Rick Grimes od první epizody dokazuje, že právě on je ten skutečný a právoplatný přeživší. A to nejen díky tomu, že dokázal překonat nepřeberné množství nástrah, ale především díky jeho až heroické touze pomáhat. Samozřejmě i sám velký Rick Grimes má své mouchy, ale i přes veškeré chyby, kterých se dopustil, se horko těžko smiřujeme s tím, že je jeho příběh u konce.

 

Kdykoli protagonisté hovoří o svém odchodu, ve většině případech jejich postavu čeká krutá smrt. Je to asi nejjednodušší způsob, jak někoho elegantně odklidit. Tak to bylo, je a bude. Stále ovšem existuje naděje, že Rick přežije i svou vlastní smrt a z obrazovek odejde nějakým jiným způsobem.

6. Rick zůstává v Alexandrii

Alexandrie se pro Ricka stala místem, kde se skutečně cítil jako doma. Zároveň ho k ní váže mnoho bolestných vzpomínek, včetně smrti Carla. Během osmé sezóny byla Alexandrie spálena na troud. Místní se s největší pravděpodobností přesunuli do ostatních kolonií. Alespoň do té doby, než byly jejich domovy opraveny.

Mohlo by se stát, že by bývalí obyvatelé Alexandrie zapustili kořeny na Hilltopu či v Království a Alexandrie by tak zůstala opuštěná. Rick by se tak stal šerifem ve svém vlastním městě, s možností se jednoho dne vrátit.

 

NEPRAVDĚPODOBNÉ!

Fotografie z natáčení 9. série ukazují již skoro dokončenou rekonstrukci Alexandrie. Je nepravděpodobné, že by lidé vynaložili úsilí na přestavbu místa, kde by se posléze nechtěli usídlit. Zároveň Rick není typ, který by opustil rodinu a žil jako poustevník.

5. Vydá se svou vlastní cestou

Youtube

Nebylo by poprvé, kdy se některá z postav rozhodla, že je na čase jít zas o dům dál. Dříve tak učinila Carol, Morgan i Nick ve Fear The Walking Dead. Nikdo z nich ovšem seriál neopustil (Frankův odchod byl vyřešen Nickovou smrtí).

Morgan od svých přátel odešel v dobré víře. Duševní nestabilitou ohrožoval nejen sebe, ale i ostatní. Rick je na první pohled silný a vyrovnaný muž, ale i on má své démony. Je tedy možné, že by se na něm podepsaly roky chaosu a utrpení a stejně jako Morgan by se rozhodl odejít a vyčistit si hlavu?

MOŽNÉ!

4. Sebevražda

Youtube

Hlavním cílem každého, kdo žije v apokalypse je přežít. Rick měl ovšem jiný cíl. Ochránit svou rodinu. A v tom bezesporu selhal. Vše začalo okamžikem smrti Lori. Uzavřel se před okolním světem a z osobního šílenství ho dokázal vysvobodit jen Carl. Syn se stal jeho prioritou, přičemž byl ochoten pro Carlovu ochranu překročit nejednu mez. Ale i tato mise skončila neúspěchem a Rickův sen o velké šťastné rodině se sesypal jako domeček z karet.

Můžeme argumentovat, že je tu ještě Judith, Michonne a další, pro které stojí za to žít. Ve skutečnosti to byl právě Carl, kdo mu dával sílu jít dál a bojovat. Se synovou smrtí odešela i část Ricka.

 

NEPRAVDĚPODOBNÉ!

Rick Grimes není typ muže, který by se jen tak vzdal. Je rozeným vůdcem. Přes veškeré ztráty a bolest, kterou utrpěl, by nebyl schopen ukončit svůj život.

3. Zabije ho Maggie

TvLine

Rick splnil Carlovo poslední přání a nechal Negana na živu. Tím se samozřejmě zavděčil nemalé skupině fanoušků (#TeamNegan), ale naopak zasadil ránu do srdce zdrcené Maggie. Ta se stále nevzpamatovala ze smrti svého muže a jediné, co ji drželo nad vodou, byla touha po pomstě a vidina same sebe tančící na Neganově hrobě.

Na konci osmé série se Maggie zařekla, že Rick bude svého rozhodnutí litovat. K vendetě se přidal dokonce i Rickův postapokalyptický bratr Daryl a hilltopský ninja Ježíš. Společně dozajista tvoří velmi nebezpečnou koalici.

Devátá série nastoupí zhruba po rok a půl dlouhém timejumpu. Přestože by jiné zášť už dávno opustila, Maggie si ji v sobě pěstuje. Je tedy možné, že malé půtky vyvrcholí a skončí v jedné velké občanské válce.

Lauren Cohan, stejně tak jako Andrew Lincoln se dle aktuálních informací zúčastní pouhých šesti epizod. Skončí tito dva letitý přátelé ve vzájemném souboji?

MOŽNÉ!

2. Zabije ho Negan

Digital Spy

Ve výčtu všech možných příčin smrti Ricka Grimese, nesmím opomenout jednoho z největších padouchů The Walking Dead. Po celé dvě sezóny působil Negan zmatek a utrpení, během kterého zemřelo hned několik velkých postav. Jeho krvavé řádění zatrhl až Rick, když mu na konci osmé série dokázal, že právě on je ten největší kohout na smetišti. Negan skončil zraněný na nemocničním lůžku a jediná vidina jeho budoucnosti tkví v malé místnosti obehnané mřížemi. Negan je ponížen a má dost času přemýšlet nad odvetou.

V komiksové předloze Negan došel k sebereflexi a pobyt za mřížemi využil k přehodnocení svých skutků. V tom mu také pomohly Carlovy návštěvy. Později se stal velice užitečným a získal odpuštění nejen od Ricka, ale také od Maggie. Nová showrunnerka Angela Kang se samozřejmě nemusí držet původního děje a může zcela změnit Neganův osud.

Pokud by Negan skutečně Ricka zabil, nebylo by už cesty zpět. Navždy by zůstal padouchem s takřka jasným koncem.

NEPRAVDĚPODOBNÉ!

1. Pokousán chodcem

Fan Fest

Shrneme-li veškerů způsoby Rickova odchodu, je pokousání chodcem jedním z nejpřijatelnějších. Nejen kvůli všudypřítomným hordám zombie, ale také díky symbolice. Odešel by obdobným způsobem jako jeho syn a možná by měl dostatek času, aby stihl vyřešit své záležitosti a rozloučit se s těmi, které miluje. Na druhou stanu „opakovaný vtip není vtipem.“

Ačkoli v prvních sériích chodci představovali smrtící hrozbu, nyní jsou pro přeživší spíše nepříjemnou komplikací. I když nebudí tolik hrůzy jako na počátku, nejsou o nic míň nebezpeční. O tom, že není radno je podceňovat, by mohl vyprávět Carl Grimes (teda vlastně nemohl…). Může se tedy stát, že se otec dopustí stejných chyb jako jeho syn a ukončí tak jednu velkou éru.

MOŽNÉ!

 

Dozajista existuje více způsobů odchodu Ricka Grimese a nepochybuji, že ten skutečný nás opravdu překvapí. Máte i vy svůj tip? Podělte se o něj s námi.