Ve světě komiksu existuje několik velkých jmen, ale mohu-li si dovolit říct, málokteré (DC Universe) mají tak obrovský význam a zájem společnosti jako Batman a Superman. Oba jsou samy o sobě považovány za kulturní fenomény. Jak už jsme si všimli jsou naprosto rozdílní co se týče síly, metod a principů, takže to vede k častým neshodám. Občas to vygraduje rovnou v hádku, které budeme svědky příští měsíc v jejich Úsvitu spravedlnosti. No a i když se zdá, že má Superman navrch, tak bychom neměli podceňovat nápaditost Batmana. Ten už totiž několikrát dokázal jak je impozantní! Jak vlastně Bruce bez super schopností dokáže porazit Clarka? Pojďme se podívat!

  1. Prsten z Kryptonitu

lbeAB

Co uděláte, když máte napsat nějakou pořádnou story a vytvořili jste postavu jako Superman s nekonečným seznamem schopností, včetně kompletní nezranitelnosti? Vytvoříte Kryptonit, fiktivní minerál, který pohodlně všechny tyhle schopnosti tlumí. I když to není nejkreativnější spiklenecké zařízení, je to nepochybně velmi užitečný nástroj, kterým lze svrhnout muže z oceli.

Batman vlastně prsten vyloudil od Supermana pod záminkou, že ho někdo musí být schopen zastavit, kdyby se něco změnilo v jeho chování, což se stalo vícekrát. Jeden takový případ se vyskytuje v Batman příběhu známém jako Hush, který běžel od prosince 2002 do září 2003. V tom má Poison Ivy Supermana pod svou kontrolou a Batman je nucen použít prsten proti svému příteli. Je důležité si uvědomit, že tento kroužek není jediná věc, která zajišťuje Batmanovo vítězství. Podle Batmana není největší slabinou Supermana kryptonit, ale to, že je Clark Kent v hloubi duše dobrý člověk, zatímco Batman není.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz