Od ručních zbraní až po lasery o velikosti města, kina již byla navštívena nemalým počtem všelijakých destrukčních prostředků. Dnes si povíme o těch s největším zničujícím účinkem v historii kinematografie. Než se však do toho pustíme, tak je nutno zmínit nějaká pravidla. I když je například světelný meč rozhodně silnou zbraní, tak do tohoto žebříčku nepatří, protože hodnotíme zbraně podle jejich destrukčního potenciálu, takže se mezi ostatní moc nehodí. Dále se také nepočítají vozidla a lidé jako zbraně, takže ačkoliv ruce seržanta Riggse by se daly považovat za Smrtonosné zbraně, tak nejsou kvalifikovány. 

5. Mjolnir (Thor/Avengers)

 MCU rozhodně netrpí nedostatkem cool zbraní, od Kamenů Nekonečna, přes rakety Jericho ze Starkovy produkce až po Jidášky (kulky, které dokážou penetrovat kůži Luka Cage). Ale jedna z těch všech vyčnívá a tou by bylo Thorovo kladivo Mjolnir, což mimochodem v překladu znamená Drtič. Takže už jen podle jména je člověku jasné, že se nejedná o zbraň, která by měla být brána na lehkou váhu.

 Mjolnir je mohutné kladivo obdélníkového tvaru, které nevzniklo jen za účelem mlácení věcí, i když tento úkol zvládá bravurně. Mjolnir totiž dokáže i vysílat mystické výbuchy energie, v podstatě takové vražedné blesky. To však ještě není vše, protože se taky chová jako bumerang na steroidech, jelikož zvládne letět přes celé planety, aby se vrátil do Thorových rukou.

4. Zlaté oko (Zlaté oko) 

 Série James Bond je doslova narvaná všelijakými ničivými zbraněmi, destrukčními prostředky a zbraněmi hromadného ničení, ale satelit Zlaté Oko ze stejnojmenného filmu se, tedy alespoň podle mého názoru, do tohoto žebříčku nejvíce hodí.

 Zlaté oko možná není gigantický laser nebo nukleární hlavice, ale má potenciál být ničivější, než ty dvě zbraně dohromady. Tato satelitová zbraň má schopnost poslat nespočet států zpět do doby kamenné zničením veškeré elektroniky; to znamená žádné telefony, žádné počítače, žádný internet, zkrátka nic. A to, v současné moderní době závislé na elektronických zařízeních, je rozhodně něco.

3. Kámen síly (Strážci Galaxie)

 Infinity War se blíží a fanoušci po celém světě se nemůžou dočkat, až to Thanos rozjede ve velkém pomocí své Rukavice Nekonečna. Známá jako jedna z nejsilnějších zbraní ve vesmíru, Rukavice Nekonečna je spojením všech Kamenů Nekonečna za účelem stvoření ultimátní super-zbraně. Zatímco se nemůžeme dočkat, až budeme moci zařadit rukavici do našeho žebříčku, což bude, až bude její síla odhalena ve filmu, tak můžeme mezitím aspoň zmínit Kámen Síly, který by se dal považovat za zatím nejmocnější zbraň v MCU.

 Tento fialově zářící kámen je schopný vypustit abnormální sílu, která je schopná srovnat se zemí celá města a armády během mrknutí oka. Avšak síla toho kamene je tak velká, že nemůže být držena jen tak někým. Jak jsme mohli vidět díky Sběratelově asistentce, síla kamene je nespolehlivá a tak nebezpečná, že je schopná zničit i jeho uživatele. Ti, kdož jsou schopni užívat sílu kamene, jsou v podstatě bohové.

2. Mimozemský laser (Den Nezávislosti)

 

 Jestli nás něco naučili filmy o mimozemských invazích, tak je to to, že mimozemšťané mají vždy větší palebnou sílu. Pozemské zbraně se skoro vždy zdají být bez jakéhokoliv efektu oproti mimozemské výbavě, a to platí dvojnásob pro zničující laserový paprsek ze Dne Nezávislosti.

 Tyto obrovské laserové paprsky doslova prší na celá města, ponechávajíc je v plamenech a likvidujíce vše, co ještě zůstalo stát. Budovy mizí mrknutím oka a tisíce životů jsou nadobro ukončeny každou sekundou. I když Randy Quaid byl schopný jeden zničit tak, že do něj přímo vletěl, tak tyto lasery zůstávají jednou z nejničivějších zbraní všech dob.

1. Hvězda smrti/Hvězdovrah (Star Wars)

 Tohle je ono, ta nejmocnější zbraň s největším destruktivním potenciálem. Hvězda smrti a Hvězdovrah činí všechny ostatní zbraně v tomto žebříčku nicotnými, když bychom je měli porovnat. Co je kladivo, které sálá blesky, nebo nějaký satelit rušící elektronická zařízení proti mocným vesmírným bojovým stanicím, které jsou schopné zničit celé planety.

 Hvězda smrti, poprvé představena v Nové Naději, je spojením těch nejpokročilejších zbraňových technologií, dokonce by ji i někteří nazvali reprezentací samotné smrti. Impérium se vážně překonalo vybudováním bojové stanice o velikosti měsíce se sílou dostačující na zničení planety. Avšak tím to ještě neskončilo, jelikož hranice byly nedávno posunuty ještě dál, když byl zkonstruován Hvězdovrah, který byl schopný jediným výstřelem odsoudit k smrti celé systémy planet. Tato zbraň hromadného ničení o velikosti planety, jejíž munice je v podstatě utvořena ze slunce, je rozhodně mnohem výhružnější, než její předchůdce.