Hororový žánr je plný ikonických padouchů, zabijáků, příšer, nemrtvých, atd. Ať už je to Freddy Krueger, Michael Myers nebo Jason Voorhees, tak všichni děsí diváky už pěkných pár let a od vzniku svých prvních filmů se dočkali nespočtu remaků, sequelů a prequelů. Avšak otázka teď zní, kdo z nich má na krku nejvíce zabití? 

5. Lubin (Leprechaun) – 45

 Začneme s tím nejhloupějším zabijákem v tomto žebříčku – Lubinem. Poprvé se objevil ve filmu Leprechaun, který měl svou premiéru v roce 1993. Na začátku filmu někdo nalezne peníze na konci duhy a rozhodnou se, že si je nechají. Jakmile se o tom Lubin, pravý majitel peněz, dozví, tak se vyrazí mstít a zbytek filmu stráví snahou o získání svých peněz zpět.

 Od prvního filmu se také v dalších filmech vydal například do Vegas nebo do vesmíru, čímž se jeho počet zabití od svého vzniku řádně zvětšil.

4. Victor Crowley (Hatchet) – 47

 Tento film je mnohými považován za správný „oldschool americký horor“ a zároveň jako vzdaný hold pro všechny ty filmy, které vznikly před ním. Hraje v něm hned několik legend hororového žánru jako například Robert Englund (hrál Freddyho Kruegera), Tony Todd (Candyman) a Kane Hodder (Jason Voorhees z filmu Pátek třináctého).

 Victorův počet zabití je opravdu působivý vzhledem k tomu, že měl jen tři filmy a tvůrci do nich dokázali nasoukat celých 47 zabití.

3. Angela Baker (Sleepway Camp) – 55

 Tato postava je mnohdy ignorována, když se mluví o těch nejlepších hororových zabijácích, i když má tak velký počet zabití. Angela je unikátní tím, že jako jedna z mála zabijí opravdu opodstatněně, v rámci možností. V originálním filmu se Angela Baker účastní jistého tábora, na kterém začne zabíjet ostatní táborníky, protože ji šikanovali.

 Celá série je plná odkazů na ostatní hororové filmy. Jednou například Angela, oblečená jako Leatherface, zabije táborníka oblečeného jako Freddy Kruger a dalšího oblečeného jako Jason Voorhees.

2. Michael Myers (Halloween) – 111

 Bez pochyby jeden z nejikoničtějších Hollywoodských charakterů všech dob, Michael Myers se objevil celkem v devíti vlastních filmech a jedním ze dvou jediných charakterů, které mají přes 100 zabití. Poté, co se objevil ve svých prvních dvou filmech (ve kterých zabil svou sestru, byl poslán do ústavu pro mentálně postižené, ze kterého uteče a zamíří zpět do svého domova, aby mohl povraždit trochu víc a poté je pohřben zaživa), Michael byl vynechán z třetího filmu, protože série měla nabrat jiný směr, ale kvůli odporu fanoušků se ve čtvrtém filmu vrátil a pokračoval ve svém vražedném řadění.

1. Jason Voorhees (Friday the 13th) – 160

 Na vrcholu našeho žebříčku je samozřejmě všemi oblíbený muž s hokejovou maskou, Jason. Zajímavé však je, že nejsmrtelnější hororová postava všech dob ani nebyla hlavním padouchem v prvním filmu, tím byla totiž jeho matka, která vraždila za účelem pomsty za Jasonovo utopení. Poté však Jason Voorhees povstane z mrtvých a stane se tak hlavním padouchem následujících devíti pokračování, jednoho crossoveru s Freddy Kruegerem, a rebootu z roku 2009.

 Stejně jako Angela Baker, ani Jason nemá žádnou specifickou vražednou zbraň. Používal nože, sekery, mačety, luky, své holé ruce, vidle, pilky, rozbité lahve a mnoho dalšího. Dokonce dvakrát někomu urazil hlavu jedinou ránou.