Znáte ten pocit, kdy se po náročném dnu konečně uložíte ke spánku, ale místo blažené úlevy vás začne stíhat vtírající se pocit strachu? Duchové v šatníku, masový vrah za oknem či posedlá panenka pod postelí. Nejhorší na tom všem je, že se ve všech těch příbězích skrývá děsivá realita.

 

7. Lidský prst v sendviči

Pinterest

Máte rádi Fast Food? Riziko rychlého občerstvení netkví pouze v přepáleném tuku a přemíře kalorií. O tom se na vlastní chuť přesvědčil čtrnáctiletý Ryan Hart, který si pochutnával na pečeném sedviči s hovězím masem. Během příprav jeden ze zaměstnanců utrpěl zranění, o kterém nikoho neinformoval a tak se společně s mletou fašírkou dostal do prodeje i kus jeho prstu. Mladému Ryanovi trvalo poměrně dlouho než si uvědomil, že syrový kloub opravdu nerozkouše.

Všelijaké variace na zpracování, servírování a pojídání lidského masa se objevují v mnoha klasických snímcích (Mlčení jehňátek), ale také  v Gore hororech (Bad Taste).

YouTube

6. Podivný případ v pokoji 322

Digital Spy

Až příště vyrazíte na dovolenou, ujistěte se, zda vám nebyl přidělen pokoj 322. Protože právě toto nevinně tvářící se číslo v sobě ukrývá více tajemna, než ďábelská trojička šestek. O svých zážitcích vypráví návštěvník ZaZa hotelu v Houstonu. Na rozdíl od ostatních pokojů byl ten jeho menší, na posteli ležely řetězy, po stěnách visely děsivé obrazy. Celá sestava vypadala jako z hororu.

Hotelové pokoje se ve filmech objeví poměrně často. Anonymita vytváří skvělé prostředí pro neomezenou škálu děsivých témat. A které jsou ty nej? 1408, Hostel, Shining. Ponurou atmosféru hotelu použil i Ryan Murphy v páté sezóně American Horror Story.

alcohollywood.com

5. The Watcher

quora.com

Máte občas pocitm že vás někdo sleduje? To se stalo jedné rodině ve Westfieldu, která byla následně bombardována výhružnými dopisy a telefonáty od tzv. Watchera, který požadoval výkupné 1,3 miliónů dolarů nebo jejich vystěhování z domu.

Ukázkovým „přítelem“ na telefonu byl vrah z Vřískotu.

4. Japonská žena ve skříni

YouTube

Myslíte si že se vám nic takového nemůže stát? Že se jedná o typickou lekačku, která je natolik předvídatelná, že už nikoho nevyděsí? O svém by mohl vyprávět majitel domu, kterému se do příbytku vetřela 58-letá Tatsuko Horikawa. Útočiště si našla v šatníku, kde vydržela neuvěřitelných 12 měsíců. Úkryt opouštěla pouze v nepřítomnosti majitele. Ten ji odhalil až poté, co si všimnul, že mu mizí jídlo.

Lekačky. Ty prostě fungují a využívají se jak v duchařinách, tak v krvácích. Dokážete si představit něco děsivějšího než zkroucené tělo asijské ženy jako například v The Grudge?

Ju-on & The Grudge Wiki – Fandom

3. Nahrávky duchů

GAMBIT

Nahrávání přes noc. Zní to jako dobrý nápad? Pokusila se o to jedna mladá matka, která si stáhla aplikaci ‚Sleep As Android‘. Netušila však, že se jí podaří zachytit děsivý úlovek. Mužský hlas říkající „nothing“ a „what are you doing?“. Jenny přísahala, že v onu noc s ní v domě nikdo jiný nebyl.

Nahrávání paranormálních jevů je v kurzu. Všemožní lovci duchů se předhánějí v získávání těch nejlepších a nejděsivějších záznamů. Kromě pofidérních reality show se toto téma úžasně vyjímalo ve všech dílech Paranormal Activity.

2. Vymítání

Informationng.com

Pokud vaše dítko začne lézt po stropě a otáčet hlavou o 360 stupňů, je na čase zavolat exorcistu. Stejně tak jako Latoya Ammons v roce 2014, jejíž děti byly posedlé démony. Jedno z nich lezlo po zdi a druhé slyšelo děsivé hlasy. Dle přátel, sousedů a policistů bylo vše reálné.

Exorscimus vládne světu. Posednutí démony je nevyčerpatelnou studnicí nápadů. Od původního Vymítače ďábla z roku 1973, po jeho remake, či soudobý seriál. Dalšími ďábelskými snímky jsou The Devil Inside, The Rite, The Possession, The Last Exorcism či Conjuring.

ScreenRant

1. Posedlá panenka

Destination America

Snem skoro každé malé holčičky je mít krásnou panenku. To si chtěla splnit Debbie Merrick, která si pořídila za pouhých osm liber ozdobnou pannu. Své koupě brzy litovala. Poté, co si hračku donesla domů, se začaly opakovaně spouštět hlásiče kouře, praskat podlahy a Debbiein manžel si na nohou našel škrábance. Údajně ho měla panenka napadnout ve spánku. Panenku následně zavřeli do krabice a ubytovali v garáži. Pokaždé když se na ni přišli podívat, seděla v jiné pozici.

Oživlé hračky na jednu straně vypadají roztomile – Toy Story, na tu druhou to je vážně děsivé – Annabelle, Dětský hra.

drafthouse.com