V letošním roce jsme se dočkali druhé řady úspěšného seriálu z produkce Netflixu, 13 Reasons Why. Příběh o dívce, která spáchala sebevraždu a své důvody zaznamenala na 13 kazet, pokračuje. Druhá řada seriálu nám ukazuje zcela jiný pohled na Hannah a doslova nás nutí, udělat si o ní nový obrázek. Ať se vám druhá řada líbila či nelíbila, bylo v ní několik skrytých detailů, kterých jste si jistě nevšimli. Podívat se na ně můžete níže.

5. ALEXŮV PLAKÁT

Stranger Things (Netflix)

Pokud se budete pozorně dívat při scénách, které se odehrávají v Alexově pokoji, můžete si povšimnou plakátu anglické post punkové hudební skupiny Joy Division. Říkáte si, co je zvláštní na tom, že má Alex v pokoji plakát hudební skupiny? Tato skupina byla založena v roce 1976 a o pouhé čtyři roky později skončila, jelikož jeden z členů skupiny, Ian Curtis, spáchal sebevraždu oběšením.

Ian byl velmi mladý, zemřel v nedožitých 24 letech. Plakát visící v Alexově pokoji vyvolává určitou paralelu mezi zpěvákem Curtisem a právě Alexem, který se pokusil vzít si život. Naštěstí se mu to nepovedlo. Další zajímavostí je, že písnička „Love Will Tear Us Apart“ od kapely Joy Division zazněla hned v první epizodě první řady seriálu. Kapela se po smrti Curtise rozpadla a pozůstalí členové založili novou jménem New Order. Od této kapely jsme mohli rovněž slyšet v seriálu písničku, pro změnu v prvním díle řady druhé.

4. SATURDAY, APRIL 20

www.whats-on-netflix.com

Ples odehrávající se na konci druhé řady se konal v sobotu 20. dubna. Jedná se o stejné datum, kdy se uskutečnil jeden z největších středoškolských masakrů na americké škole v dějinách. Masakr na Columbine High School se odehrál 20. dubna 1999 v Jefferson County v Coloradu. Jedná se tedy o další paralelu, tentokrát mezi Tylerem a náctiletými studenty Ericem Harrisem a Dylanem Kleboldem (aktéři masakru na škole v Coloradu).

3. FOTKA NA HANNINĚ SKŘÍNCE

www.cbsnews.com

V prvním díle druhé řady vidíme, jak Tyler svědčí u soudu a vypraví o tom, jak krátce po nástupu Hanny na školu, byli společně udělat několik fotek. Říkali jste si, že se jedná o společný zážitek Tylera a Hanny, který byl přidán do druhé řady, aby postavy měly nějakou společnou minulost? Chyba. V první řadě jsme totiž mohli na Hannině skřínce vidět fotku, která byla pořízena během focení s Tylerem v tentýž den.

2. SID & NANCY

13 Reasons Why (Netflix)

V první řadě jsme mohli vidět jakousi přehlídku kostýmů, kterou vyhrál Justin spolu s Jessicou, kteří vystupovali jako hudebník Sid s jeho přítelkyní Nancy. Ve druhé řadě můžeme vidět, že Justin poslal Jessice pohlednici, která byla adresována Nancy od Sida. Jejich kostýmy byly inspirovány anglickým punkovým hudebníkem Sidem Viciousem a jeho přítelkyní Nancy Spungen. Příběh těchto dvou nekončí příliš dobře. Jednoho rána byla Nancy nalezena mrtvá s jednou bodnou ránou v břiše. Sid byl obviněn z její vraždy a byl souzen. Krátce po propuštění zemřel na předávkování drogami. I přesto, že je i zde jakási paralela, potkal Justina s Jessicou lepší osud než Sida s Nancy.

http://popcrush.com

1. MODRÝ LAK NA NEHTY

www.seventeen.com

Na začátku druhé řady Clay obdrží fotku, na které je zezadu modře napsán text. Jedná se o stejný odstín modré, jako byl použít na kazetách od Hanny. Celkově se seriál 13 Reasons Why stylizuje do modré barvy – barva školy, oblečení většiny postav apod. Tato symbolika má však daleko hlubší význam, jelikož, jak se později ukáže, fotky Clayovi dodával Zach, který měl s Hannou velmi intimní vztah. Nabízí se tedy otázka, zdali je modrý text na fotkách pouze dalším krokem tvůrců, kteří modrou často využívají, nebo tento lak použil Zach úmyslně, jelikož věděl, že byl Hannin oblíbený?

Tohle bylo 5 věcí, které vám pravděpodobně unikly ve druhé řadě 13 Reasons Why. Jaký máte na novou řadu názor? Myslíte si, že má seriál stále potenciál pokračovat? Těšíte se na třetí, již potvrzenou, řadu? Napište nám do komentářů a nezapomeňte pravidelně kontrolovat náš web, ať vám neunikne žádná novinka!