Americká herečka Marilyn Monroe se narodila v roce 1926 jako Norma Jeane Mortenson a v těchto dnech si připomínáme výročí její smrti. 4. srpna 1962 slavná herečka a symbol krásy 50. let minulého století vydechla naposledy. Když ji ráno její hospodyně našla, měla hlavu zabořenou do polštáře, vedle sebe lahvičku léků a v ruce telefonní sluchátko. Okolo její smrti se dodnes objevuje mnoho spekulací. 

V noci své smrti slavná herečka telefonovala několika lidem. Mezi nimi byl také Peter Lawford, její starý přítel a manžel sestry Johna F. Kennedyho. Podle Lawforda se zdálo, že Monroe byla v posledních okamžicích svého života pod vlivem drog a podivně se s ním loučila. Znepokojen jejím stavem zavolal hereččině hospodyni Eunice Murray, která však potvrdila, že Monroe nic není. O pár hodin později ale hospodyně našla slavnou krásku mrtvou v jejím pokoji.

Marilyn Monroe podle zprávy vyšetřovatele užila více než 40 pilulek Nembutalu, ale v žaludku nebyly nalezeny žádné tablety. Soudní expert později vysvětlil, že to bylo důsledkem skutečnosti, že herečka předtím užívala drogy. Tablety v žaludku se tedy rozpustily rychleji, než tomu bývá u lidí, kteří nejsou drogově závislí. Tato skutečnost je však dodnes zdrojem konspiračních teorií, které tvrdí, že herečka nezemřela předávkováním, ale byla zabita agenty CIA, FBI nebo dokonce svou hospodyní.

Konspirační teoretici naznačují, že Monroe měla vztah s Robertem Kennedym, mladším bratrem amerického prezidenta Johna F. Kennedyho. Mimochodem i se samotným prezidentem se údajně stýkala ve více než přátelském duchu.

Měla být tedy zabita vládními agenturami, protože vyhrožovala, že odhalí vládní tajemství, které jí prozradil právě Kennedy. Podle novináře Anthonyho Skaduta měla herečka „červený deník“, který obsahoval tajné informace vlády.

Marilyn Monroe s bratry Johnem a Robertem Kennedy v květnu 1962, FOTO Cecil W. Stoughton, commons.wikipedia.com

Soudní doktor po její smrti dokonce nemohl provést kompletní pitvu, podle jeho slov totiž obdržel tělo herečky s poničeným žaludkem a střevy. To ovlivnilo toxikologickou analýzu, která ho vedla k přesvědčení, že Monroe mohla být zavražděna. Do toxikologické laboratoře byly na analýzu odeslány také jiné orgány, nebyly však provedeny žádné testy. Jediné části těla, které podstoupily pečlivou analýzu, byly vzorky její krve a jater.

Druhou teorií je, že ji pro peníze zavraždila její hospodyně, protože po nalezení hereččina těla často měnila svou výpověď a chovala se velmi podivně. Nejpravděpodobnější varianta je zřejmě ta, že to byla nešťastná náhoda a že herečka smíchala špatné léky na deprese s léky na spaní.

View this post on Instagram

Happy Fourth of July! 🇺🇸☀️

A post shared by Marilyn Monroe (@marilynmonroe) on

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz