Věnujete nějakou pozornost filmovým titulkům? Pokud jste jako většina diváků, tak o ně projevujete velmi mizivý zájem. Jistě, jména herců jsou důležitá, stejně jako jméno režiséra, někteří lidé by mohli mít zájem o jméno scénáristy nebo producenta. Ale všeobecně jsou titulky hodně nudná, někdy i otravná záležitost. Kupodivu tomu ale není tak úplně vždy, a tady je žebříček pěti filmů, u kterých by se daly úvodní titulky považovat za zábavnou část. 

5. Zombieland

 Zombieland – skvělá zombie komedie s Jesse Eisenbergem v hlavní roli. Ovšem snad všichni diváci by se shodli na tom, že jeho postava není zdaleka ta nejzajímavější. Tou je totiž bez pochyby Tallahassee, kterou hraje jedinečný Woody Harrelson. Drsňák, pro kterého je zabíjení zombie zábava.

 Každopádně dalším skvělým aspektem filmu jsou hned úvodní titulky, u kterých se v pozadí odehrávají různé útoky zombie natočené kamerou, která je schopná stvořit kvalitní zpomalené záběry. Zombie nevěsta zakousne svého ženicha, krvavé tělo narazí do předního skla auta, lidé utíkají před zombie v ulicích, hasiči jsou napadeni hořící zombie. A to všechno se děje za doprovodu hudby od Metallicy „For Whom The Bell Tolls“.

4. Deadpool

 Tato scéna s titulky je moment zmražený v čase, ve kterém můžeme vidět auto obsypané dírami od kulek které je v procesu převrácení, muže, který byl zrovna spálen zapalovačem, skleněné střepy, People magazín s obálkou vyobrazující Ryana Reynoldse jako nejvíc sexy muže na světe. A to všechno vidíme za doprovodu písničky „Angel of the Morning“ od Juice Newton.

 Ale ta nejlepší část je, že ani nejsou napsaná jména tvůrců. Místo toho „God’s perfect idiot“ je hvězda filmu, „A hot chick“ a „A British Villian“ jsou vedlejší hvězdy, a režisér filmu je zmíněn jako „An Overpaid Tool“.

3. Watchmen

 Watchmen, stvoření Alanem Moorem a Davem Gibbonsem, jsou oprávněně považování za jeden z nejlepších komiksů vůbec. Time magazín je dokonce umístil na svůj žebříček 100 nejlepších novel, čímž se stal jediným komiksem, který získal takové ocenění. Proměnit tento komiks na film byla pro tvůrce opravdu výzva, díky jeho rozsáhlosti. Dokonce, i když má film 3 hodiny, tak Zack Snyder musel nějaký materiál vynechat.

 Jedna z věci, na které nebylo ve filmu moc času, je původ charakterů, přesněji jak se vyvinuli ze skupiny bojující se zločinem dříve zvané Minutemen. K tomu, aby aspoň částečně tuto záležitost tvůrci divákům vysvětlili, využili bizarní způsob – vytvořili úžasné úvodní titulky s hudbou od Boba Dylana v pozadí. Tento segment pokrývá několik let, dávajíc tak divákům rychlou lekci historie, aby mohli plně ocenit zbytek příběhu.

2. Bláznivá střela

 Bláznivá střela je komedie od týmu Davida Zuckera, Jerryho Zuckera a Jima Abrahamse. Jejich styl spočívá především v nahodilých okamžicích, nesmyslných hláškách a věcech odehrávajících se v pozadí, a to vše je na diváka doslova chrleno. V roce 1982 začalo ABC vysílat sitcom od tohoto tria. Jednalo se o komedii z policejního prostředí, kde Leslie Nielsen hrál policistu Franka Drebina. Seriál měl sice jen šest epizod, ale později byl oživen jakožto film Bláznivá střela.

 Po krátkém prologu přichází titulky. Pohled kamery je ze střechy policejního auta, hned za zapnutým majákem. Zprvu se všechno zdá v normálu, když se jede ulicemi města. Poté se však věci stávají zábavně divné. Auto sjede na chodník, kde málem srazí několik chodců, poté projede myčkou aut, pak do domu zmatené rodiny, dámských šaten a ještě vyrazí na horskou dráhu. Nakonec zastavíme před obchodem s koblihami. Celá tato sekvence naznačuje ten „může se stát cokoliv“ humor, který můžeme vidět po celou dobu filmu.

1. Skyfall

 Nejdříve by bylo nejspíše vhodné zmínit, že všechny titulky James Bond filmů jsou super, ale u mě zkrátka vyhrávají úvodní titulky ze Skyfallu. Jedním z hlavních důvodů je hudební doprovod od Adele, jejíž zpěv dodává celé sekvenci na úžasnosti.

 Navíc celá ta část pěkně zapadá do děje filmu. V úvodní akční scéně je Bond postřelen a padá do vody. První nota písničky je synchronizována s jeho nárazem do vodní hladiny. Následující záběry trochu napovídají co se ve filmu bude dít, včetně odhalení, že Skyfall je název Bondova domova z dětství.