Není tomu tak dávno, co jste na našem webu mohli vidět článek o 10 nejlepších seriálových úvodních titulcích (intro). Nyní bych k tomuto žebříčku rád přidal několik seriálů od Netflixu, které mají velmi kvalitní, a především zajímavé úvodní titulky. Opět bych před rád upozornil na to, že se jedná o můj subjektivní výběr a také o výběr ze seriálů, které jsem měl možnost sám zhlédnout.

5. THE PUNISHER

Na páté místo bych rád umístil jeden z nejočekávanějších seriálů loňského roku. Ano, mám na mysli antihrdinu Marvelu, Franka Castle alias Punishera. Seriál rozšiřuje Frankův příběh, který byl nakousnut už v druhé řadě Daredevila. Úvodní titulky, chcete-li intro, krásně vystihují temnější stránku seriálu a spolu s hudbou tvoří opravdu dobrý pár.

4. DAREDEVIL

O seriálu Daredevil se zmiňuji již na předchozí stráně. Tento seriál byl prvním seriálem od Marvelu na Netflixu a jedná se o jakýsi pilíř tzv. seriálových Avengers. Samozřejmě mě teď neberte zcela doslova, pouze poukazuji na jisté podobnosti mezi superhrdinskými seriály od Netflixu a filmovým universem Marvelu. Úvodní titulky seriálu Daredevil jsou stejně jako u Punishera velmi kvalitní a také se liší od většiny seriálů tím, že mají temnější a doslova brutálnější nádech.

3. DARK

Nejnovějším přírůstkem v našem žebříčku je německý seriál Dark, který měl premiéru teprve koncem loňského roku. Jedná se o mysteriózní drama odehrávající se v odlehlém německém městečku Winden. Ve městě záhadně zmizí několik mladých chlapců. Příběh se stává ještě záhadnějších, když si místní policie všimne souvislosti se zmizením před 30 lety. Úvodní titulky krásně vystihují atmosféru seriálu, a to jak hudbou, tak i vizuálem, který je vskutku pozoruhodný. Po zhlédnutí seriálu pochopíte, proč je intro takové, jaké je.

2. JESSICA JONES

Máme tady již třetí seriál od Marvelu. Tentokrát zde máme soukromé očko zvané jako Jessica Jones. Jak jsem již zmínil, tak Jessica pracuje jako soukromé očko. Není však úplně běžná žena. Je obdařena nadlidskou silou a dokáže skákat i několik metrů vysoko. Úvodní titulky seriálu jsou velmi povedené, jelikož krásně ladí s atmosférou seriálu. Druhá řada seriálu nás čeká již brzy, na její trailer se můžete podívat níže.

1. STRANGER THINGS

Mnozí z Vás to možná čekali, jiní zase neměli ani tušení. Na první místo bych rád zařadil seriál Stranger Things. Možná si říkáte, proč právě ten, když v intru vidíme pouze název seriálu (u druhé řady i číslo série). Odpověď je prostá. Úvodní titulky se na první pohled můžou zdát obyčejné, ale opak je pravdou. Font, kterým je název seriálu napsaný byl nejčastěji používán právě v 80. letech, a to jak u filmu, tak u her. Celkově nápis září neonovou červenou barvou, což rovněž funguje je jako odkaz na 80. léta. Hudba, která titulky doprovází je dalším dobovým odkazem a způsob, jakým se písmo formuje a točí, odkazuje na svět Vzhůru nohama.

DRUHÁ ŘADA 

Jaké úvodní titulky od Netflixu jsou podle Vás nejlepší? Napište nám Váš názor dolů do komentářů a nezapomeňte mrknout na předchozí žebříček ZDE.