To, že si ani nemoc nevybírá, víme všichni. Takže ani sláva a peníze nikomu bohužel zdraví nezajistí. Své o tom ví i české celebrity. Kteří slavní již s rakovinou bojovali a úspěšně ji porazili? To si přečtěte v našem článku. 

Hana Maciuchová (73 let)

FOTO: Profimedia, Česká editoriální fotografie, JHPhoto

Tato oblíbená česká herečka se setkala s diagnózou rakoviny prsu v roce 2016. V době zahájení léčby se stáhla do ústraní a nemoc nakonec porazila i díky jejímu včasnému odhalení. Hana Maciuchová tak může i nadále předvádět své vynikající herecké umění širokému publiku. Její filmografie je velmi obsáhlá, zatím poslední obsazení bylo ve filmu Tátova volha (2018) a seriálu Madame (2019).

Chantal Poullain (63 let)

FOTO: Profimedia, Česká editoriální fotografie, Markéta Hanzlíková

Tato česko-francouzská herečka a bývalá manželka Bolka Polívky měla také před pár lety diagnostikovanou rakovinu prsu. S nemocí se naštěstí poprala, a to i přesto, že se ani během léčby nevzdala své vášně – kouření. Kromě toho, že se věnuje své nadaci Archa Chantal, je i herecky nadále aktivní. Můžeme ji stejně jako Hanu Maciuchovou vidět v seriálu Madame (2019).

Jiří Bartoška (72 let)

FOTO: Profimedia, Borgis, Jan Handrejch

Tento velmi oblíbený a populární český herec a od roku 1994 i prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary prodělal rakovinu mízních uzlin. Během chemoterapie přišel o vlasy, ale díky léčbě zhoubný nádor nakonec porazil. I přesto, že se stal idolem mnoha žen, má již přes 40 let po svém boku jednu ženu a to manželku Andreu. I nadále je herecky aktivní, na příští rok získal zatím obsazení ve dvou filmech – Havel a Nagano – zrození hrdinů.

Vlaďka Erbová (38 let)

FOTO: Profimedia, Česká editoriální fotografie, JHPhoto

Modelka se setkala s rakovinou ještě před prvním těhotenstvím s dcerou Viktorií. Jednalo se o rakovinu děložního čípku, kterou naštěstí úspěšně překonala. Následné těhotenství s dcerou bylo ale velmi rizikové. Po vyléčení se nechala naočkovat.

Anna K. (54 let)

FOTO: Profimedia, Česká editoriální fotografie, ronin

Oblíbená česká zpěvačka je vlastním jménem Luciana Krecarová. Zhruba před deseti lety prodělala poprvé rakovinu prsu. Následně podstoupila léčbu, která byla úspěšná. Přišla díky terapii o vlasy, ale nenosila paruku a o své nemoci veřejně mluvila. Dokonce koncertovala a její vystoupení nabrala jiný směr. Před pár lety onemocněla touto zákeřnou nemocí znovu, a svůj boj opět vyhrála.

Naďa Urbánková (80 let)

FOTO: Profimedia, Night Star, GWUZD PAVEL

Česká zpěvačka, moderátorka a herečka je rodným jménem Naděžda Balabánová. Zhruba před jedenácti lety jí byla zjištěna rakovina obou prsou. Podstoupila operaci a následovala chemoterapie a radioterapie. Nemoc naštěstí úspěšně přemohla. Od té doby chodí na pravidelné každoroční onkologické prohlídky a testy.

Láďa Kerndl (74 let)

FOTO: Profimedia, Česká editoriální fotografie, StarHunter

Český zpěvák, jehož doménou je swing a jazz, prodělal rakovinu hrtanu. S nádorovým onemocněním bojovala i jeho manželka Milada, která si vyslechla diagnózu rakoviny prsu. Oba jsou již nyní v pořádku, protože zákeřné onemocnění překonali.

Eva Pilarová (80 let)

FOTO: Profimedia, 123smile, PANEK TOMAS

Tato legenda české hudební scény se také před lety setkala s diagnózou rakoviny. Jednalo se o rakovinu hrtanu, na kterou ji upozornila jedna léčitelka na dovolené. Po návratu do České republiky jí lékaři onemocnění potvrdili. Zpěvačka se vyléčila a svůj podíl přikládá i alternativním postupům od léčitelů.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz