Přestože se v roce 2018 dočkáme mnoha skvělých seriálů, na ty jež se vyjímají na předních příčkách žebříčků oblíbenosti, musíme vyčkat až do příštího roku. Které to jsou?

1. Game of Thrones

wallpapersite.com

Game of Thrones se s novými sériemi vracelo tradičně na konci března či začátkem dubna. Jedinou výjimkou byla sedmá sezóna, jejíž vysílání bylo započato v létě 2017. Důvodem bylo posunuté natáčení kvůli potřebným klimatickým podmínkám.

Natáčení osmé sezóny bylo započato v říjnu minulého roku (tedy o 2 měsíce později než obvykle). Nyní již víme, že premiéra bude na jaře 2019. Maisie Williams v rozhovoru zmínila duben, nicméně se později dala slyšet, že to nemusí být pravda. Přesný datum nebyl oficiálně oznámen.

Finální série bude složena ze šesti epizod, na kterých se podílejí tvůrci David Benioff a D.B. Weiss, režiséři David Nutter a Miguel Sapochnik.

Osmá série uzavře dlouholetou ságu ze Západozemí, nicméně se fanoušci mohou těšit na další spin-offy, které se začnou vysílat po ukončení Game of Thrones.

2. Rick and Morty

Daylight Curfew

Animovaný komediální seriál z dílny Justina Roilanda a Dana Harmona se poprvé objevil v roce 2013, jakožto „pohádka“ pro dospělé. Přesto se doposud vysílaly pouhé tři série. Harmon uvedl, že se chystá pracovat na čtvrté sérii, ale nic oficiálně nepotvrdil. Scénárista Ryan Ridley očekává, že se tak nového Ricka a Mortyho dočkáme až v roce 2019.

3. Fargo

matthias clamer

Adaptace filmu v televizní seriál může být ošemetná, nicméně v případě Fargo se stanici FX tento zažitý předsudek podařilo zlomit. Krátce po ukončení třetí sezóny John Landgraf váhal s oznámením čtvrtého pokračování. Vyčkával, zda tvůrce Noah Hawley přijde se stejně tak dobrým nápadem, jaký vložil do předešlých třech sérií.

A jak se ukázalo, Hawley to skutečně dokázal. Landgraf během FX’s Winter TCA 2018 potvrdil, že se premiéry čtvrté sezóny Fargo dočkáme v roce 2019. Vývoj je zatím v plenkách, ale dá se očekávat, že i nyní bude stejně tak hvězdné obsazení, jako tomu bylo v předchozích sezónách.

4. Big Little Lies

cosmo.com.ua

Big Little Lies od televizní stanice HBO od začátku tohoto roku sbírá jedno ocenění za druhým. Seriál byl zpočátku představen jako minisérie, ale díky skvělým ohlasům David E. Kelley dostal příležitost, aby se ve druhé sérii více ponořil do příběhů hlavních postav.

Očekává se, že natáčení započne na jaře tohoto roku, přičemž se ho zúčastní většina původního obsazení – Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley, a Zoë Kravitz.

První sezóna se začala natáčet na začátku roku 2016 a premiéru měla v únoru 2017. Dá se tedy předpokládat, že se „Sedmilhářky“ se svou druhou sérií vrátí v roce 2019.

K již tak hvězdnému obsazení se ve druhé sezóně přidá Meryl Streep.

5. Stranger Things

imdb

Stranger Things byl představen v roce 2016. Netflix fanoušky přilákal jak hvězdným obsazením, tak poutavým příběhem. Očekává se, že se k již stávajícím dvoum sériím přidají další dvě až tři pokračování.

Třetí série je ve fázi výroby. Nicméně kvůli náročný efetům a především velkému časovému posunu, který se musí projevit na vzhledu dětských hvězd, se počítá s rokem 2019.

Za to dlouhé čekání to ovšem stojí.

6. The Punisher

Comic Book

Další slibný kůň ze stáje Netflixu se na televizní obrazovky dostal v listopadu 2017. V hlavní roli se představil Jon Bernthal v roli Franka Castle aka Punisher.

Po nesmírně úspěšné první sérii Netflix oficiálně obnovil pro druhou sezónu Punishera, ačkoli nebylo poskytnuto pevné datum vydání. Nicméně se dle předchozích zkušeností s délkou natáčení předpokládá, že se tento spin-off Daredevila navrátí na jaře 2019.

7. The Crown

Den of Geek

The Crown se dočkal své premiéry v listopadu 2016. V titulní roli se představila Claire Foy jako královna Alžběta II., dále Matt Smith jako princ Filip a John Lithgow jako Winston Churchil. Seriál byl zahrnut obrovskými ohlasy, stejně tak čestnými oceněními a tak nikoho nepřekvapilo, že se korunoval pro třetí sezónu.

Vzhledem k velkému časovému skoku se představí nové obsazení. Nová Alžběta II. získá tvář Olivie Colman, Helena Bonham Carter ztvární starší princeznu Margaret. Vzhledem k tomu, že stále probíhají castingy a natáčení doposud nezačalo je pravděpodobné, že se s třetí sezónou shledáme až napřesrok.