda III – Pomsta Sithů byla rozhodně nejlepší z celé této trilogie a že samostatně to byl i dost dobrý Sci-Fi celovečerní film. Takže ať už si ti, kteří se označují za ty „pravé fanoušky“, říkají cokoliv, je potřeba uznat, že tvůrci zkrátka odvedli slušnou práci.

3. District 9 (2009)

 Působivý a originální film o mimozemšťanech žijících v ghettech na planetě Zemi, kteří jsou lidmi konstantně utlačováni. Stále vidíme filmy, které spočívají jen v tom, že mimozemské bytosti zaútočí na naši planetu, kolikrát i z neznámého důvodu, pak se objeví nějaký lidský „hrdina“, který dá dohromady tým, díky kterému je mimozemšťanská invaze zastavena. A pokud, stejně jako já, máte takových filmů plné zuby, tak District 9 je přesně něco pro Vás.

2. Interstellar (2014)

 Všichni tento film rozhodně znají, i když ho třeba nikdy sami ani neviděli. Je to kvalitní Sci-Fi film, který má samozřejmě své mouchy, respektive jich má víc, než dost, ale zároveň poskytuje fascinující podívanou v podobě zatraceně dobrých vizuálních efektů a zápletky, která by měla být ve všech slovnících uvedena jako definice termínu „mindfuck“. A věřte mi, když říkám, že vizuální efekty byly zatraceně dobré, protože za ně tento film dostal i Oscara.

1. Na hraně zítřka (2014)

 Tom Cruise v hlavní roli jakožto Podplukovník Bill Cage, který je vržen na přední linie v boji proti mimozemské rase, která má svým způsobem kontrolu nad časem, což zapříčiní, že když je Bill Cage zabit a potřísněn krví mimozemského stvoření, tak se znovu probudí na začátku onoho dne a je nucen ho prožívat stále dokola, dokud se mu společně s Ritou Vrataski (hraje Emily Blunt) nepodaří najít způsob, jak mimozemšťany porazit. No nezní to skvěle?