Komedie je součástí kinematografie v podstatě už od samotného začátku. Také je to jeden z nejpopulárnějších filmových žánrů, a je celkem jasné proč. Ať člověk žije kdekoliv, ať se živí čímkoliv, ať má jakoukoliv povahu, tak se určitě každý občas rád zasměje. Komedie je vlastně tak populární, že časem vzniklo hned několik podřazených žánrů. Jedním z nich je například sitcom, což je specifický druh komediálního seriálu. A pokud moc sitcomů neznáte, tak nemějte obavy, protože tady máte žebříček těch pěti nejlepších. 

5. Ženatý se závazky

Zdroj: Fox

 Budu upřímný. V podstatě jediným důvodem, proč jsem tento seriál vůbec umístil do tohoto žebříčku, je legendární Al Bunda, který hrdinně snáší svou otravnou manželku a ještě otravnější děti, zatímco spokojeně hledí na televizi s rukou v kalhotách a sází přitom jednu hlášku za druhou. A to je vlastně shrnutý celý seriál v jednom souvětí.

4. Dva a půl chlapa

Zdroj: CBS

 Seriál o dvou spolu žijících bratrech, z nichž jeden je rozvedeným otcem a ten druhý je v podstatě Charlie Sheen hrající sebe samotného. Ne, vážně, oba mají problémy s drogami a alkoholem, oba jsou bohatí díky své práci pro šoubyznys, oba střídají ženy jak ponožky. Ale to jsem teď zašel trochu mimo téma. Dva a půl chlapa je velmi zábavný seriál, který ovšem šel z kopce, když z něj odešel Charlie.

3. Červený trpaslík

Zroj: BBC Two

„Lister D., třetí technik. Přestupek: ruší nadřízeného důstojníka pobrukováním, mlaskáním a mlčením.“ Červený Trpaslík je tak zábavný a legendární, že už jen v pilotní epizodě padl nespočet hlášek, které jsou dodnes fanoušci seriálu schopní bezchybně odříkat. Je to zkrátka seriál, který může člověk jen milovat, nebo nenávidět. Avšak většina lidí, co znám, naštěstí spadá do té první skupiny.

2. Jak jsem poznal vaši matku

Zdroj: CBS

 Jak jsem poznal vaši matku, fanoušky také nazývaný HIMYM, je nejspíše ten nejpopulárnější sitcom současnosti, a to i když jsou to už více jak 3 roky, co byla odvysílána jeho poslední epizoda. Ovšem není se čemu divit, protože seriál běžel 9 let a má 208 dílů, což je plno času na to, aby si divák vytvořil s hlavními postavami silné citové pouto. A navíc, buďme k sobě upřímní, kdo by si nezamiloval toho sympatického sukničkáře, podle kterého je všechno legendární? Však vy víte, koho myslím.

1. Přátelé

Zdroj: NBC

 Existuje vůbec někdo, kdo by na prvním místě čekal něco jiného, než právě tento sitcom, který se stal už navěky nedílnou součástí světové popkultury? Doslova každý, kdo není nemluvně, tento seriál zná, nebo aspoň ví o jeho existenci. Už jen to promlouvá o abnormální popularitě tohoto televizního seriálu, jehož poslední epizoda měla premiéru před třinácti lety. Ale zaslouží si to, protože sledovat životní příběhy těchto šesti přátel je náramná zábava a každého z nich si člověk velmi rychle zamiluje.

Jan Michalčík
Student, spisovatel, redaktor a filmový nadšenec.