Stand-up komedie existuje už desítky let a hlavně v 90. letech byla také obrovskou součástí populární kultury, především tedy v Americe. A teď, když Netflix za posledních pár let vyprodukoval působivé množství speciálů s různými komiky, to vypadá, že stand-up komedie právě prožívá obrovský „boom“ v popularitě. Avšak kdo v současnosti tomuto žánru vládne? 

5. Aziz Ansari

Zdroj: Today Show

Tohoto sympatického indického chlapíka si mnoho lidí ihned oblíbí, a není se čemu divit. Má kvalitní smysl pro humor, je to velmi nadaný člověk v mnoha směrech a navíc je už od pohledu neskutečně sympatický. I když ho mnozí pravděpodobně spíš znají jako Toma Haverforda z populárního seriálu Parks and Recreation, tak jeho stand-up vystoupení si časem také získaly víc než slušné množství fanoušků. V roce 2015 dokonce vystupoval v Madison Square Garden.

4. Kevin Hart

Zdroj: Capital FM

Ne každý má tohoto malého černocha rád, ne každému se zalíbí jeho humor. Ale jedno se mu musí nechat – ví, jak si udržet pozornost. Dělá stand-up už mnoho let a za ta léta má už tak vypilovaný způsob vyprávění, že i když je pro vás daný příběh nezajímavý, tak si bez problému dokáže udržet vaši pozornost až do samého konce. A teď díky tomu vydělává miliony dolarů a jeho jméno je k vidění všude.

3. Ricky Gervais

Zdroj: The Nerd Repository

Je pravda, že tento komik je na scéně už pěknou řádku let a má za sebou všelijaké velké úspěchy, ale i tak se mu stále daří udržet se na vrcholu. A to především díky svému humoru. Ricky Gervais si totiž nebere servítky, žádné téma pro něj není pasé a jeho filozofií je, že bychom neměli mít v humoru žádné zábrany. Nejlepším příkladem je jeho nejnovější stand-up speciál produkovaný Netflixem jednoduše nazvaný Humanity, ve kterém si bere do parády vše od dětí z Afriky až po transgender lidi.

2. Chris D’Elia

Zdroj: AXS

Chrisova popularita roste každým dnem, jeho vystoupení jsou stále větší a větší a čísla na jeho bankovním účtu neustále rostou. Asi tak by se dala ve zkratce popsat kariéra Chrise D’Elia. Herectví se věnuje už vcelku dlouhou dobu, ale dalo by se říct, že jeho kariéra komika byla hodně popohnána, když se stal velmi populárním na platformě jménem Vine, která už dnes neexistuje.

1. Bo Burnham

Zdroj: Netflix

Jestli by se o někom dalo říct, že je budoucností stand-up komedie, tak je to právě Bo Burnham. Jeho vystoupení jsou jedinečné a k popukání, a to především díky jeho sarkastickým písním, které se zabývají různými problémy současné společnosti, ale zároveň vás dokáží náramně pobavit. Pokud jste ještě neviděli žádný z jeho Netflix speciálů, tak to okamžitě napravte, protože to rozhodně stojí za to.