Thrill (podstatné jméno) – vzrušení, nadšení, požitek. Od tohoto slova je očividně odvozený název žánru „thriller“, který má za úkol poskytnout divákovi právě ten pocit a velkou dávku napětí k tomu. Jenže jaké filmy svůj úkol dokáži odvést nejlépe? Jaký z nich je nejnapínavější, nejvzrušivější a poskytuje nejlepší požitek ze sledování? Na to by Vám měl odpovědět tento žebříček. 

5. 127 hodin (2010)

 Thriller začínající jako dobrodružný film natočený podle skutečné události s Jamesem Francem v hlavní roli. 127 hodin je příběh o muži jménem Aaron Ralston, který nešťastnou náhodou skončil s rukou zaklíněnou pod mohutným kamenem a tak byl nucen bojovat o přežití za extrémních podmínek. Můžu Vám zaručit, že po skoro celou dobu sledování filmu budete jak na emocionální horské dráze. Je to zatraceně dobrý film a James Franco podal skvělý herecký výkon.

4. Zmizelá (2014)

 Nick a Amy jsou manželé už pět let a vypadalo to, že jim vztah celkem klape, jenže když přišel den výročí svatby, tak Amy zkrátka zmizela. Nikdo neví, co se s ní stalo. Možná je mrtvá, možná byla unesena, možná utekla. Kdo ví? Ale ať už se s ní stalo cokoliv, tak všechny stopy a svědectví ukazují právě na samotného Nicka, který se marně snaží přesvědčit veřejnost o své nevině, zatímco usilovně pátrá po svojí zmizelé manželce. Tento krimi thriller bych doporučil zhlédnout každému milovníkovi napětí a komplikovaných zápletek.

3. 96 hodin (2008)

 96 hodin, v originále Taken, je legendární film, s legendárním hercem v hlavní roli, který má na svědomí ztvárnění jedné legendární scény zahrnující mobilní telefon, nasraného rodiče a únosce jeho dcery. Jsem si skoro na 100% jistý, že přesně víte, o jaké scéně to mluvím. Každopádně, tento film je jedním z nejlepších akčních thrillerů všech dob, o tom není pochyb, a mistr Liam Neeson zahrál svou roli vážně moc dobře. A je potřeba i pochválit oba tvůrce scénáře Luca Bessona a Roberta Kamena, kteří jsou jednou z hlavních příčin úspěchu tohoto filmu.

2. Skrytá identita (2006)

 Pokud jste tento film neviděli, tak jste o něm aspoň slyšeli, a pokud tvrdíte, že ne, tak lžete a nebo si to neuvědomujete, že ho znáte, protože o Skryté identitě ví snad každý. Ale pokud vážně nevíte, tak mi dovolte Vám film představit. Jedná se o krimi thriller, který má hvězdně nabité herecké obsazení. Matt Damon, Jack Nicholson, Leonardo DiCaprio, Mark Wahlberg, Martin Sheen a další. Děj se odehrává v Bostonu, kde policie vede boj s organizovaným zločinem. A víc už neprozradím, radši se na film podívejte, rozhodně to stojí za to.

1. Počátek (2010)

 Počátek je velmi originální a velmi kreativní thriller se skvělým hereckým obsazením a zápletkou tak zamotanou, že stačí sekundu nedávat pozor a už se v ději ztrácíte. Ono snad ani není možné ve zkratce popsat děj filmu někomu, kdo vůbec nemá tušení o jaký film se jedná. Danému člověku můžete snad jen říct, ať se na něj rozhodně podívá, že to stojí za to. A pokud nebude přesvědčený, tak mu řekněte, že film získal 8 nominací na Oscara, z čehož vyhrál 4. Dále také získal 9 nominací na cenu BAFTA, vyhrál 3 z nich. A aby toho nebylo málo, tak byl film ještě nominován na Golden Globe ve čtyřech kategoriích. Jo, a taky hraje v hlavní roli Leonardo DiCaprio.