Ať už patříte mezi fanoušky a příznivce sci-fi seriálu Star Trek nebo ne, jedno tomuto fenoménu nelze upřít. Znají ho všechny generace již přes 55 let. Když byla 8. září 1966 odvysílána první epizoda, jen málokdo tušil, jakou lavinu vesmírná loď Enterprise se svou posádkou strhnou. Natočeno bylo několik pokračování a došlo i na filmy. Jak se změnili po tolika letech úplně první a dosud žijící herci z posádky vesmírné lodi, se podívejte v našem článku. 

William Shatner (90)

William Shatner je kanadský herec a držitel několika cen Emmy, Saturn a Zlatého glóbu. Začínal v divadle a první roli před kamerou získal v roce 1947, když mu bylo 16 let. Slavným se stal díky obsazení do role Jamese T. Kirka, prvního kapitána hvězdné lodi USS Enterprise ve sci-fi seriálu Star Trek. Role mu málem zničila rozjetou kariéru, protože po ukončení natáčení v roce 1969 bylo pro něj těžké získat další práci. Všichni jej viděli jako kapitána Kirka. Navíc jej v té době opustila jeho žena. Bral pouze malé role a žil jak se dalo. To platilo zhruba 10 let, než se tvůrci rozhodli natočit filmy se Star Trek tématikou a Shatner tak získal opět svoji roli. Jeden snímek dokonce režíroval.

Jako herec je aktivní i nadále. Kromě již zmíněných ocenění má i svoje hvězdy na Kanadském chodníku slávy v Torontu a Hollywoodském chodníku slávy. Byl celkem čtyřikrát ženatý a má 3 děti.

Nichelle Nichols (88)

Americká herečka a zpěvačka vlastním jménem Grace Dell Nichols je známá ztvárněním postavy Nyoty Uhury v seriálech a filmech Star Trek. V mládí jezdila turné po USA jako zpěvačka a také tanečnice. V roce 1959 se objevila poprvé před kamerou, ale až rolí Uhury se zapsala do paměti diváků.  Tuto roli získala v době největší rasové nesnášenlivosti a tak během natáčení i vysílání byla pod velkým tlakem. Jako herečka je i nadále aktivní, v loňském roce se objevila v dalším Star Trekupokračování s názvem Star Trek: First Frontier.

Mimo herectví skoro deset let pracovala v personálním oddělení kosmického střediska NASA (nábor budoucích astronautů). Má jednoho syna z prvního manželství, které trvalo pouze 4 měsíce s o 18 starším tanečníkem.

George Takei (84)

George Hosato Takei Altman je americký herec japonského původu, který v seriálu ztvárnil Hikaru Sulu. Jeho dětství nebylo jednoduché, po japonském útoku na Pearl Harbor byl s rodinou uvězněn do internačního tábora. Jeho herecká kariéra začala v roce 1956. Ale až o 10 let později přišla sláva a to právě díky Star Treku. Jako herec je i nadále aktivní a to nejen jako filmový a seriálový, ale také divadelní.

Před 16 lety šokoval své fanoušky přiznáním se k homosexualitě. V roce 2008 ihned po povolení homosexuálního partnerství, uzavřeli se svým partnerem mezi prvními sňatek.

Walter Koenig (84)

Walter Marvin Koenig je americký herec, scenárista, režisér a také úspěšný spisovatel, který vystudoval herectví a psychologii. První role získal na začátku šedesátých let. Kromě toho, že si zahrál Pavla Čechova v seriálu, se Walter Koenig objevil v celkem sedmi celovečerních filmech Star Trek a napsal i scénář jedné animované epizody Star Treku. Právě pro roli Čechova si jej vybrali pro jeho schopnost plynule mluvit rusky. Jako herec je aktivní i nyní a působí také u divadla.

První manželství dlouho nevydrželo. Napodruhé to již vyšlo a od roku 1965 je jeho manželkou herečka Judy Levitt, se kterou má syna a dceru. V září 2012, jako poslední ze základní posádky původního Star Treku, získal svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Zdroje informací: imdb.com, wikipedia.org, csfd.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA