V poslední epizodě The Walking Dead vyvstala zase spousta otázek, a tak si je tady zase společně projdeme. Stejně jako i v předchozích epizodách se v díle objevují věci, kterých jsme si všimli, ale i věci, kterých ne.

1. Lidé z Alexandrie jsou hloupí pitomci

Doopravdy. Příjemný chlapík Aaron se snaží naverbovat spoustu nových lidí do bezpečné komunity Alexandrie, ale je tomu opravdu tak?

V posledních dílech jsme mohli vidět, že ani ne. Za prvé, proč jsou všichni tak zmatení a proč Deanna hned po příchodu Rickovy skupiny udělila Rickovi tak důležitou funkci? Deanna je v některých ohledech rozumná, ale v některých naopak ne. Rick a jeho skupina mohli být vrahové a násilníci a klidně mohli Alexandrii převzít a zničit zevnitř. Naštěstí se Deanna nespletla a Rickova skupina jsou dobří lidé. Teda až na Gabriela, kterému skupina zachránila několikrát život a on jim to vrací tím, že o nich šíří zvěrstva. Nemluvě o tom, co udělal lidem u kostela.

Dále tady máme „vola“ Nicholase. Je to snad největší pitomec v celé Alexandrii. Jak může někdo, kdo žije za stejným plotem, stejně dlouho jako ostatní být tak slabý, neloajální a zbabělý?! Jasně, že to není jednoduché, běhat venku mezi chodci a přežívat, ale Nicholas je prostě nepoužitelný.

2. Carl má přítelkyni

Carl je 14-letý chlapec, který potkal možná poslední 14-letou dívku na planetě. Je to mladý muž, který touží potom někoho poznat a tahle možnost se mu naskytla právě s Enid. V nejbližších dílech můžeme čekat, že se Carl bude snažit udržet její přízeň.

bd1

To ovšem může být problém pro Ricka, o kterém po posledním díle nemají obyvatelé Alexandrie nejlepší mínění. V každém případě Carl teď prožívá studentskou lásku, bez žádného protestování.

3. Sasha je nelítostná

Sasha dostala mnohem víc prostoru než její bratr Tyreese, který zemřel v 9. epizodě, což pravděpodobně znamená, že se její charakter buď rozvine, anebo se stane obětí chodce.

bd1

Ukázalo se, že je skvělá, i když se v posledních dílech chovala poněkud zvláštně. Má nejlepší zbraň a navíc je to výborná střelkyně. Může být na cestě k nahrazení Daryla a zastat jeho „badass“ funkci. Sasha teď běhá po lese a je nebezpečná a do jisté míry i zmatená. Ale do doby, než si to v hlavě trochu srovná, aspoň zabije spoustu chodců.

4. Před branami se začínají dít zajímavé věci

Daryl a Aaron vypadají jako nejlepší kámoši, ale jejich výprava odhalila další záhady: Nějaká skupina zřejmě vyřezává chodcům do hlavy W, proč? Chystají se umřít a před smrtí si na čelo vyřezají W? Je to docela strašidelná představa. Je možné, že je to nějaký náboženský kult, který se setká s Rickovou skupinou ve finále. Také je tu možnost, že jsou to zbývající fanoušci Washington Nationals žijící ve Virginii, kteří chodcům vyrývají logo na čela, kteří můžou znázorňovat něco jako baseballové karty.

5. Michonne udělala Rickovi laskavost

Rvačka s Petem byla naprosto zbytečná. Místo toho, aby se Rick snažil Peta dostat k Deanně a všechno jí objasnit, tak pokračoval ve rvačce. Ale chápu, že Rick v sobě potlačoval hodně vzteku a musel to ze sebe dostat. Poté, co se Rick oháněl zbraní na Deannu a ostatní, to Michonne už nevydržela a dala mu ránu do hlavy.

bd1

I když to teď vypadá, že Michonne je na straně lidí z Alexandrie a obrátila se proti Rickovi, ve skutečnosti je pořád na Rickově straně. Pochybuju, že by Rick tu zbraň použil, myslím, že tu zbraň vytáhl jen proto, aby jim mohl říct, co má na srdci a oni ho u toho poslouchali. I když řádění a máchání zbraní není nejlepší způsob, jak si získat důvěru a respekt. Rick měl zatracené štěstí, že měl Michonne, která opět ukázala, že se stala rozumným hlasem skupiny, poté co zemřel Tyreese.

6. „Všechno, co vidím, je červené“

Možná jste si všimli červeného balonku. Nejdříve jsme tento balonek mohli vidět na vodě přivázaný k lodičce, která patřila Samovi. Balonek na vodě plul klidně a pomalu, což na naznačovalo Rickovo chování tedy aspoň v ten večer, kdy ho viděl. Později jsme mohli tentýž balonek vidět, jak s ním Sam běží a drží ho v ruce, což opět naznačovalo Rickovo chování, ale tentokrát nebylo klidné, ale za to pěkně zběsilé, proto se Rick vrátil do domu k Jessie s návrhem, že jí pomůže, když řekne ano. No a nakonec jsme červený balonek mohli vidět, když se Rick rval s Petem, Sam ho totiž pustil a balonek letěl vzhůru, což znamenalo, že je konec a všechny emoce jsou venku.

Barva balonku poukazovala na to, že se blíží Morgan. Vrátíme se zpět do 3. série, kde Morgan říkal, že vidí červeně (viz. video výše). V 5. sérii jsme mohli vidět hodně velký výskyt červené např. červené „A“ na kostele a vůbec Terminus, Rick a jeho mačeta s červenou rukojetí, spousta krve a nakonec červený balonek.

Všichni doufáme, že se Morgan objeví ještě před koncem série. Jsou tu spekulace, že by se Morgan mohl objevit v posledním díle. Bohužel budeme muset počkat na finále, abychom zjistili, jestli chodci chodí na čele s W a nebo s M, kdo ví, co za člověka tohle dělá.

7. Scény z komiksu

Jak už víme, seriál The Walking Dead se řídí podle své komiksové předlohy. V 5. sérii jsme měli obrovskou příležitost vidět spoustu scén z komiksu.

bd1

Celá epizoda byla podobná 75. dílu komiksu např. jak Rick mluvil s Jessie, předtím, než je přerušil Pete.

Ale to není všechno: Rick mává pistolí před očima Deanny a ostatními lidmi z Alexandrie (až na to, že v komiksu je Deanna muž jménem Douglas), a konečně scéna, jak Rick dostane silnou ránu do hlavy od Michonne.

bd1

Pokud se bude seriál i nadále držet komiksu mohli bychom čekat, že se finále bude podobat komiksovým dílům 76-78. Ve kterých se Rick stal vůdcem Alexandrie a společně s jeho skupinou bránili Alexandrii před skupinou The Wolfs, kterou v komiksu vede Derek. Je tu jistá teorie, že skupina The Wolfs a Mrchožrouti z komiksu jsou jedna a ta samá skupina v seriálu.

bd1

8. Stává se z Ricka Shane?

Během několika posledních epizod, se chování Ricka začalo podobat bývalému příteli Shanovi v mnoha ohledech a jak jsme mohli vidět, Rick nemá k Shanovi daleko.

bd1

Celý jeho vztah s Jessie se podobá tomu, co jsme viděli v 1. a 2. sérii s Shanem a Lori. Nemluvě o tom, jak Shane zmlátil Eda (bývalého manžela Carol), tak v podstatě stejným způsobem Rick zmlátil Peta. Nejvíc se podobal Shanovi, když ohrožoval Deannu a ostatní lidi z Alexandrie zbraní. Shane tohle udělal v 2. sérii těsně předtím, než se otevřely vrata stodoly.

Myslíte si, že se z Ricka opravdu stává Shane? Osobně si myslím, že Rick v sobě nemá tolik zla, jako Shane. Předtím, než Shane zemřel to vypadalo, že si necení života. Naštěstí Rick takhle hluboce neklesl, ale nemá k tomu daleko, kdo ví, co se bude dít.

Napište nám svůj názor na tento článek dolů do komentářů.

Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho ohodnotit.

Článek pro vás připravil: Walter

[fbcomments]
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz