Marvel Cinematic Universe (MCU) za svou téměř desetiletou existenci vytvořilo stabilní vesmír známých a zaběhlých postav, které si našly cestu do srdíček všech filmových a komiksových fanoušků. Za dlouhou šňůru lepších i horších filmů se různým režisérům dařilo budovat jak vtipnou a rodinnou, tak i silnou a emotivní image. Dnes lehce zabrousíme do té druhé skupiny a podíváme se na 7 momentů, které dokázaly nejlépe přiblížit divákovi hrdinovy emoce.

7. Steve se rozhodne nebojovat

Výsledek obrázku pro captain america winter soldier final fight

Z filmu Captain America: Návrat prvního Avengera.

Druhý film našeho skautíka se štítem se z dobrých důvodů řadí mezi nejlepší filmy MCU. Cap je zde vystaven vnitřnímu konfliktu, kdy se rozhoduje jak se postavit ke svému bývalému nejlepšímu kamarádovi, ze kterého je teď tak trochu superzbraň namířená proti všemu, v co Steve věří. Je to úžasné potvrzení povahy Capa, který je věrný ať se stane cokoliv a nikdy neztrácí naději.

6. Smrt Star Lordovy matky

Výsledek obrázku pro star lords mother

Z filmu Strážci Galaxie.

Kdo kdy čekal, že film s tak klišé názvem, jako je „Strážci Galaxie“ vám dokáže nestydatě rozervat srdce vejpůl, během svým prvních pěti minut. Oba filmy jsou emocemi a sympatickými charaktery napěchované k prasknutí a tohle naprosto emocionálně devastující intro je silný odvar toho, co teprve přijde.

5. „Pojď Petere, Pojď Spider-Mane!“

Výsledek obrázku pro spiderman lifting rubble

Z filmu Spider-Man: Homecoming.

Napodobení slavného komiksového panelu bylo dokonale zapracováno do Spider-Manova debutového MCU filmu. Celý film má Peter potíže s tím jak jej Iron Man bere jako dítě. Po několika chybných krocích se rozhoduje konfrontovat Vulturea sám, což nedopadne dobře a Spider-Man končí pod hromadou sutin. Najde v sobě ovšem sílu, aby překážku překonal a zachránil den. Přesně v tento moment se zrodil ten pravý Spider-Man, a definitivně zmizel nerozvážný kluk, co si „hraje“ na hrdinu.

4. Coulsonova „smrt“

 

Z filmu Avengers.

Agent Coulson je důležitou součástí celého MCU a jeho smrt v prvních Avengers je důležitý bod zlomu. Není to nijak smutný ani dojemný moment, protože v té době si Coulson ještě nenašel cestu k divákům. Dopad je ovšem velký, protože je to ten moment, kdy se Avengers opravdu spojí a mají nějakou společnou motivaci, protože Coulsona měli všichni rádi. I přes Coulsonův návrat z mrtvých v Agents of S.H.I.E.L.D. dopad jeho „smrti“ zůstává stejný.

3. Rozloučení Peggy a Steva

Výsledek obrázku pro captain america the first avenger end

Z filmu Captain America: První Avenger.

Naprosto devastující moment přichází ve finálním aktu prvního Capova dobrodružství, kdy Steve letí poškozeným letounem do ledového moře a do vysílačky se může naposled rozloučit se svou milovanou Peggy Carter. My víme že se Cap vrátí, ale ani jeden z nich ne. Scéna je ještě horší když vezmeme v úvahu jejich příští shledání. Ale aspoň má hezkou vnučku, nemám pravdu ?

2. Yonduova smrt

Výsledek obrázku pro Yondu death

Z filmu Strážci Galaxie vol. 2.

Yondu dostal v druhých Strážcích Galaxie větší roli a víc prostoru a jak film pokračoval tak jste si jeho nesympaticky vyhlížející zadek začali víc a víc zamilovávat. Jo, vlastně jenom do té chvilky kdy umře a vy zůstanete sedět se zlomeným srdíčkem a budete se snažit potlačit slzy při úžasné světelné show na jeho počest. Občas přemýšlím, proč sakra koukám na filmy po kterých mám chuť s krabicí kapesníků spořádat na posezení kyblík zmrzliny.

1. My jsme Groot

Výsledek obrázku pro we are groot

Z filmu Strážci Galaxie. (ZASE)

Můj bože, proč o tomhle musím mluvit, proč jsem si na to vzpomněl a proč jsou Strážci Galaxie tak dokonalý film ? K téhle scéně snad nemusím nic psát, všichni víme že se až Groota znova zasadí bude ještě roztomilejší než kdy předtím, ale tento moment se NEMĚL STÁT.

Captain America vs. Iron Man

Výsledek obrázku pro Captain America vs. Iron Man

Z filmu Captain America: Občanská Válka.

A jsme u konce seznamu s dlouho očekávaným duelem největších jmen na seznamu Avengers. Filmu se tato scéna povedla geniálně a nevěřím, že někomu, kdo sleduje MCU od zrodu při tomto souboji nenaskakovala husí kůže. K tomu okamžiku spěly cesty obou postav a i když Zemo nebyl zrovna nejsilnější aspekt filmu, dostali jsme moment, který budeme líčit pravnoučatům.

Které momenty v dlouhém MCU nejvíc zasáhly vás ? Rozhodně nám dejte vědět do komentářů, pokud jsme na ně zapomněli!