Seriál Vikingové je s námi již od roku 2013. Za tu dobu odvysílal 4. série – čtvrtá ještě stále vychází – a 5. série je již potvrzená. Herci si natáčení opravdu užívají, natáčí se všude možně, jen ne ve Skandinávských zemích viz. náš článek. V průběhu let jsme si všichni seriál zamilovali. Pojďte si nyní přečíst několik zajímavostí o Vašem oblíbeném seriálu.

6. FLOKI JE ČLENEM SLAVNÉ ŠVÉDSKÉ RODINY

Na první pohled byste to možná neřekli, ale Gustaf Skarsgård, který hraje všemi milovaného stavitele lodí, Flokiho, je ve skutečnosti bratr úžasného Alexandera Skarsgårda, který ztvárnil Erica Northmana v seriálu True Blood. Pokud neznáte Alexandera ze seriálu True Blood, možná jej budete znát z klipu Paparazzi od zpěvačky Lady Gaga.

Bratři jsou synové herce Stellana Skarsgårda, kterého můžete znát např. z Marvel Cinematic Universe, kde ztvárnil Dr. Erika Selviga, nebo z filmu Muži, kteří nenávidí ženy, kde ztvárnil Martina Vagnera. Určitě však nebude věřit tomu, když Vám řeknu, že Gustaf je o čtyři roky mladší než Alexander. Zdá se však, že Gustafovy vypadávající vlasy mluví jinak.

5. „BLOOD EAGLE“ BYLA NEJBRUTÁLNĚJŠÍ SERIÁLOVÁ EPIZODA ROKU 2014

Překvapení! Nejbrutálnější epizodou roku 2014 nebyla žádná epizoda Game of Thrones (Hra o trůny), jak mnozí z Vás určitě předpokládali. Byla to epizoda seriálu Vikingové. Scénárista Michael Hirst se snažil scénu udělat tak realistickou, jak to jen šlo. Stejně tak brutální.

Jarl Borg byl představen ve druhé sérii Vikingů, kde ohrozil Ragnarovu rodinu a byl velmi agresivní postavou. Za své činy byl odsouzen k pomalé, brutální a velmi bolestivé smrti tzv. Krvavého orla.

Nevíte, co to znamená? Tady je krátký popis slovy Ragnara Lothbroka:

„Oběť je na kolenou, během čehož se jí rozříznou záda noži. Pomocí sekyrek jsou jeho žebra odsekána od páteře. Poté jsou oběti vytaženy plíce, které se následně na to položí na ramena. Oběť tedy vypadá jako Orel bělohlavý se sklopenými křídly. Takto musí zůstat až do své smrti. Pokud bude umírat v tichosti, dostane se do Valhaly. Pokud bude křičet, nikdy se do Valhaly nedostane.“

4. ATHELSTANOVA SMRT BYLA NEJTĚŽŠÍ SMRT PRO SCÉNÁRISTY

Ve třetí sérii jsme mohli vidět smrt Ragnarova nejbližšího přítele. Athelstan byl pro Ragnara opravdu důležitý, měl ho rád jako svého přítele a taky jako svého rádce. Seznámili se již v první sérii při Ragnarové první cestě do Anglie. Athelstan byl silně věřící muž, který se i navzdory několika pochybnostem, nevzdal své víry. Několikrát to vypadalo, že je absolutně věrný severským bohům, nicméně tomu tak nebylo. Athelstan byl vždy silný křesťan, což se mu stalo taky osudným, zemřel, protože věřil ve svého Boha, a taky proto, že Floki nemohl unést zradu svých bohů a víru v bohy jiné.

Scénárista Michael Hirst řekl, že napsat smrt Athelstana byla pro něj ta nejtěžší scéna, kterou měl kdy napsat. Athelstane, Lagertha a Ragnar jsou pro něj prý „skutečnými lidmi“. Cítil se tedy špatně, když sepsal smrt jednoho z nich. Michael Hirst prohlásil během jednoho rozhovoru, že se mu po Athelstanovi stýská, proto jsme jej mohli vidět, aspoň chvíli, ve čtvrté sérii. Jednalo se prý o připomínku skvělého charakteru.

3. OBSAZENÍ VIKINGŮ JE PLNÉ VTIPÁLKŮ

Vikingové nejsou zrovna komediální seriál, a proto si jen těžko představíte, že herecké obsazení seriálu je plné vtipálků. Travis Fimmel (Ragnar) je hlavní šprýmař. Mezi herci není snad nikdo, kdo by se nestal obětí jeho šprýmů. Nemyslete si, že se jedná o nějaké laciné žerty. Travis Fimmel (Ragnar) to rozjíždí ve velkém, např. jednou zavěsil vědro plné vody nad vchodové dveře, tudíž všichni, kdo dveře otevřeli, byli následně na to pěkně mokří.

Gustaf Skarsgård (Floki) zase jednou vzal živou slepici a dal ji Travisovi (Ragnar) do auta. Když se poté Travis do svého auta podíval, uviděl všude na sedadlech výkaly. Alexander Ludwig (Bjorn) se s Gustafem Skarsgårdem (Floki) na place často rozesmávají, když se nerozesmávají navzájem, tak rozesmávají jiné herce, když na ně zrovna nemíří kamera. Herci také často tvrdí, že George Blagden (Athelstan) byl nejzábavnějším člověkem na place.

2. BJORN BYL VYBRÁN PRO JEHO VZHLED

V rozhovoru s Aggressive Comix řekl Alexander Ludwig, že mu role byla nabídnuta proto, jak vypadal. „Žena jménem Sherry Marsh, která je jednou z výkonných producentek seriálu, mě viděla ve filmu The Hunger Games,“ řekl Alexander. „Všimla si, že se podobám nejen Nathanovi O’Toolovi (mladší Bjorn), ale i Travisovi (Ragnar) a Kathryn (Lagertha).“

Ludwig přiznal, že seriál nikdy předtím neviděl a ani nikdy neplánoval hrát v televizním seriálu. Nicméně jeho přátelé, kteří sledovali seriál a měli ho opravdu rádi, mu řekli, že by byl blázen, pokud by si nechal ujít takovou příležitost. Načež se Alexander Ludwig přihlásil do konkurzu.

„Nebyl jsem ještě úplně rozhodnutý, když za mnou přišla Sherry a vzala mě stranou,“ řekl Alexander. „Víš Alexandre, bude to pro tebe neuvěřitelná zkušenost,“ řekla Sherry. „Jsem neuvěřitelně rád, že jsem se rozhodl správně a nabídku jsem přijal. Je to zatím moje největší životní zkušenost.“

1. SIGGY NEMĚLA NIKDY ZEMŘÍT

Jessalyn Gilsig, herečka, která ztvárnila Siggy, byla jednou z nejkontroverznějších postav seriálu. Z manželky bohatého Jarla Haraldsona se stala prostá služebná, která díky svému tělu přežila až do 3. série. Siggy zemřela při záchraně Ragnarových mladších synů. Vědeli jste však, že Siggy neměla zemřít?

„Měla jsem nějaké osobní problémy a potřebovala jsem si je vyřešit se svou rodinou,“ řekla Gilsig (Siggy) při rozhovoru s The Hollywood Reporter v březnu. „Sešla jsem se s Michaelem Hirstem (scénárista) a řekla jsem mu, že není možné, abych dále žila v Irsku a u toho řešila své problémy. Byl čas jít dál. Bylo to pro mě velmi těžké a smutné rozhodnutí.“ Michael Hirst řekl, že měl pro Siggy ještě velké plány, ale rozhodl se její dějovou linii raději ukončit, než aby byla zastoupena jinou herečkou.

ZÁVĚR

Věděli jste všechny zajímavosti, nebo naopak žádnou? Znáte nějakou další? Napište nám Váš názor dolů do komentářů. 

Nakonec pro Vás máme ukázku na další díl: