Existuje jen pár herců, jejichž obsazení do nějakého filmu už v podstatě automaticky zajistí danému filmu úspěch. A to nejen proto, že jsou oblíbení, ale i proto, že jsou to zatraceně dobří herci. A nejspíš mi všichni dáte za pravdu, když řeknu, že jedním z takových herců je Leonardo DiCaprio. Všechny filmy s ním v hlavní roli jsou dobré, ale které z nich jsou ty nejlepší? 

6. Krvavý diamant

 V tomto filmu se DiCaprio ujme role pašeráka diamantů, jehož cestu zkříží rybář, který usiluje o záchranu svého syna. Krvavý diamant je film, který doslova přetéká napětím, akcí, krví, emocemi a krásnými scenériemi. Dalo by se zkrátka říct, že tenhle film má všechno kromě komediálních prvků. Tedy pokud ovšem pro někoho není občanská válka v Sierra Leone zábavným subjektem.

5. Vlk z Wall Street

 A teď právě přichází na řadu film, který naopak přetéká tím, co Krvavý Diamant postrádal. Vlk z Wall Street není pomalu nic jiného, než jen filmové zpracování života jistého Jordana Belforta, akorát zatažené do extrémů pro pořádný komediální efekt. A musím říct, že to funguje perfektně. Pokud teda hledáte film, u kterého byste se pořádně zasmáli a ve kterém hraje Leonardo DiCaprio, tak tohle je přesně on.

4. Prokletý ostrov

 Pokud máte rádi filmy, u kterých se Vám hlava zamotá na tolik, až z toho máte pomalu závrať a mozek se Vám chce uvařit, tak Prokletý ostrov je přesně to, co hledáte. Co ze začátku vypadá na vcelku obyčejné detektivní drama se postupem času vyklube v pořádný mysteriózní nářez s neuvěřitelnou zápletkou a řádnou dávkou dějových zvratů, z nichž ten poslední je samozřejmě ten největší.

3. Chyť mě, když to dokážeš

 Leonardo DiCaprio a Tom Hanks, tohle herecké spojení funguje ve filmu naprosto perfektně. Až to vypadalo, že role obou dvou v tomto filmu byly stvořeny jen a jen pro ně. DiCaprio hraje vychytralého mladíka jménem Frank W. Abagnale, který padělal všechno, co se mu dostalo pod ruku a dokázal si tak vyzkoušet nespočet různých povolání. V jeho patách byl ovšem agent FBI Carl Hanratty, kterého si zahrál talentovaný Tom Hanks.

2. Počátek

 Uznávám, že ne každému se tento film zalíbí, protože na někoho možná může působit svým dějem trochu „hloupě“ či „absurdně“, ale to nic nemění na tom, že je to zatraceně dobře natočený film. Velmi kvalitní speciální efekty, skvělé herecké obsazení, působivá práce s kamerou a zajímavé kulisy. A i když Vám třeba děj přijde hloupý, směšný či nezábavný, tak musíte uznat, že je rozhodně originální.

1. Titanic

 Samozřejmě, že bude Titanic na prvním místě. I kdybychom měli dát stranou to, že je to kultovní klasika a taky první film, který celosvětově vydělal miliardu dolarů, tak si to první místo zaslouží už jen za to, že se jedná o film, díky kterému herecká kariéra Leonarda DiCapria pořádně nabrala na otáčkách. Každopádně, já vím, že je to zvláštní, aby dnešní žebříček top 5 obsahoval 6 míst, ale já měl pocit, že všechny předchozí filmy si zaslouží být v tomto žebříčku, ale zároveň jsem zkrátka nemohl vynechat legendární Titanic.